Testament

Ε ναι, ανεκαθεν. John Dette, Gene Hoglan, Dave Lombardo, Paul (Ko)Bostaph και ακομα και ο John Tempesta τα σπανε ολοι.

Η μια πλευρα μου αγαπαει την κλασικη συνθεση και πλευρα των Testament των πρωτων 5 αλμπουμ (ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν καταλαβα γιατι ο κοσμος κραζει το The Ritual, δισκαρα απο την αρχη ως το τελος), η αλλη μου πλευρα ομως γουσταρει υπερβολικα πολυ το ημικαφρικο Low, το τερμα καφρικο Demonic και το ακραιο/σουπερκαφρικο The Gathering.

Αυτα τα αλμπουμ ειναι και τα μονα που ακουω πλεον απο τους Testament, αφου τα πρωτα τους ειναι λιγο πιο “ευπεπτα” και δεν ακουω και πολυ thrash metal πλεον. Περιεργο αυτο, καθως προτιμω τον Alex Scolnick ως κιθαριστα σε σχεση με τους αλλους που επαιξαν στα 3 αυτα αλμπουμ. Το Formation δεν μπορεσα να το ακουσω πολλες φορες γιατι με κουρασε λιγο, αλλα μπορει καποια στιγμη να ασχοληθω.

Τιμια μπαντα γενικως, αν και στα πρωτα 5 χρονια της καριερας τους ηταν εμφανης η επιρροη των Metallica στη μουσικη τους, μετα ομως ακολουθησαν τη δικη τους γαματη πορεια.

Τι μου θυμισες!!! Αυτο ακουω τωρα . Περναει πολυ πιο ευκολα η ωρα στη δουλεια με αυτη την δισκαρα!!
Πολυ εμπνευσμενα κομματια και τα 10 (αντε 11 μαζι με το Intro) !

Προσωπικά θεωρώ το ritual ανώτερο από souls of black και ισάξιο του practice what you preach. Τώρα γιατί το θάβουν, δεν ξέρω. μάλλον επειδή δεν ήταν thrash. Κρίμα όμως.

Να προσυπογραψω τις αποψεις σας για ενα πολυ καλο heavy metal album χωρις φιλερς και με ποικιλομορφο ηχο. :slight_smile:

http://www.mtv.com/videos/misc/744659/testament-on-their-new-album.jhtml#id=1680187

Συνέντευξη των Skolnick/Peterson για το νέο άλμπουμ. Αρχές Μαίου είπαμε:D

…ακόμα ένα αναμενόμενο άλμπουμ:):!:

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151691986335332&set=a.10150298898355332.554022.23598655331&type=1&theater

το εξωφυλλο σκιζει

Tρελη κωλοτουμπεν, εδω και καιρο βεβαια, αλλα τωρα εν οψει και του καινουριου το θυμηθηκα. Souls of Black υποτιμημενος δισκαρος, ενω και το Ritual το ακουω πολυ ευχαριστα πλεον, ενω παλια το χα για 2ο χειροτερο ξερω γω.

1ο χειροτερο?μην πεις κανενα Low:(
Πες το Demonic ή το The Gathering αλλιως δεν θα στο συγχωρησω…

Χαχαχα, μεσα επεσες Demonic :wink:

To Low μου αρεσει, οχι τοσο πολυ βεβαια, το gathering αρκετα εως πολυ :slight_smile:

Πως είναι δυνατόν το the gathering να μπαίνει στην ίδια πρόταση με την λέξη “χειρότερο”

Θα κανω πως διαβασα μονο της πρωτη σειρα της απαντησης σου.Εκει συμφωνω απολυτα.Παρακαλουνται οι Αντμινς του φορουμ να του διαγραψουν την δευτερη σειρα γιατι με προσβαλλει:lol:

Why??? :-k

E, φαση μοντερνιλα κτλ κτλ

ΤΟ ΑΥΤο.Μοντερνιλα.Παντως ο The Formation of Damnation μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο τα 2 προηγουμενα τους.Γουστα ειναι αυτα.Για ριξε επιχειρηματα ρε συ DEAD γιατι καποιος να θεωρησει το The Gathering καλυτερο του Souls of Black.Οχι οτι δεν ισχυει αλλα ετσι για να ακουγονται γνωμες.

Το μοντερνίλα στο the gathering το θεωρώ μέγιστη κουλαμάρα. Μια χαρά thrash ορυμαγδός είναι, δεν βλέπω κάτι το "μοντέρνο εκεί μέσα. Γιατί όταν λέει κανείς μοντέρνο φαντάζομαι αναφέρεται σε μπάντες όπως οι Machine Head, The Haunted που καλώς η κακώς μπαίνουν στην κατηγορία thrash (για μένα καλώς βέβαια). Στοιχεία από αυτές τις μπάντες εγώ δεν βλέπω στο the gathering ή τουλάχιστον όχι τόσα για να χαρακτηριστεί έτσι. Με την καμία κιόλας.

point taken but choices remain the same

Dead καλως η κακως (καλως για μενα) ΔΕ μπαινουν στο thrash ΜΗ, και λοιποι. Αλλα ας μην την ξανανοιξουμε αυτη την κουβεντα.
Για Gathering αναφερομουν στον ηχο του. Εξαλλου, ειπα οτι μ αρεσει!

Βασικά στον dargaard απαντούσα περισσότερο έτσι και αλλιώς, το είδα πως είπες ότι σου αρέσει.
Μπαίνουν δεν μπαίνουν στο thrash γεγονός παραμένει πως όταν αναφερόμαστε σε “μοντερνίλες” το μυαλό πάει αυτόματα σε μπάντες σαν αυτές που έχω αναφέρει. Είτε μιλάμε απλά για [U]παραγωγή[/U] είτε για [U]μουσική κατεύθυνση[/U], αν αναφερόταν σε κάτι άλλο εδώ είμαστε για να κάνουμε κουβέντα για το τι εννοεί κάποιος όταν αναφέρεται σε μοντέρνο (σοβαρά μιλάω δεν είναι ειρωνικό) γιατί εγώ τουλάχιστον με το “μοντερνίλα” στο thrash δεν μου έρχεται κάτι άλλο.