The Elder Scrolls V: Skyrim

Πως την πατήσαμε ρε παίδες με το Skyrim! Δεν το φέραν καθόλου εδώ λέει μάλλον επειδή διέθεσαν τα δικά μας στην αυξημένης ζήτησης αγορά της Αγγλίας. Το βρήκε κανείς πουθενά?

μη διστασεις να το κατεβασεις απτον πειρατιικο κολπο…και οταν το φερουν με το καλο σκας και τα φραγκα,για να μη νιωθεις τυψεις

Εγχμ…

Ερώτηση σχετική με την αποπανωνε…

Ξέρει κανένας κάτοικος του ‘νησιού’ τι παίζει ρεαλιστικά με τον πειρατικό κόλπο εδω;

Γιατί οκ το Skyrim το αγόρασα και το χάρηκα και άλας γιατί γαμαει άσχημα αλλά…γενικότερα θα σκάσει η scotland yard και τα swat εαν αρχίσω να το τιμαω;

Σημ: δεν είμαι φοιτητής οπότε δεν παίζει internet από εστία κτλ. Κανονικά isp πλερω με Dynamic Ip.

Εχω ακουσει διαφορα, αλλα εγω συνεχιζω. Απλα αυτο που κανω ειναι να τα σβηνω μολις κατεβουν ωστε να μην υπαρχει πολυ κινηση στο bandwidth.

το skyrim το εχω υπερλιωσει…
απλα μαγικό!!!
rogue ftw \m/

επίσης κλαμα… * δείτε το σε 720

skyrim καλό αν και μου την σπάει λίγο το γεγονός ότι τον τρώς από την τυχαία αρκούδα στο δάσος αλλά τον δράκο τον έχεις πιο εύκολα, τουλάχιστον στο normal difficulty…

για το url τι να πω…jesus!!!8O

ναι εχεις δικιο σε αυτο πολυ ευκολα πεφτουν οι δρακοι σε σχεσει πχ τρολλ,αρκουδες
έπρεπε να ειναι σαν τα μαμουθ…

To Skyrim απίθανο χάσιμο! Την καταβρίσκω να κάνω βόλτες και να κάνω prin screen :slight_smile: Έχει βέβαια άθλιο ιντερφεης αλλά χαλάλι του. Και οι μάχες δεν μου φαίνονται τόσο εύκολες. Οι δράκοι με κάνουν μια χαψιά, αλλά ακόμα είμαικαι νέοπας. 7ο επίπεδο.

Το interface είναι βόλτα στον πάρκο για όποιον έχει λιώσει με τα προηγούμενα της σειράς. Και πολύ βελτιωμένο.

Τι “κλάση” διάλεξες; Γενικά αν διάλεξες thief θα σε πάει γα@@@@ασ μέχρι τέλος(εγώ κλασικά αυτό παίρνω και βάζω μόνο επιθετικά feats).
Θα έλεγα η εύκολη επιλογή είναι heavy armour + warrior με ασπιδούλα.

Το χαίρομαι το παιχνίδι, λίγο υποτονικό σε σχέση με τα προηγούμενα, αναμένω ένα μεγαλιώδες τέλος όμως! Μέχρι τώρα έχω δακρύσει με όλα της σειράς :stuck_out_tongue: Οπότε αν συμβεί το ίδιο και με το [B]skyrim[/B] θα το θεωρήσω επιτυχημένο! :slight_smile:

Ψιλοthief θα με έλεγα. Πολύ σνικ και λούφα:) Γενικά δεν έχω επικεντρώσει σε βασικό κουέστ. Δεν έχω ιδέα καν ποιο είναι που λέει ο λόγος. Περνάω ώρες βολτάροντας στο απίστευτο περιβάλλον και αλληλεπιδρώντας με τον λαό. Side quest κτλ. Δεν θέλω καν να τελειώσει:P

και γω pure rogueας dark elf η οπως μας αποκαλούν Dunmer… :stuck_out_tongue:
το μαιν στορι το εχω αφήσει στην άκρη και εγω, “τελείωσα” με thief guild και dark brotherhood…
sneak 100 και τους ρίχνει ολους κατω εύκολα με daggers και στα 2 χερια(30x το ενα!!!),
εντάξει σε κατι “boss” τρώω ξύλο αλλα ας ειναι καλα τα πολλα posion που φτιάχνω!!

Με προκαλεί πολύ για rpg το skyrim. Λέω μετά να κάνω κανά μισάνθρωπο redguard necromancer που θα τα διαλύσει όλα και όλους. Παιχνιδάρα!

http://www.youtube.com/watch?v=4z9TdDCWN7g&feature=player_embedded#!

μαλακα ποσο επικ ποσο??? :’)

btw καλο λιώσιμο-καμενια ειναι το The Binding of Isaac

μολις τερμάτισα to main του skyrim…

[SPOILER]
απογοητευτικό και πανεύκολο μπορώ να πω…(σε σύγκριση και με τα προηγούμενα)
στα πλιν του παιχνιδιού μπαίνουν και οι “γρίφοι” γαμω τα δελφίνια,αετους και τις αρκούδες…
τεπσα θα λιώσω τωρα στα καμια 20ρια quest που εχω… :stuck_out_tongue:

  • ελπίζω kai σε καλα dlc…
    [/SPOILER]

Η περιέργια με έκανε να δω τις 2 πρώτες λέξεις. Υπερβολικά πανεύκολο. Μάλλον το τέλος φαντάζομαι. Εγώ πάντως 23 λέβελ και ακόμα τρώω καλό ξύλο σε αρκετές μάχες. Βέβαια θέλω να παίζω λίγο rpg οπότε δεν τον έχω τούμπανο. Επικεντρώνομαι στα assasin/thief σκηνικά ώστε να υπάρχει συνοχή, αλλά και για να έχω να δω πιο warrior η wizard σκηνικά με άλλους χαρακτήρες. Συμπαιρένω από τις 40 ώρες που έχω παίξει ότι η μαγεία του παιχνιδιού για μένα τουλάχιστον δεν βρίσκεται στην δυσκολία του, αλλά στην άπλα του και στην ομορφιά του περιβάλλοντος! Είδωμεν! Προς το παρόν πρέπει να είναι το original game που δεν έχω λυπηθεί ούτε σεντ από όσα έδωκα.

βασικα εκανα κακη χρήσει σποηλερ δες το δεν λεω κατι που θα στο χαλάσει… :stuck_out_tongue:

ουτε και εγω ειμαι τούμπανο απο την άποψη oti στο Onehanded εχω ανεβάσει τα βασικά για να εχω dual, πανοπλία καθολου… στα σκιλλς μου επικεντρώθηκα σε Alchemy,Pickpocket,Sneak και Speech

στο τέλος πήγα 37 λεβελ και 1 φορα χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω potions!!

τεσπα δεν λεω οτι ειναι κακο σαν παιχνίδι (τα χριστουγεννα παει για αγορά) απλα πχ quest στο Dark Brotherhood,stormcloaks/imperials,Thieves Guild μου αρεσαν περισσότερο απο το main…

Ίδια σκιλς έχουμε αναπτύξει;) Απλά εγώ έχω και πολύ τόξο και λαιτ πανοπλία:) Το main ειναι του Esbern κτλ? Το αφήνω άκρη αυτό. Thieves guild Που κάνω τώρα μου αρέσει πολύ αν και έχω τύψεις που σε κάνουν μπούλη νταβατζή…χεχε

Τα DLC και τα mods, και φυσικά τα patches αναμένονται πολύ ανανεωτικά! :slight_smile: Για να δούμε.

εχω ψηθει απιστευτα για το skyrim.αν το αγορασω τι παραπανω εχω απο κατεβασμενο?