The Bestest NBA team evah

Μπααααα…Διαφωνω πληρως[-X

Οι Μπουλς θα μου πεις λογω τιτλων αλλα ειχαν παντα αξιολογους συμπαικτες να συμπληρωνει ο ενας το παιχνιδι του αλλου.

Παλιοτερα στη παρεα ηταν ο Horace Grant που μαζευε ολα τα ριμπαουντ,ηταν o Paxon που οργανωνε το παιχνιδι μετα ηρθε ο Rodman που ηρθε και εδεσε και αναλαβε ολη τη βρωμικη δουλεια οπως και ο μεγαλος Ron Harper που τελειοποιησε την περιφημη τριγωνικη επιθεση οργανωνοντας την…κατι σαν τον Τσαβι της Μπαρτσα ενα πραγμα

Ενω οι Stocton-Malone ηταν τα περισσοτερα χρονια μονοι τους.Μονο στα δευτερα μισα των 90’s απεκτησαν αξιολογους συμπαικτες(Hornacek,Rusell) και μερικους καλους παγκιτες και συμμετηχαν σε 2 διαδοχικους τελικους

…το Ντητρόητ του 1989…μόνο ο Αηζαια ήταν απίστευτος ηγέτης, και όλοι μαζί φοβερά δεμένη ομάδα…το σύνθημα ντήφενς-ντήφενς, πήρε εκεί την πραγματική του σημασία:):!:

Προσθέτεις και τον Κούκοτς και καταλαβαίνεις γιατί οι Bulls της τριετίας 1996-98 είναι η καλύτερη ομάδα όλων των εποχών στο NBA. Ομάδα με απίστευτη χημεία και ομαδικότητα. Όλοι για τον κλασσικό Ένα και ο Ένας για όλους.

Δεν νομίζω ότι οι Bulls του '96-'98 είναι η καλύτερη ομάδα όλων των εποχών,δεν ξέρω βασικά,είναι πολύ δύσκολο.Έκαναν τα ρεκόρ αλλά ήταν στην Ανατολή:roll:Θεωρητικά η ομάδα του LA με Σακ τους κόντραρε(μια ομάδα που είναι 3 χρόνια μετά)

βασικα οι μπουλς παιζανε και χωρις αντιπαλο. δεν ηταν οπως σελτικς με λεικερς που κοντραρανε ο ενας τον αλλον. κι αυτοι τζαζ ποτε δεν εκαναν το κατι παραπανω περισοτερο επειδη τους ελειπαν οι προσθηκες που ειχαν οι μπουλς (πχ γκραντ ή ροντμαν).

οι Τζαζ ειχαν πολυ καλη ομαδα και 2 χρονιες εφτασαν στους τελικους αλλα
βρηκαν τον Τζορνταν απεναντι τους
ενα απο τα καλυτερα διδυμα Στοκτον-Μαλοουν

NBA FINALS HISTORY
Finals Champions and MVPs

Year Champion Runner-up MVP

1997-98 Chicago Bulls Utah Jazz 4-2 Michael Jordan, Chi.
1996-97 Chicago Bulls Utah Jazz 4-2 Michael Jordan, Chi.

για αυτο το λεω, προσωπικα δεν μ’αρεσαν ποτε, καλο μεν το διδυμο μαλοουν και στοκτον, αλλα απελπιστικα μονοι τους. κατι πηγε να γινει εμ προσθηκη χορνασεκ τοτε, αλλα γμτ ηταν μονοι τους.ειλικρινα θυμαστε καναν αλλον παιχτη? με το ζορι θυμαμαι εκινο το ταγαρι απο κατω τον οστερταγκ και ενα πολυ μετριο τριαρι τον μπενουα.

Antoine Carr,Adam Keefe,Felton Spencer

o Felton Spencer και o David Benoit δεν επαιζαν εκεινες τις χρονιες

πωπωπω μου θυμισες φελτον σπενσερ!!! ο κιφι δεν ελεγε και πολλα ο καρ κατι εκανε. αλλα παλι χανανε μπροστα στους μπουλς. τεσπα γουστα ειναι αυτα. καλη ομαδα, λιγη οταν επρεπε. ειχανε και τοσες ευκαριες και δεν… πλακα πλακα οι τελικοι του 98 ειναι απο τους καλυτερους παντως.

Αυτο ακριβως!Ειχαν τοσες ευκαιριες αλλα δεν…

Μη ξεχνατε οτι τις 2 χρονιες που παιξαν τελικους με τους Μπουλς ειχαν το απολυτο πλεονεκτημα αλλα το χαραμιζαν…

Και αυτο που πιστευω εφταιγε ηταν οτι ειχαν και τους καλητερους συμπαικτες.Αντε ο Καρ,ο Αισλι ο Χορνασεκ και ο Ρασελ οι υπολοιποι τπτ ιδιατερο

Αλλα απτη στιγμη που εχουν τιτλο οι Νταλας δικαιουταν και οι Τζαζ εναν…

Αν δεν τα έχετε ήδη τσεκάρει, έχει κάτι γαμάτα αφιερώματα στις πρωταθλήτριες ομάδες από το 1983 και μετά, πραγματικά αξίζουν! Ορίστε και μερικά ενδεικτικά