The Gathering live in Greece

O Hugo θα κανει κάποια ive αλλά το πιο πιθανό είναι η ελλάδα να μην είναι μέσα σε αυτά.

Ειχα δει Gathering το '99:-k, πρωτη φορα που ειχαν ερθει και το '07, τη τελευταια φορα που ειχαν ερθει με την Anneke, οποτε δε νομιζω να σκασω το 30αρι τωρα.

Χωρίς να αποτελώ οπαδό του συγκροτήματος (μόνο περιστασιακά τους έχω ακούσει και μου αρέσουν αρκετά) από τη στιγμή που μια μπάντα χάνει ένα μέλος που είχε ταυτιστεί τόσο πολύ μαζί της, και ειδικά τραδουδιστή/τραγουδίστρια, είναι πολύ λογικό αρκετοί οπαδοί να ξενερώνουν, να απορούν, να παραξενεύονται κλπ.

Αυτό όμως μπορεί να μη σημαίνει αναγκαστικά κάτι για την συνθετική ικανότητα του γκρουπ, για τη δημιουργηκότητά του κλπ. Όσοι πάτε στη συναυλία προσπαθείστε (όσο είναι δυνατόν) να δείτε με νέα οπτική τη νέα αυτή περίοδό τους, δεν μπορεί να έχουν τελειώσει οριστικά τώρα που έχει φύγει η Anneke, όσο κορυφαία και αν είναι.

Αυτό όπως και πολλά άλλα είναι χοντρό κλέψιμο… έλεος πια… κοιτούσα κάτι τιμές για Γερμανία και ρε παιδιά αν είναι δυνατόν το εισητήριο έκανε 18 ευρώ!

Παρόλα αυτά θα πάω φυσικά! οι Gathering είναι λατρεία και δε με νοιάζει αν έφυγε η Anneke! Η Silje είναι υπέροχη και το The West Pole αριστούργημα! Δε βλέπω το λόγο λοιπόν να λείψω! :slight_smile: Δε λέω… με την Anneke τους αγάπησα… αλλά αυτό είναι πλέον παρελθόν (επειδή κιόλας αυτή το θέλησε:roll:) και είμαι ενθουσιασμένη με την καινούργια τους αρχή και πορεία!

Δεν έχω δει ποτέ Gathering ρε γμτ. Βέβαια το θέμα είναι πως το κενό της Anneke είναι αισθητό όπως και να το κάνουμε. Θα εξαρτηθεί απο την οικονομική κατάσταση των ημερών αν θα πάω.

αυτο.

Ρε παιδια ενταξει μην τα παραλεμε.Δεδομενων των τιμων στην Ελλαδα 30 ειναι οκ.25 ειχαν οι madder mortem ππυ δνε τους ξερει κανενας…Ποσο να ειχαν οι gathering με καποια δεδομενο κοινο?Σχετικα μιλαω παντα ε.Μην μου πειτε για τις τιμες σε αλλη χωρα.

Ναι ρε, αλλά στις άλλες χώρες οι τιμές… ουπς, παρασύρθηκα. :stuck_out_tongue:

Οκ είναι η τιμή (για τα δεδομένα μας), πολλά τα λάιβ όμως που θέλουμε να πάμε, θα δείξει. 8)

Εδώ ο Hoyem από τους Madrugada έχει 35!!! 8O τι ψάχνουμε να βρούμε…
Έχουν ξεφύγει οι τιμές. Το 30? για τους gathering φαίνεται φυσιολογικό για τα ελληνικά δεδομένα

Ξεθάβω γιατί χάθηκε στα αζήτητα. Πήρε κανένας εισιτήριο;

Βρήκα και αυτό το χθεσινό setlist (Salamandra 1, Barcelona, Spain 4.2.2010)

When Trust Becomes Sound
No One Spoke
Inuit
A Constant Run
Analog Park
The West Pole
Great Ocean Road :smiley:
In Motion #1 :smiley:
No Bird Call
Even The Spirits Are Afraid :smiley:
Marooned :smiley:
Saturnine :smiley:
All You Are
Leaves :smiley:
Travel :smiley:

και το προφανές σχόλιο6 κομμάτια από τον καινούργιο δίσκο :-k

Mου την σπανε ρε γιατι την ειδανε πισογυρισμα στα παλια μην τους χασουνε ολους μετα απο εναν μετριο δισκο(που παλι προσπαθουσε να πισογυρισει) και δεν παιζουν κομματαρες απο souvenirs,home.γκρρρρ…Δεν με χαλαει το σετλιστ θα μπορουσε να ναι πολυ ανωτερο ομως.

Bump ρε αληταρια.Δεν θα παει κανεις?Πλησιαζει.
Εγω θα ειμαι Θεσσαλονικη και αναγκστικα θα παω εκει.Θα παει κανεις?Εχει κανεις πληροφοριες για το χωρο γενικα?Θα βρω εισιτηριο στην εισοδο?:-s

lol μόνοι μας γράφουμε σε αυτό το thread και κανείς δεν το κοιτάει :lol::lol:
Εισιτήριο όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις στην είσοδο και η τιμή είναι ίδια στην προπώληση και στο ταμείο. Τώρα για το χώρο και τα σχετικά δεν ξέρω κάτι και δεν έχω ιδέα αν το Block 33 είναι στο κέντρο. Η διεύθυνση πάντως στη Θεσσαλονίκη είναι 26ης Οκτωβρίου 33.
Σχετικά με το setlist είδα οτι σε πολλές συναυλίες παίζουν και το on most surfaces :metal::metal:

bump,πηρα ticket.Μπαλα θα παιζουμε εκει μεσα:lol:

το μπλοκ ειναι στα σφαγεια για οποιους ενδιαφερονται. λιγο εξω απο την θεσσαλονικη. και ετσι οπως το κανανε ειναι αρκετα καλος χωρος.

Το πήρα και εγώ σήμερα το εισιτηριάκι. No 150 8) Θα φέρω εγώ μπάλα :wink:

άμα είναι να παίξετε μπάλα, πείτε μου να φέρω πεντάδα.

θα μαι κατακoπος απ’την υπερπροσπαθεια του αυριανου:lol::stuck_out_tongue:

Θα είναι κανείς Αθήνα την Κυριακή; :slight_smile:

να μπω να δηλώσω όνομα στη μάχη των τιτάνων;

δε θέλω ψόφιους στην ομάδα μου :stuck_out_tongue:

Ναι και θα κατεβάσουμε και 5αδα για μπάλα :wink: