The Haunted

:vibrate::vibrate::vibrate:

apla gamane :smiley:
29/3…perimenoume me agwnia:bounce::bounce::bounce:

Φοβερή μπάντα,τους άκουγα πολύ παλιότερα!Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ το One Kill Wonder…;Eχει σε σημεία ένα At the gates feel νομίζω.Και έχει και το Godpuppet που τα ισοπεδώνει όλα!

Πολυ υποτιμημενος δισκος…

Ναι ρε,τι πράμα είναι αυτό…Δίσκαρος μιλάμε…

Νέο κομμάτι live με τίτλο “No Ghost” εδώ (video).

Εντάξει πλέον είναι μια τελείως διαφορετική μπάντα και δεν έχουν καμία σχέση με το thrash metal όπως τους αποκαλεί το παρτσακλο που παρουσιάζει την εκπομπή όπου και εμφανίστηκαν. Περισσότερο stoner/rock/metal (να τολμήσω να πω και sludge? ας το αφήσω για τους πιο αρμόδιους) μου ακούγονται σε αυτό το κομμάτι. Το οποίο πάντως είναι πολύ καλό και δυνατό και μόνο τα καθαρά φωνητικά κάπου στην μέση το χαλάν.

Μελωδικότατο,stoner-ίζει επικίνδυνα…δεν ξέρω.Σίγουρα οι μελωδίες υπήρχαν στα τελευταία τους αλλά αυτός ο ήχος είναι πολύ μεγάλη αλλαγή.Καλό το κομμάτι,έχει να πέσει όμως πολύ γκρίνια.

Καλα το thrash το αφησανε προ πολλου πισω

γιατι ρε παιδια τοσες ταμπελες
μεταλ παιζουν
με τις χαρακτηριστικες τους μελωδιες
τα χαρακτηριστικα τους ριφφ
και τα ακομα πιο χαρακτηριστικα φωνητικα του γιγαντα dolving

και προς θεου τι sludge?
υπηρχε μουσικη και πριν το post και το sludge!!!

πες τα ρε συ, πες τα

ειναι τα χαρακτηριστικα τους ριφς καποιες ταχυτητες κατω
και ο dolving ειναι παθολογικη αγαπη μου, μεγας

καλά το κοινό είναι πεθαμένο από κάτω…:thumbdown: γενικά πάντως αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον :smiley:

βρε φιλε η συγκεκριμενη εκδηλωση ειναι για τα βραβεια ενος σουηδικου ραδιοφωνου…προφανως ειχε κοσμο που δεν ακουγε μεταλ (η δεν ειχε μονο μεταλς), αυτο ελειπε να αρχισουν τα μοσπιτς!

εντιτ
οσο περισσοτερο το ακουω τοσο περισσοτερο μαρεσει παντως

λογικό δεν λέω, αλλά σουηδία είναι…δεν παίζει κάποιος να τους ενημέρωνε ότι θα έχει και λίγο νταπαντουπα…?? :stuck_out_tongue:

3 πρώτα άλμπουμ λατρεία! Α και με εξαίρεση το dead eye όλα τα άλλα εξώφυλλά τους απλά ΓΑΜΑΝΕ! Και το καινούριο απότι βλέπω τα σπάει!

[B]“99” Unreleased Promo Video [/B]

τα δυο πρωτα λατρευτα αλμπουμ ! α, οποιος ενδιαφερεται πουλαω ενα official παλιο μπλουζακι απο το “made me do it” σε medium.

καλα μιλαμε μεγαλο σοκ οταν ειχε βγει ο πρωτος δισκος… ειχε ακριβως οσο thrash επρεπε, ακριβως οσο core επρεπε, και τονους τσαμπουκα και κραξιμο… μετα το made me do it τους εχασα, και δυο τρια κομματια απο τον καθε δισκο που ακουσα μετα δεν με πολυεπειθαν…


Φεύγει (απ’ ότι φαίνεται οριστικά) από τους Haunted ο Dolving… κρίμα

Πάντως μετά από την πρώτη φορά που αποχώρησε η μπάντα έβγαλε τον καλύτερό της δίσκο.

+10000000