The Answer - 11.02.12 @ Gagarin 205

12345

[CENTER]

Εκ μέρους Change Music Marketing
Σαχτούρη 37, Χαλάνδρι ? 210 68 44 379

[B]ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ?THE ANSWER?[/B]

Λόγω της χαμηλής προπώλησης και της κατάστασης που επικρατεί στη χώρα, αποφασίσαμε από κοινού με τον ατζέντη των ANSWER να αναβάλουμε την προγραμματισμένη τους εμφάνιση για τις 11 Φεβρουαρίου στο GAGARIN 205. Η νέα ημερομηνία θα ανακοινωθεί από τα μέσα μαζικής ενημέρωσης και τα κοινωνικά δίκτυα. Οι κάτοχοι εισιτηρίων μπορούν να εξαργυρώσουν τα εισιτήρια τους στα σημεία προπώλησης.

Πιο συγκεκριμένα, όσα εισιτήρια αγοράστηκαν από την Ticket Services, είτε ηλεκτρονικά είτε από το κατάστημα της Στοάς Πεσμαζόγλου θα απευθυνθούν εκεί για την εξαργύρωση των εισιτηρίων από την Πέμπτη 2/2 ως την Τετάρτη 15/2. Πληροφορίες ? (Λογισμική ΕΠΕ) Ticket Services, 210 72 34 567, Στοά Πεσμαζόγλου, Πανεπιστημίου 39, info@ticketservices.gr

Όσα εισιτήρια αγοράστηκαν από τα καταστήματα Public θα εξαργυρωθούν στο κεντρικό κατάστημα Public του Συντάγματος, Καραγεώργη Σερβίας 1, από την Πέμπτη 2/2 ως την Τετάρτη 15/2 και ώρες 10.00 ? 14.00 ? Πληροφορίες 210 32 46 210 (Εσωτερικό 2)
[/CENTER]

ρε παιδιά…[B]ήξερα για χαμηλή προπώληση [/B]-το φοβόμουν αυτό- [B]και για πιθανή ακύρωση[/B].
Ξέρω, χαιρόμαστε όταν μαθαίνουμε τόσα και τόσα μεγάλα ονόματα τελικά μας έρχονται εδώ στο φτωχοελλαδιστάν, αλλά όταν μαθαίνεις πως ο τάδε ([I]πορωμένος, έτσι; [/I]) στις 5 συναυλίες που καραγουστάρει, θα πάει ([I]και θα…πληρώσει -όχι τσαμπε ε[/I]) [B]σε 1-2 μόνο[/B], τότε ψυλλιάζεσαι για απανωτές ακυρώσεις/“αναβολές ημερ/νιων”!
[COLOR=“DimGray”]Έτσι, φοβάμαι πως η περίπτωση Answer δεν θα΄ναι η μοναδική[/COLOR]… :frowning:

Άλλο ένα όνομα μπαίνει στην λίστα με τις συναυλίες που ακυρώνονται λόγω χαμηλής προπώλησης τα 2-3 τελευταία χρόνια. Δυστυχώς θα βλέπουμε από εδώ και πέρα όλο και λιγότερες μπάντες.

Δυστυχώς αυτό αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει σοβαρό, σε μέγεθος κ ποιότητα, rock συναυλιακό κοινό. Δεν υπάρχει αυτή η κουλτούρα ρε παιδί μου . Και δεν εννοώ για μπάντες τύπου R.h.c.p, U2, Bon Jovi. Εκεί θα πάνε μέχρι και οι Τσαλίκηδες. Ok δεν υπάρχουν λεφτά αλλά δεν είναι αυτό που φταίει. Θα δείτε μπάντες που ρχονται για 10η φορά να γεμίζουν και να ξαναγεμίζουν χώρους για πλάκα, και εκεί δεν θα γίνει κουβέντα για τιμές εισιτηρίων, κρίση κτλ. Έιναι μια φάση τύπου “αυτό ξέρω, αυτό εμπιστεύομαι”. Δεν θέλω να αναφέρω παραδείγματα. Δεν τρελάθηκα και όλας για την συγκεκριμένη ακύρωση απλά πήρα αφορμή να γράψω γιατί έχει αρχίσει και γίνεται ενοχλητικό αυτό το φαινόμενο καθώς έχει αυξηθεί σοβαρά η συχνότητα του (ακυρώσεις).

Ψιλοϋπερβολικους σας βρισκω. Μια χαρα κοσμο μαζευουν οι περισσοτερες συναυλιες στην Ελλαδα. Ο λογος που οι περισσοτερες (παλαιακες κυριως) μπαντες μας καλοπιανουν τοσο ειναι οτι εξω πραγματικα δε μαζευουν τοσο ευκολα πλεον κοσμο και τα tours τους βγαινουν ασυμφορα.

Ενταξει τι να πω…Αν και τους ειχα ξαναδει πολλακις, ηθελα να παω…Τωρα ποιος ξερει αν θα γινει και ποτε…

Μαλακια, ξενερωσα και χαλασανε και τα γενεθλια του guardian…:p:p

δεν νομιζω οτι δεν υπαρχει κοινο στην Ελλαδα. μαλλον μεγαλυτερο απο αλλες χωρες. και ισως ποιοτικα καλυτερο. οσον αφορα συναυλιακα ειναι σιγουρα καλυτερο απο μεγαλες ευρωπαικες χωρες.

γενικα παντως εχουν πεσει πολλες μαζεμενες συναυλιες αυτη την περιοδο. και μην υποτιματε την κριση κλπ γιατι πολυς κοσμος εχει περιορισει τις 5-6 συναυλιες που πηγαινε καποτε σε 1-2. απλα δυστυχως την πληρωσαν οι Answer.

Η αλήθεια είναι κάπου μεταξύ της άποψης του sots και του mixali purple…

Πιό κοντά στην άποψη του Sots είμαι: Είχαμε που δεν είχαμε και κανένα φοβερό κοινό (Mιχάλη Purple δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά… [-X) πλάκωσε και η γενικευμένη αφραγκία…

ε τωρα με στεναχωρησες. :stuck_out_tongue:

εγω επιμενω. δεν αναφερω παντως το κλασικο μου επιχειρημα περι επαρχιας και ποσο πιο δυσκολο ειναι να κατεβει καποιος Αθηνα.

Κι εγώ ποιο κοντά στην άποψη του sots είμαι. Ένας άλλος παράγοντας που έπαιξε ρόλο στη χαμηλή προπώληση ήταν και η τιμή του εισιτηρίου πιστεύω. 28? σήμερα για μια συναυλία στο Gagarin είναι αρκετά, η γνώμη μου είναι ότι με ένα εισιτήριο κοντά στα 22? που είχαν και την προηγούμενη φορά η προπώληση θα ήταν πολύ καλύτερη.