Επείγον! Πώς πάνε - και πώς γυρίζουν από το Terra Vibe?!?

Εγώ δεν θέλω να χάσω με τίποτα το Sonisphere(ίσως και Rammstein) αλλά είναι ένα πρόβλημα το μεταφορικό Αθήνα-Μαλακάσα-Αθήνα(θα κατέβω και από Δράμα:lightsabre:)…μακάρι να πείσω κανένα μλκα φίλο μου να ακολουθήσει γιατί το κόβω να είμαι μόνος και στη συναυλία μόνος και στο σταθμό ξημερώματα περιμένοντας το τρένο!Να μαζευτούμε όλοι οι ξέμπαρκοι να πάμε παρέα!:lol:

Και γιατί δεν πας με καμιά εκδρομη απο Θεσσσαλονική; Ενα σωρό θα γίνουν απο εκει. Κάθε μαγαζι που εχει έστω και την παραμικρη σχέση με το ροκ θα κανει εκδρομή. Εγω μάλλον απο εκει θα παω αν δεν βρω άλλη λυση με παρέα.

edit: θα κατεβω απο Σερρες για αυτο στο λεω

Πας … γεμάτος προσμονή και πώρωση για τον αγαπημένο σου καλλιτέχνη και φεύγεις … σιχτυρίζοντας την μέρα και την στιγμή που δημιουργήθηκε ο μάταιος τούτος κόσμος !!!

Καλά είναι εντυπωσιακό το γεγονός ότι μερικοί δεν μπαίνουν καν στον κόπο να κοιτάξουν τα ποστ που είναι πάνω από τα δικά τους, πόσο μάλλον να δουν και καμιά σελίδα πιο πίσω :-k
και δεν αναφέρομαι στους αποπάνω :wink:

Ναι?Δεν το ήξερα.Για κάποια ραδίοφωνα μόνο.Χαβαλέ θα έχει!Και για τις 2 συναυλίες λες να γίνουν?Έχεις κάνα μαγαζί στα υπόψιν γιατί εγώ…Αν και εχουμε καιρό μέχρι τότε

Ξερω σιγουρα για το alone. Αν πας στην σελιδα του στο νετ έχει και πληροφορίες σχετικα. Τωρα τιμές δεν ξερω ακομα και δεν λεει κιολας στην σελιδα του μονο ενα τηλεφωνο δινει.

:-kΒολεύει καλύτερα να πάω μόνο για τη συναυλία και να γυρίσω!Έχεις πάει με το συγκεκριμένο?Είναι καλό?Ξέρεις τίποτα?Αν το αφήσω για αργότερα υπάρχει περίπτωση να μη βρω θέση?

Οχι δεν εχω παει με αυτο ξανά. Πάντως κάνει πολύ συχνά εκδρομές για συναυλίες στην Αθηνα. Εγω περιμενω να δω τι θα γινει και με Βουλγαρια και αν κανει κανεις εκδρομη απο Σερρες (ειχαν κανει για AC/DC) και υα κλεισω με αυτους. Δεν ξερω τι παιζει με τις θεσεις.

Με τρενο λεει να πας η οχι? Βασικα εαν θελει καποιος να συνδιασει μια συναυλια στο terra vibe με μινι εκδρομη για αθηνα(διημερο-τριημερο πχ) γινεται αυτο η ειναι σκετη ταλαιπωρια?:-k

Σκεφτομαι να κατεβω απο θεσσαλονικη το καλοκαιρι,ισως για sonisphere ισως για καποια αλλη συναυλια δεν ειμαι σιγουρος ακομα και με λεωφορειο ειναι πολλες οι ωρες οποτε σκεφτομουν τρενο για ποιο ξεκουραστη διαδρομη αλλα δεν ξερω τιποτα,ουτε τιμες εισητηριων,ουτε που ειναι το terra vibe,ουτε πως θα παω σε αυτο,ουτε τι παιζει για την επιστροφη κλπ.

Καλο θα ηταν να συγκεντρωναμε πληροφοριες για τους τροπους που μπορει καποιος να παει στο terra vibe,πχ εισαι απο βορεια ελλαδα,οι επιλογες σου ειναι αυτες,θα σου βγει περιπου τοσο κλπ. Σαν μινι οδηγος.

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι με τρένο κατεβαίνεις Σφενδάλη (δεν ξέρω όμως πόσα και ποια τρένα Θεσ/νίκης-Αθήνας κάνουν στάση εκεί) και από κει είναι κάνα 20-30λεπτο περπάτημα (ανάλογα πόσο γρήγορα πας). Εγώ το χω κάνει 2-3 φορές και μ’ αρέσει. Τρώς ήλιο βέβαια αλλά με 2-3 μπύρες στη διαδρομή παλεύεται. Το κακό είναι η επιστροφή, σχεδόν πάντα όταν τελειώνουν τα λάηβ έχει περάσει το τελευταίο τρένο.

σε 20 λεπτα περπατημα πινεις 3 μπυρες…??

ποιος εισαι ρε ChrisP…?
ο καταπιονας…??

ChrisP Καταπιονας… στις υπηρεσιες σας…:stuck_out_tongue:

Συγκεκριμένα, κάνω περίπου 25 λεπτά και πίνω 2 μπύρες (κουτάκια των 500 ml) και όταν φτάνω στο τέρρα είμαι στα μισά περίπου της τρίτης. Δεν παλεύεται αλλιώς η ζέστη. Επίσης προτιμώ να δίνω 1,5-2 ευρώ έξω για κουτάκι των 500 ml παρά 3 ευρώ για το πλαστικό ποτηράκι του τέρρα.

και καλα κανεις…

δεν θα πιασω το τζοκερ…?
θα σκασω με φορτηγακι-ψυγειο στη μαλακασα και να δινω τζαμπα μπιρα στον κοσμο…
να τους πεσουν τα μουτρα στο πατωμα…

και αν ειναι και πολλα τα τζακ ποτ θα κανω και εναν σωστο συναυλιακο χωρο…

Σωστα οσα λετε αλλα ας μην ειμαστε εκτος θεματος παιδια.
Εγω προσωπικα λεω να πληρωσω την βενζινα και να με παει ενας φιλος μεχρι
το tera vibe.

:frowning: για σενα μπυρα δεν εχει…
κακε…:frowning:

και καλα θα κανεις…
αν εχεις φιλο βαλτον στον κοπο να σε παει…
τι σκ@τα τους εχουμε τους φιλους…
βεβαια σε αλλες χωρες θα υπηρχε συνενοηση με τον οσε ωστε για αυτες τις μερες να αλλαξει λιγο το ωραριο των δρομολογιων…(για το βραδυ περισσοτερο)
ξερω βεβαια και παλι δεν θα λυνοταν το προβλημα αλλα θα ηταν μια λυση για εναν σεβαστο αριθμο κοσμου…

βεβαια μιλαω για αλλες χωρες…

πέρυσι. 4μέρες πριν τους slipknot. μήνυμα στο κινητό. “η εκδρομή ακυρώνεται-περάστε να πάρετε τα χρήματά σας. alone”

και τρέχαμε σα χαζοί να πάρουμε πίσω τα λεφτά και να προλάβουμε πριν κλείσει ο rockradio για να πάμε με αυτούς. Alone ftw

Κοιταξτε black sabbath πηγαμε σαν γκρουπ, ενα πουλμαν και μας περιμενε εκει μεχρι να ερθει και ο τελευταιος, φτασαμε στην ωρα μας και ηταν ολα μια χαρα.

Βασικά σε αυτές τις άλλες χώρες…με το εισιτήριο της συναυλίας μπαίνεις στα ΜΜΜ δωρεάν την ημέρα που γίνεται η συναυλία…όλη μέρα…για όπου θες να πας μέσα στην πόλη…
Το έζησα πέρυσι στην Φρανκφούρτη… [-X[-X

Όσο για το τζόκερ…το ίδιο συζητάγαμε με έναν φίλο μου…αν το πιάσουμε τώρα με τα τζακ ποτ να φτιάξουμε έναν αξιοπρεπή συναυλιακό χώρο!!! :lol::lol::lol::lol:

off topic :stuck_out_tongue:

το τρενο Αθηνα-Χαλκιδα νομιζω περναει απο Σφενδαλη…απο Θεσσ/νικη δεν περναει κανενα(σιγουρα)

Εδώ ο ΟΣΕ έκανε περικοπές στα δρομολόγια τις ημέρες των εορτών!!! τι να λέμε τώρα…