Texas Summer Festival 2009 1-26/7

Λοιπόν χτες πέρναγα έξω από το Τέξασκλαμπ, και είδα το παρακάτω αφισέτο

Η χαρά του οπαδού της ελληνικής σκηνής.

Επειδή πρόκειται να πάω σε ορισμένες, ανοίγω τόπικ για να έχουμε εδώ μια συγκέντρωση των συναυλιών και εντυπώσεων από την εν λόγω διοργάνωση, και να μη χαθούν σε σπαστά τόπικ.

Χαμος γινετε…Δεν ξερω ποτε και αν θα παω (καποιες μερες μου αρεσουν παντως). Θα δω…

Υ.Σ. Δεν μπορει να γινει τετοιο φεστιβαλ με ξενα ονοματα:–=P~

χμμ με βλέπω για τις 6 και 14 του μήνα λογικά.Θα δείξει μπορεί να πάω και σε άλλες όμως…Πολύ καλή φάση το όλο φεστιβαλ και μακάρι όμως λέει ο από πάνω να γίνει και με ξένες μπάντες και έστω 3 μέρες!


Now playing: Slipknot - Vermilion, Pt. 2
via FoxyTunes

7 και 14 θα είμαι σίγουρα εκεί. Με ψήνουν και Blustery Caveat στις 17 αλλά θα εξαρτηθεί απο τα λεφτά που θα έχω… Το κορυφαίο είναι οτι στα 10 ευρο εμπεριέχεται και η μπύρα!!!:thumbup:

Αυτό το τελευταίο ακριβώς.

Εγώ θα είμαι εκεί 9 γιατί παίζει φίλος-bandmate μου, επίσης εκ πρώτης όψης μου αρέσουν 13-14-16. Ίδωμεν…

ειναι καποιες απο αυτες tribute μπαντες ή παιζουν ολες δικο τουσ υλικο??

Στις 19 που διοργανωνουμε εμεις (kids of the underground) οι SSIK ειναι KISS cover και οι υπολοιπες ειναι νεα hard rock-glam group που πραγματικα αξιζει καποιονς να τσεκάρει (plus τα γνωστα αλλα που εχουμε παντα στα parties μας)

Που μπορω να βρω πληροφοριες για τις μπαντες κ τι μουσικη παιζουν???

Βασικά ψάξε το όνομά τους στο myspace. H πιο σίγουρη λύση. Έχει καλές μέρες προσεχώς ε. Κάντε καμιά ανταπόκριση, γι’ αυτό τ’ άνοιξα το θρέντι.

Το έχω ψήσει για τις 16. Το λαην απ γαμεί κλαμπς που αλλάζουν ονόματα κάθε μήνα.

16 θα είμαι μέσα γιατί κυνηγάω Lucky Funeral καιρό. Κι αυτοί οι MapleRun που έκαναν κι εμφάνιση στο Madtv με ψήνουν για να δω τι παίζει από κοντά. Σωστό το συμπέρασμά σου πάντως.

Lucky Funeral χωρίς μπλούζες = αποθέωση!

Ρε καμένε, πότε είδες? Πάμε 16?

Πριν δυο χρόνια νομίζω τους είδα.
Πριν βγάλουν το δίσκο αν θυμάμαι καλά.

Λογικά πάμε. :slight_smile:

Μάγκες είχα πάει Τρίτη βράδυ για να περάσω μια underground death metal βραδιά όπως και έγινε. Όμως η προσέλευση ήταν αποκαρδιωτική. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ άντε να ήταν 15 άτομα πέρα απο τα μέλη των συγκροτημάτων. Και απο αυτούς απ’ότι κατάλαβα οι περισσότεροι είναι κολλητοί με τις μπάντες. Ένιωθα οτι έπαιζαν για μένα ρε παιδί μου… Ελπίζω να μην πάει άπατη η διοργάνωση. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ σαν ιδέα και μπορεί να πάρει σάρκα και οστά πολύ καλά στον καινούργιο χώρο (μη καπνιζόντων και με μη αποπνικτική ατμόσφαιρα πλέον) του Texas. Εγώ τουλάχιστον άλλη μία μέρα θα πάω…

16 ψήνομαι να πάω λόγω Maplerun.

10/7 θα πάω για Doomguard!:smiley:

Για 25 ψηνομαι λογω Against The Society.Θα δειξει.:-k

Πήγα στις 2/7 αλλά δεν είχε ψυχή! Είδα και για πρώτη φορά τους Aherusia που παίζουν black με κρητική λύρα…καλή φάση.

Αυτό είναι θέμα μάρκετινγκ. Θα μπορούσε το Τέξας να το έχει προμοτάρει λίγο καλύτερα. Βσκ δίκιο έχεις, οι περισσότεροι είναι κολλητοί με μπάντες. Στις μέρες που θα χει περισσότερο κόσμο καταλαβαίνεις ότι είναι οι μπάντες που έχουν ξεχωρίσει από τη σκηνή.

Πες και 2 λόγια για αυτούς που είδες. Για το μπολντ ένα έχω να πω: την κάτσαμε!

Νάτος κι άλλος. 3 με φορκμπόυ. Δεν το κάνουμε φορουμίτιν?

Πραγματικά ακούγεται τρομερά ενδιαφέρον.

Σήμερα ήταν να πήγαινα, αλλά ο φίλος μου δεν έπαιξε τελικά νε Wheelrunner οπότε κάηκε…