The Best Punk Group

Buzzcocks

Οι Clash μπορει να ηταν οι κορυφαιοι μουσικα, οι Sex Pistols εκαναν το μεγαλο μπαμ αλλα εμενα αγαπημενοι μου παραμενουν οι Ramones!

εγω παλι απαντησα “αλλο”…καλοι ολοι αυτοι που βαλατε…αλλα εγω θαλεγα pixies - misfits…:-k

Για σε ολους παιδια. Απο τα 3 αυτα group που βαλατε ειναι και τα 3 κορυφη. Θα διαλεγα απο τα 3 ομως Ramones…Χωρις αυτους η punk εχει πεθανει κατα ενα μερος της.

Gabba Gbba Hey

Dead Kennedys

Από ‘κει και πέρα,εκτός απ’ τους γνωστούς,υπήρχαν και οι πολύ καλοί The damned όπως και οι δικοί μας Deus Ex Machina.

Φυσικα υπαρχουν.Και φυσικα μη ξεχασουμε και την ελληνικη σκηνη…PANX ROMANA , Χασμα ,Γενια Του Χαους.

Ramones νομίζω. Μετά θα έβαζα Dead Kennedys (κυρίως λόγω του Fresh Fruits και Frankechrist) και Γενιά του Χάους.

Αυτοί τρεις είναι πέραν οποιασδήποτε σύγκρισης (για το γούστο μου τουλάχιστον). Μετά θα έβαζα Sex Pistols, The Damned, Exploited και GBH.

A! και Bad Religion.

Offspring εποχής Smash χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Χωρίς να έχω ασχοληθεί πολύ με την punk…
Μotorhead …
και μετα Clash

Hmm αγαπημένα μου είναι : Οι offspring , bad religion , dead kennedy’s, ramones, strung out και Sex pistols

Pennywise κατά την ταπεινή μου γνώμη… ή και Rancid.

έχω ασχοληθεί με το πανκ, αν και οχι τοσο εις βάθος όσο θέλω, καθοτι ειναι μια αρκετα πλουσια μουσικη με πολλα παρακλαδια. Αγαπημένα μου είναι >

The Misfits
Bad Religion
Discharge
GBH
The Clash
Ramones
Black Flag (hardcore punk)
Minor Threat (to idio)
Husker Du
The Damned
Circle Jerks

post-punk, death punk και τα ρεστα τα αφηνω αποξω

Oi Sex Pistols του θεούλη Lydon!

Ramones φυσικα.Πανκ και κατι πολυ περισσοτερο απο αυτο.

Sex Pistols πραγματικοί αληταράδες.

Οι Bad Religion υπηρξαν τεραστια μπαντα. Επισης να μην ξεχναμε του πρωτεργατες της “punk-pop” Buzzcocks καθως και τους Stooges…

Αλλη καλη punk μπαντα υπηρξαν οι Social Distortion, ενω πολυ καλο συγχρονο συγκροτημα ειναι οι The Unseen…

ακόμα τεράστιοι είναι! το νέο άλμπουμ είναι κορυφαίο κατ εμε.:slight_smile:

ετσι ετσι!!!με τραγουδιστη κατοχο ντοκτορα παρακαλω!!!

Υπαρχουν γενικα πολλες αξιες μπαντες στη punk σκηνη που παρεμειναν punk και δεν κατηντησαν emo με τη γενικοτερη εννοια.

blink182 :stuck_out_tongue: