The Dark Knight Rises

ε ναι, απο τους τιτλους και γω το ειχα ψυλιαστει, begins-(falls)-rises…στο προηγουμενο ηθελα Τζοκερ να γαμαει και στο πρωτο ηθελα απλα να γινει Batman ο Wayne, καιρος λοιπον να γαμησει και να δειρει!

o Tom Hardy μετα τη τελευταια του ταινια εχει γινει τερατακι ! οτι πρεπει για Bane !
Εντομεταξυ δεν ηξερα οτι θα παιχτει Bane !!! Τελειοοοος χαρακτηρας !!! πορωθηκα !

Αν και πιστευω οτι η Χαθαγουει ειναι λιγο overrated . Για να δουμε ! Μπορει να ειναι η εκπληξη

παντως η αληθεια να λεγεται,σε συγκριση με οσες σαυρες εχουν εμφανιστει στις ταινιες του μπατμαν(του νολαν) η hathaway ειναι σωστο μουνι,παλι καλα να λεμε.

Τυφλή εμπιστοσύνη στο Νολαν, χαλαρά. Και στόκος να 'ναι η Hathaway -που εκτός απροοπτου εγώ κάτι τέτοιο περιμένω- η ταινία στο υπόλοιπο θα γαμει. Και ο Hardy ως Bane έχω την υποψία ότι θα κολλάει μια χαρά… ευκαιρία να δουμε και μια σοβαρή βερζιον του, γιατί εκείνη η τρισάθλια του Batman and Robin ήταν για να τραβάς τα μαλλιά σου.

Το ιδανικό απ’ τη στιγμή που αποφασισαν να βάλουν Catwoman θα ήταν να κλείνανε και τη δοκιμασμένη στα μαύρα-κολλητα-δερμάτινα Beckinsale, να αρχιζε το πάρτι από τώρα, αλλά νταξ, συμβιβαζομαστε κι έτσι.

καλυτερα που δεν βαλαν Μπεκινσεηλ κτλ, προτιμω μη τυποποιημενη επιλογη για αβανταδορικους ρολους-βλεπε Λετζερ-τζοκερ…

Τι να σου πω, μακάρι να με διαψεύσει η Hathaway… αλλά δύσκολο το κοβω, ακόμα και με τα θαύματα που χει καταφέρει ο Nolan. Θα δείξει

Oυτε γω ελπιζω πολλα στη παρουσα φαση, αλλα προτιμω να βλεπω σε ταινιες ρισκα και μη αναμενομενα προσωπα, παρα πχ. σε καθε ταινια δρασης που θα εβγαινε να επαιζε ο Bruce Willis επειδη εχει παιξει τον μπατσο πιο πολλες φορες αποσες εχει βουρτσισει τα δοντια του…ε και η Μπεκηνσεηλ ή η αλλη η Τζολι που λεγαν αρχικα, οκ, εχουν καθιερωθει σαν μοιραιες γυναικες ή γυναικαρες με τα λατεξ που οκ, ειναι κλισε απο μονο του να τις δω να παιζουν τον ιδιο ρολο στο Μπατμαν που παιζουν σε καθε τους ταινια…:slight_smile:

Σ αυτό που λες έχεις δίκιο, σίγουρα, απλά δε νομίζω πως η Beckinsale είναι στην κατηγορία Jolie… με την έννοια ότι όλες κι όλες σε δυο τέτοιες ταινιες έχει παίξει, τα πρώτα Underworld. Αντε τρεις, αν μετρήσεις και το ψιλοάθλιο Van Helsing. Τέλος πάντων, όπως είναι τώρα τα πράγματα εναποθέτουμε τις ελπίδες μας στον Νολαν :stuck_out_tongue:

επειδη κανει ο ΝΟΛΑΝ τη ταινια περιμενω να δω…
αλλιως θα ειχε αρχισει απο τωρα το κραξιμο για την γλυκια πλην ξενερωτη αννουλα…:-s

Μην μου αγχωνεστε. Εγω ειμαι υπεραισιοδοξος και για κατγουμαν. Εξαλλου νωρις ειναι ακομα και επιπλεον αν ειναι ετσι οπως λετε που ετσι θα ειναι, στον μπατμαν που θα κοβει κωλους θα εστιασει οποτε θα καταευχαριστηθουμε παλι either way:):stuck_out_tongue:

Δεν θα πάτε να δείτε Batman για την Anny. :roll::roll:
υπάρχουν άλλα sites για αυτά…
Νταξ εμένα μου αρέσει γενικά η Anny και σαν ηθοποιός. Εμπιστεύομαι και εγώ Νόλαν(ότι καλύτερο έχει να δώσει το Χόλυγουντ από σκηνοθέτες). Θέλω(και λογικά θα το καταφέρει) να ξεπεράσει το δεύτερο Batman. Ίσως θα είναι η πρώτη φορά που μια σειρά από ταινίες, θα είναι καλύτερη η μια από την άλλη. Με κόμιξ και κλπ δεν έχω πολυασχοληθεί. Μόνο ότι έβλεπα σε ant1 κλπ μικρός. Αλλά Bane γουστάρω και εγώ. Τέρας. Αναμένουμε 2 χρόνια λοιπόν:p

Δεν είναι εμφανισιακό το θεμα. Απλά η κοπέλα δεν βγάζει αυτό το ύφος “κακού” κοριτσιού που πρέπει να βγάζει η Κατγουμαν.

Eiδικα οταν θα συγκριθει με την Pfeiffer … η καλυτερη κατ γουμαν εβερ ν εβερ

η Φαιφερ γαμουσε αλλα δεν ειχε καμια σχεση με την Κατγουμαν των κομικ, οπως και σχεδον ολοι οι χαρακτηρες των 2 πρωτων ταινιων του Μπαρτον πλην του Γουεην…

το ποιος ειναι ας το πουν οι fans του comic! αυτοι θα εχουν καλυτερες υποψιες απο μας.
θα μποροουσε να ειναι ο γριφος?

αυτος πρεπει να ναι http://www.slashfilm.com/joseph-gordonlevitt-alberto-falcone-the-dark-knight-rises/

αλλη μια αποδειξη οτι ο Νολαν δεν κανει τιποτα τυχαιο και δεν επιλεγει τυχαια ‘γνωστους’ εχθρους για εφε…ο Holiday ειναι απο τους καλυτερους χαρακτηρες για μενα της δεκαετιας του 90 και κριμα που δεν εμφανιζοταν πιο συχνα…επισης η ιστορια του ειναι μπομπα, δεν ειναι ξανα τυχαιο οτι το Long Halloween εχει τροφοδοτησει τοσο πολυ τις ταινιες, μιλαμε για καταπληκτικη ιστορια!

αναμενουμε

http://www.e-go.gr/cinemag/summary1.asp?catid=10167&subid=2&pubid=128609190

news news news

οχι που δεν θα της εβρισκε ρολο της κοτιγιαρ!! χαχαχαχα. λες να φερει και ντι καπριο για ενα reunion του inception?

α και λεει ο λεβιτ δεν θα παιξει το γιο του φαλκονε ε, αλλα ενα μπατσο. μαλιστα, αλλα προτιμουσα τον αρχικο ρολο η αληθεια ειναι…