The Answer - 11.02.12 @ Gagarin 205

Πάντως οι εντυπώσεις που άφησαν στην πρώτη τους εμφάνιση στην Αθήνα ηταν πολύ καλές …δυνατό, σκληρό ροκ και έναν τραγουδιστή με πολλές μπάλες από κάτω…
μας λείπουν τέτοια συγκροτήματα…

The Answer show in Athens has been postponed…we’re gutted!!!

από το myspace της μπάντας

Αρχίσαμε…

Χάλια προπώληση ε???Κρίμας…

Ε λογικά αυτό θα είναι!

οχι ρε φιλε…μαλακια…#-o
μακαρι να γινει τελικα κ να δουμε την μπανταρα…

My friends, its with great sadness that I must announce that our planned show in Athens in a few weeks has been postponed. The promoter is adamant that in the current climate this makes sense. I would like to stress that The Answer are gutted by this decision. The fact that times are hard over there right now makes us want to go to you even more. We will play some rock n roll for you guys before the year is out. Once again we are as disappointed as you here but our hands are tied. Keep believin’ and much love!!! Cormac

Σύμφωνα με την ανακοίνωση θα γίνει μέσα στο 2012 η συναυλία…Ας το ελπίσουμε…:papas:

Τι θέλει να πει ο ποιητής; τι εννοεί με το κλίμα;; δεν πουλήθηκαν πολλά εισητήρια;

Ακριβώς αυτό. Απλά αντί να πει “έκανα βλακεία που σας έκλεισα και σας έδωσα και τόσα λεφτά με αποτέλεσμα να βάλω το εισιτήριο 28? και να πουλήσω μόνο λίγα εισιτήρια” λέει ότι το παρόν κλίμα στην Ελλάδα (αφήνοντας ανοιχτό αν εννοεί οικονομικό ή πολιτικό) δεν ευνοεί την συναυλία.

Σήμερα πείρα εισητήριο FFS :(:(:frowning: :frowning:

Εντάξει θα στο εξαργυρώσουν… Μη σου πω ότι επειδή είναι ο ίδιος διοργανωτής με την Tarja μπορεί να σου πει “κράτα το και δες Tarja”… :stuck_out_tongue:

(πλάκα κάνω έτσι?)

Η ξενέρα είναι βασικά :(:(:frowning: το περίμενα σαν τρελός το live :?

ναι ρε πουστη μου, κ εγω το ιδιο…
δυσκολα το βλεπω να γινεται τελικα παντως…

α ναι ξέχασα, μου γάμησαν και τα γενέθλια (τα #$%^&-νέα) … :(:(:(:(:(:frowning:

Κι εγώ είχα ψιλοαρχίσει να ψήνομαι αν και στους AC/DC δε μου έκαναν καθόλου καλή εντύπωση. Πάντως υπάρχει πιθανότητα αν κλείσει κάτι μεγάλο το καλοκαίρι ο ίδιος διοργανωτής να τους χώσει support. Εξάλλου την μισή αμοιβή τους την δώσανε ήδη.

και πάλι το appeal εδώ ήταν το full show :(:(:frowning: (όχι ότι και support να τους δω με χαλάει …)

btw ο διοργανωτής τι φέρνει το καλοκαίρι ? ή δεν έχει κλίσει ακόμα κάποιο live ?

πλάκα πλάκα το #0015 τσίμπισα σήμερα από τα public :(:frowning:

Δίκιο έχεις αφού στους AC/DC που κανονικά θα έπρεπε να μαζέψουν κόσμο, τους τα χάλασε ο ήχος. Η ίδια μοίρα με πολλά support στην Ελλάδα (βλ. Dragonforce, Cinder Road, κ.α.).

Δεν ξέρω αν έχουν κλείσει κάτι μεγάλο πάντως.

Τελικα δεν μαζευτηκαμε ουτε οι 20 που λεγαμε για πλακα. Συναυλιακα μας βλεπω να γυρναμε στην δεκαετια του 80.

Γαμωτο, κι έλεγα να έπαιρνα εισιτήριο το σαββατο που θα κατεβαινα αθήνα… ελπίζω να μην ακυρωθεί εντελώς, όπως έγινε και με τους Apocalyptica, θα είναι υπερβολικά τεράστια ξενέρα