The Avengers

Μου κανει εντύπωση που δεν υπάρχει thread ακομα… ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΑΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Τα λογια ειναι περιττά. Να πω μονο οτι για μενα ειναι μια απο τιε πιο αναμενομενες ταινιες τις χρονιας. Παρτε εδω ομορφια

εχουμε αναφερθει αρκετα στα προσεχως. και γω περιμενω πως και πως να την δω. εμαθα απο καποιον που την ειδε σε αβαντ πρεμιερ οτι τα γραφικα ειναι πολυ εντυπωσιακα. σε αναμονη λοιπον.

Θα το δω αύριο :smiley:

Το USTV έχει αφιέρωμά στον whedon

Λιαν συντομως θα το δω και εγω!

Δεν έχω και καμιά κάψα να το δω. Πάντως ο Hawkeye μου φαίνεται αρκετά πετυχημένος.

oτι φερει την υπογραφη Whedon ειναι αξιο προσκηνυματος.-

Εγω το χω ηδη απτη Κυριακη στη πρεμιερα 8)

Απιστευτη η ταινια.Δικαιωνει ολες τις πρσδοκιες και ειναι πιθανοτατα η καλυτερη μαρβελ ταινια.Στο τομεα διασκεδαση δηλαδη δε μπορεις να ζητησεις κατι παραπανω.Οι ατακαρες πεφτουν η μια μετα την αλλη,η δραση του τελευταιου μισαωρου θα κανει ολους τους κομιξακιδες να κατουρηθουν απτη χαρα τους και το καστινγκ αποδειχθηκε φανταστικο(εχουμε και κατεμε τον πιο πιστο στα κομιξ Μπαννερ απτους 3).

Το γεγονος οτι το ειδα στη πρεμιερα και ειμασταν ολοι οι “καμμενοι” και πεφταν χειρκροτηματα και πανηγυρισμοι καθε 3 σκηνες τη καθεστουν μεσα στις καλυτερες κινηματογραφικες προβολες που εχω δει ποτε μου.

Υσ Για αλλη μια φορα το 3d ειναι χασιμο χρηματων για οποιον το κανει με ελαχιστες σκηνες 3d και χωρις να εντυπωσιαζουν.
Υσ Περιμενετε κλασσικα σκηνη μετα τα κρεντιτς στην οποια οι κομιξακιδες θα γουσταρουν.

Συγγνώμη αλλά από ποιά σόι άποψη σου φαίνεται αρκετά πετυχημένος;Από την στολή του (καμία σχέση με το κόμικ, εδώ τόσους ήρωες έχουν με στολές και μάσκες αυτόν βρήκαν να κάνουν ρεαλιστικό;) ή από το γεγονός ότι διάλεξαν αυτόν τον αντιπαθητικό τύπο για να τον υποδυθεί;

…Ναι το έμαθα και εγώ. Τα στούντιο (επειδή εκ των προτέρων γνώριζαν πως το κοινό έχει αφενός συνηθήσει ψηφιακά + σουπερήρωες + τυποποιημένα σενάρια και αφετέρου με τόσους πρωταγωνιστές πρώτης γραμμής το μπάτζετ αυξημένο) φρόντισαν να ξεσκονίσουν πολλακίς το σενάριο μπας και προκύψει όχι απλώς μια ταινία τίγκα στα “ουαου” ψηφιακά με απλοϊκό σενάριο, αλλά μια ταινία ΚΑΛΟΔΟΥΛΕΜΕΝΗ σε ΚΑΘΕ επίπεδο…Εμ θέλουν βέβαια τα κέρδη, μη προκύψει μια αποτυχία τύπου “ΚΑΡΤΕΡ”…
Για να δούμε…

(εχουμε και κατεμε τον πιο πιστο στα κομιξ Μπαννερ απτους 3).
.

Δεν ξέρω, καλός ηθοποιός ο [B]Ράφαλο[/B] ([I]τοπ στο “Ζόντιακ”) [/I]αλλά και ο [B]Έρικ Μπάνα [/B]κατ εμέ πολύ πετυχημένος…

Το γεγονος οτι το ειδα στη πρεμιερα και ειμασταν ολοι οι “καμμενοι” και πεφταν χειρκροτηματα και πανηγυρισμοι καθε 3 σκηνες τη καθεστουν μεσα στις καλυτερες κινηματογραφικες προβολες που εχω δει ποτε μου.
.

τυχεράκια…:stuck_out_tongue:

Υσ Για αλλη μια φορα το 3d ειναι χασιμο χρηματων για οποιον το κανει με ελαχιστες σκηνες 3d και χωρις να εντυπωσιαζουν.
.

…το ξέρουμε…:?

Υσ Περιμενετε κλασσικα σκηνη μετα τα κρεντιτς στην οποια οι κομιξακιδες θα γουσταρουν.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!! :smiley:

δώσε τρόμπα… λαρισα στον κινηματόγραφο που θελω να πάω εχει μόνο προβολή 3d #-o

To ίδιο και στην Κομοτηνή
Και το σκεφτόμουν να πάω αλλά να πληρώσω παραπάνω και να βγάλω όλη την ταινία φορώντας γυαλιά…δεν

Review από το mftm

http://www.mftm.gr/2012/04/avengers-2012.html

Δεν μπορώ να περιμένω :smiley:

θελω κι εγω να το δω αν μπορεσω

σήμερα θα παω να το δω!!!

απο τι καταλαβα
στο θεμα του κακου
χανει αρκετα η ταινια

γιατι τους πιανει παντα κατι
και δεν θελουν να βαλουν πολλους κακους μαζι ?

Μόλις γυρίσω Θεσσαλονίκη ελπίζω να πάω να το δω και εγώ

έχει δράση
έχει ΠΟΛΥ χιούμορ
έχει πλοκή
έχει ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ
και έχει ΞΥΛΟ

θεωρώ τις ταινίες με σουπερ ήρωες υπερπατατάρες, το πρώτο ironman μου άρεσε απλά, αλλά οι avangers ήταν μια εξαιρετική ταινία

να πάτε να την δειτε. believe the hype

νταξ ΠΟΛΥ χιούμορ δεν έχει, αλλά είναι όντως τρομερά ευχάριστη και τίγκα στη δράση.

μόνο ΛΟΚΙ

α επίσης πρώτη μου ταινία σε 3d κ με εξαίρεση 3-4 σκηνές γενικώς δεν προσέθετε τίποτα ιδιαίτερο, δεν αξίζει νομίζω

πολυ καλη ταινια!!!
δεν περίμενα να το πω ποτε αλλα σχεδόν ολες οι σκηνές με hulk ειναι respect…

2η ταινια του Whedon που βλεπω σινεμά μεσα σε εναν μηνα, όνειρο απλα!!! :smiley:

για πες και σε μας γιατι εδω καβαλα οι άνθρωποι δεν μπορουν να αφήσουν το φιλμ 5λεπτα παραπάνω και μας το κλείνουν!!!

  • πολυ καλα ηταν και τα 2-3 combo των ηρώων που παρατήρησα… :stuck_out_tongue:

μολις γυρισα απο το σινεμα

[SPOILER]8O

[SPOILER]8O8O

[SPOILER]8O8O8O

[SPOILER]WTF

[SPOILER][SIZE=“5”]ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΒΛΑ[/SIZE]

[SPOILER]Σιγουρα η καλυτερη της Marvel. Απο superhero movies κοντραρεται μονο με Dark Knight. Mε την διαφορα οτι εδω μιλαμε για ταινια που ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ για τους fans. Χιουμορ, geek προκλησεις και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΞΥΛΟ. [/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

για πες και σε μας γιατι εδω καβαλα οι άνθρωποι δεν μπορουν να αφήσουν το φιλμ 5λεπτα παραπάνω και μας το κλείνουν!!!

[SPOILER][/SPOILER]