The Devil's Blood - The Thousandfold Epicentre (2011)

Το ομώνυμο

Πωωω πω πω πω, πού μπορούμε να ακούσουμε τα νέα τραγούδια τους;

παντρέψου με <3 <3 <3

Ι do…

με παίρνεις; ξανασκέψου το…8O:oops:

Πάμε ρε ομαδάρα.

Ωραιο ειναι. Τιποτα το τρομερο, τιποτα το αδυναμο. Ειμαι περιεργος τι θα λεει ο υπολοιπος δισκος.

teaser εδώ για όσους δε το άκουσαν ακόμα http://www.youtube.com/watch?v=N1UsW6sASUo

το δεύτερο είναι εξωφυλλάρα, τελείως ψυχεδελικός σατανισμός φάση!

και η ημερομηνία σημαδιακή, 11/11/11, λολ.

περιμένουμε και αγωνιάμε…

Προβλέπεται γερό κάψιμο

τι εξωφυλλάρα είναι αυτή!!!

Να τους δούμε και αυτούς…

Βρήκα το ομώνυμο τραγούδι τους και τώρα το ακούω…και μόλις συνειδητοποίησα ότι το είχε ποστάρει ο bleedin στο αρχικό ποστ του, αλλά πού να το πάρω χαμπάρι…

Συμπαθητικό! Όχι κάτι το ιδιαίτερο, μπορούν και καλύτερα… Ελπίζω ο νέος δίσκος στο σύνολό του να είναι αντάξιος του προηγούμενου…


[B]The Devil’s Blood - Fire Burning (EP) (2011)[/B]

  1. Fire Burning
  2. Fire Burning (Sketch)
  3. The Thousandfold Epicentre
  4. The Heavens Cry Out for the Devil’s Blood (Live)
  5. The Graveyard Shuffle (Live)
  6. Christ or Cocaine (Live)

Скачать

[U]To νέο κομμάτι [/U]τίποτα, μηδέν, to EP αξίζει για το λάιβ μέντλει του The Heavens Cry Out for the Devil’s Blood με το Four Horsemen των Aphrodite’s Child

Για όσους θέλουν να το ακούσουν, live streaming:

http://3voor12.vpro.nl/speler/luisterpaal/45269872#luisterpaal.45269872

Άντε να διαρρεύσει!

ΥΓ.Από τους δίσκους της χρονιάς.

Το άκουσα σήμερα το άλμπουμ! Μιά χαρά γαμάτο είναι, πιο ψυχεδελικό μου φάνηκε, σίγουρα δεν απογοητεύει, και όντως απ’τους καλύτερους δίσκους της χρονιάς (τον πρόσθεσα και στο τόπικ) Αγαπημένο κομμάτι μάλλον το She.

Κανείς άλλος; τι διάολο;
Τεσπά, παίζει να’ναι και ανώτερος από το ντεμπούτο, διαφορετικός σίγουρα. Και μόνο για το “Wings of Gloria” ο δίσκος μπαίνει στα τοψ άνετα.

Έχουν κατεβάσει όλα τα λινκς! :stuck_out_tongue:

Ούτως ή άλλως από περιέργεια θα τον άκουγα, το προηγούμενο το βρήκα απλώς συμπαθητικό.
Εξάλλου έχω βαρεθεί, ήδη, με το νέο trend, που επανήλθε από τα παλιά, με τις female fronted hard rock/heavy bands!

Δισκάρα τεράστια. Πολύ διαφορετικός σε σχέση με τον πρώτο, όπως λέει και ο Μπλίντιν αλλά και πάλι το ίδιο και περισσότερο (για μένα) μεγαλειώδης.

[SPOILER]Εγώ το βρήκα από τόρεντ (rockbox). Τσεκάρετε εκεί.[/SPOILER]

Δίσκος κόλαφος κανονικός…

Τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα.Ήθελα να το τσεκάρω έτσι κι αλλιώς,μ έψησε και η κριτική του Ζαρκαδούλα,ε δεν χρειαστηκε και κάτι παραπάνω.Βουτηγμένος στην 70ίλα,ωραίο πράγμα,ψυχεδελικό…

Ξεχώρισαν με μία αυτιά τα On the wings of Gloria και το The Madness Of Serpents,αλλά σίγουρα έχει πράγμα να δώσει με τις πολλές ακροάσεις.

μα το θεο…πιο εύκολα βρίσκω πετρέλαιο…
τα φάγανε τα λινκ?

double post

με την βοήθειά ενος απο εδω, είδα φως και εγώ…
με τις πρώτες ακροάσεις έχουμε εναν τουλάχιστον ενδιαφέρον δίσκο…
όλες οι ατμόσφαιρες που παραπέμπουν σε 70’ς(μην πω πιο πίσω και φάω ντομάτες), και είναι σκοτεινές χωρίς να παιξουν τοσο πολύ με την μαυρίλα(και όμως γινεται.!!εξαιτίας της φωνής), μου αρέσουν τρελά

για όποιον θέλει να αγοράσει το cd, να πάρει αυτήν την έκδοση.!!

[B]The Thousandfold Epicentre (Limited Art Book)
[/B]
[B]£14.99[/B]

*μόνο μην τα πάρετε όλα…θέλω και εγω, αλλά δεν εχω χρήμα τώρα

παίζει και στο ebay και στο site της van records η συγκεκριμένη έκδοση στην ίδια τιμή πάνω κάτω (στο ebay, στη van είναι πιο τσιμπιμένη), οπότε μην αγχώνεσαι! :wink: