The Gathering live in Greece

το Even the spirits are afraid είχα και εγώ στο μυαλό μου όταν έγραφα ότι η Anneke το απογείωνε…
Η Silje έχει απίστευτη φωνή και για αυτό γράφω ότι αδικείται. Όχι μόνο παίζει α εθνική, αλλά και champions league :wink: και η σκηνική της παρουσία πολύ καλή και είναι πολύ πιο ωραία από κοντά.

Κι αυτο το κοβερακι στους Bat For Lashes(δε τους ηξερα καν βεβαια=P)μια ομορφια:)

Το cover ήταν απίστευτο :bow2::bow2: όπως επίσης και από τα καινούργια το no one spoke και το all you are. Επίσης ωραία μπαίνουν με το when trust becomes sound, αλλά θα ήταν και φοβερά να τελείωναν τις συναυλίες με το Sand & Mercury.

Πριν λίγο μπήκα στο twitter τους και έχουν γράψει

What a great show and crowd we just had in Athens! Thanks a lot to everybody who came to the show! We see you soon dear people!

http://twitter.com/theGathering

Γυρισα απο Σαλονικη και να μαι…Ειμαι αρκετα απογοητευμενος σε αντιθεση με τους αποπανω μου…Ο κοσμος ηταν πολυ λιγος και το block 33 ειχε παραπανω κενους χωρους απο οσο επρεπε για μια τετοια συναυλια…Το κοινο γενικως ηταν ξενερωτο και δεν ηξερε ουτε καν τα παλιοτερα τραγουδια πραγμα που ουτε το γκρουπ ουτε τος υπολοιπους τους εκανε να αισθανεται πολυ καλα…Απο κει και περα το ενω ο ηχος(γκαγκαριν που σαι?) και οι εκτελεσεις ηταν μια χαρα δεν μου φανηκε οτι το συγκροτημα ηθελε να κανει κατι παραπανω απο το moderate.H νεα τραγουδιστρια εχει πολυ καλη φωνη και γενικως το παλευει στην επικοινωνια αλλα ουτε τα καινουρια κομματια ουτε η αποδοση στα παλια μπορει να φτασει για καποιο λογο το παρελθον…
Για να πω την αληθεια ητανα απο τις συναυλιες που ψιλοαπογοητευτηκα αν και επρεπε να το περιμενω μετα τον τελευταιο μετριο δισκο…Και σορυ angel cry αλλα οι τελευταιοι δισκοι με την ανεκε ειχαν πολλα παραπανω πραγματα να δωσουν απο τον δισκο με την SilJe και μακαρι μεσα απο αυτη τη περιοδεια να το καταλαβαν και οι ιδιοι ωστε η επομενη δουλεια τους να βγει οχι με σκοπο την προσελκυση παλιων οπαδων…

:frowning:

kiratzos, δεν έγραψες τόσες μέρες και νόμιζα ότι δεν πήγες :stuck_out_tongue: Καλά το κοινό δεν ήξερε τα παλαιότερα τραγούδια;;;; #-o και φανταζομαι ότι ούτε τα καινούργια θα ήξερε. Στην Αθήνα το κοινό ήταν φοβερό και νομίζω ότι έπαθαν πλάκα και αυτοί γιατί δεν το περίμεναν. Νομίζω τελικά ότι το κοινό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ότι μπορεί άνετα να καταστρέψει ένα live

Στα παλιοτερα εβλεπα κοσμο να τραγουδαει αλλα και παλι ισχνη συμμετοχη και ημουν και 2η σειρα…Αλλα δεν πιστευω πως το κοινο κατεστρεψε το λαιβ…Θεωρω οτι το κακο ξεκιναει απο τα πολλα κομματια του τελευταιου δισκου–>λιγος κοσμος–>αγγαρεια απο rutten…κλπ…