Testament

Επρεπε να γινει ενα τετοιο τοπικ τελοσπαντων!

Παντα μ’αρεσαν πολυ αλλα εχω φαει τρελο σκαλωμα απο το προχθεσινο λαϊβ.
Ετσι δεν ημουν ουτε αφοτου ειδα τους Megadeth με τους οποιους ειμαι και κολληματιας και οταν τους ειδα εσπειραν επισης.

Μεγαλο κριμα για οσους τους χασανε. Εχω παντως την εντυπωση οτι βρισκονται σε πολυ καλη κατασταση σε ολους τους τομεις και λογικα θα ξανανεβουν εμπορικα.

Παρεπιπτοντως βρηκα αυτα τα βιντεακια που κωλολενε, δειτε τα: http://www.mtv.com/overdrive/?id=1587590&vid=233510

Οι Τεσταμεντ στο ΜΤV εν ετη 2008= 8O

Πολυ καλος συνδυασμος παντως η στενη και οι Τεσταμεντ!:stuck_out_tongue:

Πρεπει να κανουν και αλλες ακουστικες δουλειες πανω στα παλια τους. Ακουγονται φοβερα. Οσοι δεν τα εχετε ακουσει τα 3 bonus track tou Live at the Fillmore να κατεβασετε τα Return to Serenity, Trial of tears και The Legacy στις ακουστικες τους εκδοσεις. Εξαιρετικες και οι 3.

:frowning: :frowning: Θα ποσταρω οταν ξεπεράσω την απώλεια…

To κρίμα στο λαιμό των χρημάτων:(
Αλλά που θα πάει, θα γυρίσει ο καιρός, θα γα…ει και ο φτωχός:p

Σωστη παρατηρηση. Τους ταιριαζει και το κατεχουν το ολο σκηνικο :wink:

Καποια στιγμη θα ηθελα πολυ να τους δω live.

Aς βαλω λιγο βαθμους στους δισκους τους
LEgacy 10
New order 10
Practice… 9
Souls Of Black 7½
RItual 6½
Low 8½
Demonic 7½
Gathering 9½
Formation… ??

εγω στο formation ενα 8 θα το εβαζα…

Bλεπω τωρα το Live in London και μου 'ρχεται να αρχισω το moshing με το γραφειο, το κρεβατι και τα υπολοιπα επιπλα του δωματιου.

Συμφωνώ πάνω-κάτω, στο τελευταίο θα έβαζα 8,5 πολύ καλό!

Ti συγκροτημα θεε??? Απο τις σημαντικοτερες thrash metal μπαντες. Φυσικα καλυτερη στιγμη για μενα το Legacy.:slight_smile: Koμματαρα!

Ενα απο τα καλυτερα συγκροτηματα του ειδους αν και απο συζητησεις που εχω κανει δεν
το εκτιμουν και παρα πολλοι.
Αγαπημενα τα Legacy,The New Order και The Gathering.

Κατα προσωπικη εκτιμηση, αρκετα αδικημενα ειναι τα Low και Souls Of Black. Ειδικα το δευτερο, πηγε χαμενο και πολυ αδικα.

Κατωτερο album μαλλον το Demonic.

Οσον αφορα το Formation, πιστευω μιας και τα μισα κομματια ψιλοσκοτωνουν, ενα 8 το παιρνει. Το υπερμετρο λαθος ειναι στο tracklisting. Εχουν βαλει τα καλυτερα τραγουδια απ τη μεση και μετα.

Εδώ μάλλον θα διαφωνήσω λιγουλάκι, τα 7(συμπεριλαμβανομένου και της εισαγωγής) είναι όλα ένα προς ένα κομματάρες ενώ τα Killing Season και Afterlife είναι ελαφρώς κατώτερα από τα υπόλοιπα κομμάτια του δίσκου και ρίχνουν την προσωπική μου βαθμολογία στο 8 με 8,5.

Κατά τ’άλλα τα 2 πρώτα είναι θεικά, το Practice γαμεί, το Souls Of Black αξιοπρεπές, Ritual μέτριο, Low ποιοτικά ανάμεσα σε Souls Of Black και Practice, για το Demonic διαφωνώ κάθετα και αποκορύφωμα τους το Gathering στο πολύ χαλαρό για μένα.

Θα ειμαι πιο συγκεκριμενος.

  1. Εισαγωγη = Τα σπαει. Δυνατο ανοιγμα
  2. More than meets the eye = Θεριζει.
  3. The evil has landed = Αρκετα καλο.
  4. The formation of damnation = Δε μ πολυαρεσε
  5. Dangers of the faithless = Απλα οκ
  6. The persecuted won’t forget = Θεριζει. Το δευτερο καλυτερο του δισκου
  7. Henchmen ride = Θεριζει. Το καλυτερο του δισκου.
  8. The killing season = Αρκετα καλο.
  9. Afterlife = Ετσι κι ετσι.
  10. Fear = Θεριζει. Τριτο καλυτερο κομματι του δισκου.
  11. Leave me forever = Οκ κομματι.

Δλδ, βαζω το album κι αντι να χει 3-4 σερι παρτα κομματια, μ φαινεται πως κανει μια μικρη κοιλια. Ετσι περισσοτερο εχει μια ανομοιογενεια που σ αφηνει αναμεικτα συναισθηματα…

Edit: Για το Demonic παντως δεν ειμαι τοσο σταθερος, εχω και χρονια να τ ακουσω.

Σωστά τα λες σε γενικές γραμμές απλά το ωμόνυμο ψιλοκομματάρα είναι(αν αγνοήσουμε το γεγονός ότι η εισαγωγή του είναι το Tornado των Voivod:roll:) και το Dangers Of The Faithless αν και είναι λίγο Testallica το θεωρώ από τις πολύ καλές στιγμές του δίσκου. Το κύριο πρόβλημα που έχει ο δίσκος είναι η έλλειψη ομοιογένιας αλλά κατά τάλλα γαμεί.

Συμφωνώ με αυτά που λέτε απλά θέλω να πώ ότι αυτός ο δίσκος έκανε ομορφότερο, πιο metalικό αυτό το καλοκαίρι και μαζί με το Practice What You Preach + Gathering είναι από τους καλύτερους δίσκους τους.

Φοβερος δισκος, σοβαρη υποψηφιοτητα για το καλυτερο θρας αλμπουμ της δεκαετιας. H παραγωγη μ’αρεσε πολυ και εδειξε οτι αν το συγκροτημα το 'χει, τοτε η παραγωγη μπορει να βοηθησει. Αλλιως αν εχουμε να κανουμε με κατι ντεμι (United Abonations), τοτε ο Sneap δεν μπορει να κανει και πολλα.

Και το καλυτερο εξωφυλλο της καριερας τους. :wink:

Για μενα το καλυτερο ειναι το Gathering μαζι με το Legacy… DNR & Down for Life ειναι απο τις πιο trash κομματαρες που εχω ακουσει!

Μαζι με το “Θελω να γινω ο εραστης σου” του Κατελη??? :stuck_out_tongue:

ΟΟΟΟοοΟΟΟΟοοοο! Κοιτα μαλακια που εγραψα… Οχι πως δεν ειναι και του Κατελη κομματαρα!

:lol::lol::lol: