The Gaslight Anthem - Handwritten [2012]

δάκρυα:!:

http://www.npr.org/2012/07/10/156551726/first-listen-the-gaslight-anthem-handwritten

αντεγεια οποιαδηποτε αλλη μουσικη εχει βγει ποτε. χεβη ροτεησιον το υπολοιπο του καλοκαιριου

every word handwritten να πουμε

τι λες τωρα???

κανω μπανιο,τρωω και μετα ακροαση μεχρι να πεσω για υπνο!!!

πωπω

8O

8O

8O

ο δίσκος γαμάει και άντε γεια. Fallon είσαι τεράστιος

Τα τραγούδια είναι τίγκα στην ενέργεια, στη ζωή, στην ορμή, στην αλήθεια. Τίγκα ματζόρε ο δίσκος και πολύ εθιστικός. Συγκινητικό και το κλείσιμο, όπως πρέπει:)

πωπω το ομωνυμο
το howl
το hard rock-ιζον too much blood

δισκαρα!!!

Ενδιαφέρον μου φάνηκε.

Πολύ Springsteen εκτός από κάποια κομμάτια που είτε AOR-ίζουν επικίνδυνα, λέγε με Desire, είτε U2-ίζουν όπως το Mae. Το τελευταίο όμως κομμάτι πολύ όμορφο.

Δεν πεθαίνω αλλά δε μπορώ να πω ότι δε με συγκίνησε…

Παντα συγκινητικοι ρε, παντα

Παρτε κρυμμενο κλιπακι για το νεο σινγκλ, το ομωνυμο, που μαλλον ειναι το αγαπημενο μου του δισκου σο φαρ.

http://www.daveproxy.co.uk/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9TGYtckVzbHVwblkmZmVhdHVyZT1wbGF5ZXJfZW1iZWRkZWQ%3D&b=13&f=norefer

Κονκαρδα Frank Turner φοραει.

:’) το ακουσα μια πεταχτα!!!

ΓΑΜΕΙ ΣΥΜΠΑΝΤΑ απλα…

Χωρις να τους εχω σε μεγαλη υποληψη και ξεροντας (με το ζορι) 3-4 τραγουδια απο τους προηγουμενους δισκους, δεν θα “ασχολιομουν” καθολου μαζι τους. Ομως διαβαζοντας τα θετικα σχολια σας, ειπα να κατσω να ακουσω τον δισκο…

Δεν θα πω πολλα, με εχετε ηδη καλυψει. :stuck_out_tongue: Απο τις ευχαριστες (φετινες) εκπληξεις κατ’εμε -μαζι με τον δισκο του Jack White :!:

οντως το ομωνυμο ειναι απο τα highlights του δισκου

παντως
περα απο το every word handwritten
θελω να προσθεσω
και every note from the heart

ελα ελα θελω κι αλλες αποψεις. τοχω λιωσει οσο τιποτε αλλο, παιζει απο στερεο και ηχειαρες και δεν μετραει το λαστφμ, αλλιως θαχαμε προβληματα.

μιληστε ρε.

Πειτε για το μαλχωλαντ ντραηβ. και κυκλοφορουν και τα μπονους τρακς…

Βασικά παίζει καθημερινά στο πάνε έλα στη δουλεια… το βάζω να φορτώσει στο κινητό πριν φύγω και μου φτάνει ακριβώς για τη διαδρομή!

Δισκάρα, τραγουδάρες τα πάντα άλλα. Έλεγα 2/11 να πάω να δω Unisonic/Gotthard στο Βερολίνο αλλά ίδια μέρα θα παίζουν και οι Gaslight Anthem. Ε μαντέψτε σε ποιο live θα παω :stuck_out_tongue:

και γω στη διαδρομη για τη δουλεια το ακουω και στο γυρισμο και στο σπιτι!!!
χαχαχα

handwritten παει για τραγουδι της χρονιας
τι πανεμορφοι στιχοι ειναι αυτοι???

And we waited for the sirens that never come
And we only write by the moon
Every word handwritten
And to ease the loss of youth
And how many years I’ve missed you
Pages plead forgiveness
Every word handwritten

παρτε και βιντεοκλιπ να γουσταρετε


τελειοτης!!!

edit :
στα μπονους διασκευαζουν silver απο nirvana
και το ηδη γνωστο you got lucky απο tom petty

το teenage rebellion που το βρισκουμε?

5 μερες δεν ακουω σχεδόν τιποτα αλλο(αμάξι/pc/κινητό)…

Keepsake
Biloxi Parish
Handwritten
Mulholland Drive
τρελες αγαπες!!

απο τα μπονουν το Blue Dahlia μου αρεσε κάπως,
το You Got Lucky συμπαθητικό,
το σιλβερ οχι…

hooooooowl ρε άπιστοι:!:

http://www.underthegunreview.net/2012/07/23/stream-the-gaslight-anthem-teenage-rebellion/

ιδιαιτερο, δε κολλαει στο υφος του αλμπουμ, καλα κανανε και το κανανε bonus, αντιθετως με το blue dahlia που δεν καταλαβαινω γιατι ειναι μπονους. μια τραμπα με το desire πχ θα την προτιμουσα

άσε τις τράμπες μικρέ τρόμπα το desire είναι μια χαρά κομμάτι και να το αφήσεις εκεί που βρίσκεται!

το handwritten με συγκινεί κάθε φορά… και να πω ότι είναι κανένα κλασσικό που το έχω συνδέσει με συγκεκριμένη φάση στη ζωή μου οκ… αυτό εδώ και 10 μέρες όμως το έχω ΛΙΩΣΕΙ