The Gathering Live

ωραια! ξερετε καποια πληροφορια για τιμη εισητιριου?

δεν γνωρίζω, αλλά λόγω εταιρίας και χώρου, μαντεύω γυρω στα 25-30 ευρω.

τους έχω δει δυο φορές στο παρελθόν (βέβαια, ξέρω άλλους που τους εχουν δει πολλες περισσοτερες), και συστήνω να τους δειτε…ειδικά αν ειστε οπαδοι και δεν τους εχετε δει live ακομα…(το ιδιο θα σας λεγαν και οι γνωστοι/φιλοι μου…)

ειδικα τωρα που βγάλαν και δισκάρα…metal μπορει να μην είναι, δισκάρα πάντως είναι…

αχουμ…και αν το τελευταίο δεν το έχετε πάρει ακόμα, στο rock city το χα πετύχει 10 euro (9.90 για την ακριβεια). για φετινο cd τσάμπα είναι…

προτείνετε τίποτα απο gathering…

ΛΟΛ…καλό… :lol:

δε σε κοροιδεύω…σορυ…απλά μου βγήκε φυσικο, επειδη είναι σαν να λες: προτείνετε κάτι από π.χ. Iron Maiden με τη λογική ότι έχουν βγάλει πολλά καλα αλμπουμ και λίγες πατατες…

αλλά καλα κανεις και ρωτας, γιατι απο καπου πρεπει να αρχίσεις και συ…

βασικά εμένα μου αρέσουν όλα απο gathering…αλλά αμα ήταν να προτείνω κάποια, θα λεγα Mandylion, How To Measure A Planet και Souvenirs. το Mandylion είναι πιο ‘μεταλλικο’, το How To Measure A Planet πιο ψυχεδελικο και το Souvenirs πιο trip-hop και λιγότερο μεταλλικο απο τα άλλα (βασικά είναι ελάχιστα προς την metal κατεύθυνση)…επίσης το καινουργιο που προανέφερα είναι αρκετα καλο…

το αγαπημένο μου, αν και οι περισσότεροι οπαδοι τους ψηφίζουν mandylion, θα έλεγα οτι ειναι το how to measure a planet

thanks!

How to measure a planet
Nightime birds
If then Else

Ασε το τελευταιο κατα τη γνωμη μου

Και το nightime birds πολύ καλό.Τhird chance κομματάρα…

Τους είχα δει στη περιοδεία για το Ηοw to measure a planet και ήταν πολύ καλή συναυλία. Η Anneke καταπληκτική. Δεν ξέρω όμως αν θα ξαναπάω. Ίσως θα δούμε

Απο καπου εμαθα οτι ισως ειναι η τελευταια τους περιοδεια. Εγω παντως θα παω. UFO, Gathering, Doors… Θα θυσιασω Morrissey γιατι αλλιως δεν τα βγαζουμε περα. :stuck_out_tongue:

Λάθος θυσία διάλεξες :slight_smile:

Λάθος θυσία διάλεξες :)[/quote]

Λες, ε? :slight_smile: Δεν ξερω, ισως να θυσιασω και UFO, θα δειξει. Ετσι κι αλλιως Ελλαδα ειμαστε, εισητηρια θα εχει για ολες ακομα και την τελευταια βδομαδα. :stuck_out_tongue:

γκουχ…που, πως, πότε; από που το άκουσες/διάβασες; γιατι αν είναι ένα πράγμα που σιχαίνομαι είναι τα ‘ράδιο αρβύλα’…(ο χαρακτηρισμός είναι γενικός δεν πάει προς εσένα)

ειδικά όταν κάθε χρόνο οι ‘ειδικοί’ λένε πως θα ρθουν metallica και ac/dc…ρε ουστ!

Τό είχε δηλώσει ο ίδιος ο Hans, είχε πεί πως είναι πλέον 35 χρονών, έχουν οικογένειες και δύσκολα θα ξανακυκλοφορήσουν δίσκο υπό τό όνομα “The Gathering”

Νομίζω έχουνε βγεί και τα εισητήρια από χτές, 27 και 25 Ευρώ για Αθήνα και Θεσσαλονίκη, αντίστοιχα.

Δεν εχω ακουσει τιποτα δυστυχως για αν ειναι το τελευταιο τους τουρ. Παιδια κατι ασχετο, γιατι δεν αναφερει στις συναυλιες τα live των Cannibal Corpse, Saxon, Napalm Death και Manowar ??

Γιατί ακόμα δεν έχουν βγει επίσημες ανακοινώσεις από τις εδώ εταιρίες. :wink:

Εάν αναφέρεσαι στις συναυλίες του Rocking, να τονίσω ότι μια συναυλία αναγράφεται μόνο όταν είναι επιβεβαιωμένη από κάποιον διοργανωτή. Αυτές που αναφέρεις απ’ ότι θυμάμαι έχουν ανακοινωθεί από promoters αλλά μιας και δεν είναι στο πολύ άμεσο μέλλον δεν έχουν συμπεριληφθεί ακόμα στη λίστα, για παν ενδεχόμενο. Μπορεί να ακούγεται κάπως, αλλά γίνεται συνειδητά. Στον τρέχων και τον επόμενο μήνα πάντως πιστεύω ότι δεν υπάρχουν ελλείψεις.

Εάν αναφέρεσαι στις συναυλίες του Rocking, να τονίσω ότι μια συναυλία αναγράφεται μόνο όταν είναι επιβεβαιωμένη από κάποιον διοργανωτή. Αυτές που αναφέρεις απ’ ότι θυμάμαι έχουν ανακοινωθεί από promoters αλλά μιας και δεν είναι στο πολύ άμεσο μέλλον δεν έχουν συμπεριληφθεί ακόμα στη λίστα, για παν ενδεχόμενο. Μπορεί να ακούγεται κάπως, αλλά γίνεται συνειδητά. Στον τρέχων και τον επόμενο μήνα πάντως πιστεύω ότι δεν υπάρχουν ελλείψεις.[/quote]

Λειπει η συναυλια των Napalm Death στις 27/01 στη Σαλονικη και στις 28/01 στην Αθηνα.

Εάν αναφέρεσαι στις συναυλίες του Rocking, να τονίσω ότι μια συναυλία αναγράφεται μόνο όταν είναι επιβεβαιωμένη από κάποιον διοργανωτή. Αυτές που αναφέρεις απ’ ότι θυμάμαι έχουν ανακοινωθεί από promoters αλλά μιας και δεν είναι στο πολύ άμεσο μέλλον δεν έχουν συμπεριληφθεί ακόμα στη λίστα, για παν ενδεχόμενο. Μπορεί να ακούγεται κάπως, αλλά γίνεται συνειδητά. Στον τρέχων και τον επόμενο μήνα πάντως πιστεύω ότι δεν υπάρχουν ελλείψεις.[/quote]

Λειπει η συναυλια των Napalm Death στις 27/01 στη Σαλονικη και στις 28/01 στην Αθηνα.[/quote]
Μάντης δεν είναι κανείς. Δική τους (των promoters) υποχρέωση είναι το να ενημερώνουν τα μέσα. Και πέραν από το live της Θεσσαλονίκης, για της Αθήνας δεν είχα ιδέα (μιας και είμαι υπεύθυνος για την ανανέωση της ατζέντας).

ποιοι θα πάνε τελικά?