The Exploited poll

Καλά είναι γνωστό οτι αρκετοί πάνκηδες χρησιμοποιούσαν την σβάστικα και πριν από τον Wattie. Να θυμηθούμε τον Sid με τα t-shirts ή την Siouxsie με τα περιβραχιόνια…

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι αυτοί ηταν φασίστες ή ότιδήποτε σχετικό.

Και φυσικό είναι όλο αυτό το επιτηδευμένο στυλ να χωράει πολλές φορές αρκετές παρερμηνείες και παρεισφρύσεις από ακραία στοιχεία, και λοιπά και λοιπά. Αυτά είναι αρκετά γνωστά που συνέβησαν τότε.

Ε από εκεί και πέρα παίζει και το αν ο Wattie συγκεκριμένα είναι λίγο παραπάνω αφελής, ή λίγο παραπάνω επιτηδευμένος ή όντως λίγο για τον πούτσο που λέει και ο worst enemy, ή αρκετα φρικαρισμενος που λέει ο fist and boots.

Άλλο να φοράς τη σβάστικα για να σοκάρεις κι άλλο να την έχεις τατου στο μπράτσο.
Επίσης όταν δεν μιλάμε για μια φωτογραφία που τραβήχτηκε τυχαία ή για πλάκα κάποτε, αλλά για πολλά παρόμοια παραδείγματα, παύει να είναι αφέλεια από ένα σημείο και μετά.
Συμφωνώ με όλους τους χαρακτηρισμούς για τον Wattie πάντως και πάω να ακούσω το The Massacre και στα καπάκια το nazi punks fuck off.
Από ναπαλμ ντεθ \μ/

Οντως ειναι μια σβαστικα στο τατου αλλα δεν μου λεει κατι,οπως φοραγαν τις μπλουζες τοτε αυτος μπορει να ηταν λιγο πιωμενος και να ειπε σε κανα φιλαρακι τους κανε μου τατου,δεν μου λεει κατι δηλαδη.

Στη φωτογραφια με τον Holmes δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο?Ο τυπας πηγε προφανως σε συναυλια των Exploited και μετα εβγαλε μια φωτογραφια με τον Wattie.Τωρα φοραγε μπλουζακι blood n honor η" μπλουζακι που να λεει ειμαι πουστης δεν νομιζω να ενοιαζε και πολυ τον Wattie…

Τωρα για anarcho-punk.net εβαλα τα γελια γιατι μιλαμε για εγκυροτητα παρομοια με το δικο μας indymedia:lol:
Το εν λογο συγκροτημα οι Haggis ειναι κατι σαν τους Blink 182 του oi!..Χαβαλεδες ως το κοκαλο δηλαδη και ασοβαροι οσο δεν παει και φυσικα δεν ειναι νεοναζι!
Τους ξερω περιπου 5χρονια σαν μπαντα και ποτε δεν εχουν κατηγορηθει σαν νεοναζι απο κανενα που ασχολειτε και επισης εχουν παιξει και με πολλες απολιτικες oi! μπαντες.Εχουν κανει συναυλιες στο Μεξικο κιολας που ειναι και πολυ white power εκει…χαχαχαχα
Σοβαρευτητε ρε παιδια και μη προσπαθουμε να βγαλουμε απτη μυγα ξιγκι.Και στη τελικη για μουσικη μιλαμε.Αν σου αρεσει την ακους αν οχι παμε παρακατω:)

me tin eukairia tou thanatou tis maggie, as kanw ena bump edw

Καλά κάνεις!

Δεν ξέρω, αλλά δεκάδες μπάντες που ακούμε οφείλονται στη σιδηρά κυρία. Το punk τουλάχιστον δε θα ήταν το ίδιο, χωρίς την παρουσία της…

Και προφανώς δεν θεωρώ ευτύχημα σε καμία περίπτωση την πολιτική της δραστηριότητα. Λογικά θα το πιάσετε το νόημα

σωστός σε όλα, και όχι μόνο οι πάνκ, αλλά και γενικότερα. Και ακόμα παραπέρα, όχι απαραίτητα για το πρόσωπο της Θάτσερ όσο για τις συνέπειες των χειρισμών αυτης.

[SPOILER][/SPOILER]

[B] The Exploited[/B]
[B]Discharge[/B]
[B]Crashed Out[/B]
[B]Fiend[/B]

επιτέλους, τίποτ’ αλλο!

Συνεντευξη ειναι ρε παιδια! Γιατι ξεχασατε τους υποτιτλους? :lol:

για Discharge να περιμένεις και άλλα νέα… :wink:

O Wattie επαθε καρδιακη προσβολή επί σκηνής