The Gaslight Anthem - Handwritten [2012]

Μου άρεσε τόσο πολύ το site αυτό που έκατσα και διάβασα 2-3 ακόμα.Είναι επικών διαστάσεων η μαλακία τους.

Αν και το έχω λιώσει τόσο καιρό, μόλις προχθες αγόρασα το cd και με μεγάλη, ΤΕΡΑΣΤΙΑ, χαρά ανακάλυψα πως την εισαγωγή στο booklet την έχει γράψει ο Nick Hornby… :bow2:

δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν αλλά ξέμεινε ένα εισητήριο για λονδίνο ενός φίλου στις 17 το οποίο το δίνει όσο το αγορασε απο ticketmaster . let me know αν το θέλετε

εδω θα το πουλησεις

3 μερουλες μεινανε!!!

απο τι διαβασα
θα βγαλουν καποια νεα κομματια
για την record store day το νοεμβρη!

Στις 17 (την Τετάρτη) θα είμαι κι εγώ μέσα! 8)

γαμιέστε κύριοι :slight_smile:

τα σεβη μου στους κυριους απο το new jersey
και στα σαπορτ και κυριως στον κυριο Dave Hause!!!

22 κομματια οι gaslight
απο ολη τη δισκογραφια τους
και διασκευη σε bob dylan

φοβερη αποδοση
κεφι
χορος
ο fallon ευγενεστατος και φιλικος με το κοινο

δεν ξερω αν ηθελα κατι αλλο απο αυτη την μπαντα
ισως ενα δυο απο τα πολυ αγαπημενα μου κομματια τους
αλλα και παλι
τα συναισθηματα ειναι τοσο ομορφα
μετα το λαιβ
που δεν μπαινω στο κοπο να σκεφτω οτι μου ελειψαν!!!

and it travels from heart to limb to pen
every word handwritten!!!

:D:D:D

edit:
cozy μαλακια
ηθελα να σου στειλω να κανονισουμε να βρεθουμε
και το ξεχασα
και ειμουνα μονος σε ολο το λαιβ
ελπιζω να περασες καλα και συ!!!

Ε κρίμα, έπρεπε να είχαμε βρεθεί! Αλλά κατά τα άλλα τα είπες όλα. Μόνο Gaslight Anthem λέμε. ΜΟΝΟ.

Γμτ τους χάνω τελικά στην Κολωνία, δεν προλαβαίνω με τπτ με τόσες εργασίες που έχω να δώσω μετά από λίγες μέρες. Τουλάχιστον πήρα μια τζούρα το Μάιο που τους είδα με Soundgarden, αλλά άλλη φάση ένα full show ειδικά μετά την κυκλοφορία της φετινής δισκαρας

Αντε ακριβώς δύο βδομάδες έμειναν και για μένα.Το setlist πάντως μου φαίνεται λίγο κουτσουρεμένο με μόλις 22 κομμάτια.Παλιότερα έπαιζαν 27-28 κομμάτια στανταρ.
Είμαι τρομερά ανυπόμονος να δω τι ψάρια πιάνουν σε δικό τους headline show σε κλειστό χώρο , αφού όσες φορές τους έχω δει ήταν σε festival και support εμφανίσεις με 45-50 λεπτά χρόνο στη διάθεσή τους.

γαμωσπιτοι, η καρδια μου

Άργησα πολύ να το ακούσω, συγκεκριμένα μπριν κανα μήνα ήταν η πρώτη φορά, αλλά την τελευταία εβδομάδα έχει λιώσει στα ηχεία μου. Υπέροχος δίσκος, με κάθε του κομμάτι να ξεχωρίζει.
Μικρή προτίμηση στο too much blood λόγω στίχων :roll: