The Guitarist's Thread

μαρκα χορδων?

daddario
B - 52

10αρες η 11 αρες αναλογα την κιθαρα!:wink:

Aυτα ! :smiley: 8)

τα ιδια και γω.πενες χρησιμοποιω κατι Ibanez τριγωνικες,δηλαδη λειωνει απ’τη μια πλευρα παιζω απ’την αλλη.

Ernie ball 0.11 :wink:

Mακάρι να είναι όπως τα λες γιατί εγώ τελευταία βρίσκω όλο τις πολύ μικρές. Αυτό που γράφεις για την υφή ισχύει.

Είσαι λίγο της λεπτομέρειας. :wink:
Να το προσέξεις, έτσι ξεκίνησε και ο Eric Johnson που ασχολείται με την μάρκα της μπαταρίας στα πετάλια… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Μαγκες,μηπως μπορειται να μου στειλετε κανεις σε tab κανα τραγουδι με πολυ ευκολο σολο?

ultimateguitar.com

θα βρεις οτι θελεις!

φιλε μου,και γω εκει πηγαινω για tab:wink: thnx,αλλα ειπα πως θελω να μου προτεινεται κανα τραγουδι που εχει ευκολο σολο(που χετε δοκιμασει δηλαδη και ειναι ευκολο),και να μου δωσετε και το λινκ για το tab

Thnx anyway:)

ααααααα!:slight_smile:

τσεκαρε το NIB k paranoid απο sabbath
τωρα γραψε απλα στο search το ονομα του τραγουδιου κ θα το βρεις!:wink:

:lol: :lol:

Γενικα δεν ειμαι καθολου της λεπτομεριας.Καθολου ομως…Δλδ παιζω με οτι ηχο βρω μπροστα μου και δεν εχω ΙΔΕΑ για την χρηση των εφε,ειμαι εντελως αχρηστος απο πεταλια amps κτλ…Αασε που παιζω παντα με καθαρο ηχο πλεον.Απλα οι πενες ειναι το κολημα μου.Εκει ειμαι οντως τις λεπτομεριας.Ειχα αλλαξει πολλες μεχρι να καταληξω στις jazzIII.

Love Gun από Kiss επίσης, Running with the Devil από Van Halen.
Εύκολα και μελωδικά σόλα

Με παυλα στην μεση αν λεμε το ιδιο. ultimate-guitar. Βασικα εχω σταματησει να μπαινω. Κατεβασα ενα πακετο 22.000 tabs μαζι με το guitar pro 5 απο τορρεντ και βρηκα την υγεια μου :stuck_out_tongue:

d`ADDARIO 10ρες…

Στην ακουστική daddario exp 10ρες.
Στην ηλεκτρική δεν έχω καταλήξει ακόμα κάπου.

Βασικά ξεκινησα παίζοντας με μαλακές πένες αλλά νομίζω ότι οι σκληρές Planet Waves με βολεύουν καλύτερα. Οχι και να μη λυγίζουν καθόλου. Κάτι ενδιάμεσο. όσο για site επισκεφθείτε το www.911tabs.com. εχει και σε μορφη guitar pro.:slight_smile:

Να σε καλα ρε nihilist,το τορεντ που λες το χα κατεβασει αλλα δεν ειχα το γκιταρ προ και δεν επεζε και ξεχαστηκα τελειως.Ευτυχως το ανεφερες και μου το θυμισες.Μιλαμε εχω τα παντα τωρα σε ενα φακελο!

αυτο μας εσωσε απο πολλα εξοδα σε βιβλια!:smiley: :wink: 8)

Nαι, ειναι απιστευτο πως ο κοσμος μαθενε κιθαρα πριν το ιντερνετ και τις ταμπλες :stuck_out_tongue:

αστα να παμε! το κλασικο που καναμε ηταν να πηγαινουμε σε μαγαζια κ να ξεφυλιζουμε τα βιβλια για να μαθουμε τπτ να παιζουμε! μια που οι τιμες τους ηταν απαγορευτικες για τις τσεπες μας!
καθε χριστουγεννα κ πασχα μονο μπορουσα να παρω καποιο βιβλιο!

:wacko: φρικη