The Haunted

Μια που ερχονται και οι At the gates, πειτε και μια γνωμη για το συγροτημα που γεννηθηκε ουσιαστικα απο τους at the gates (Anders Björler,Jonas Björler,Adrian Erlandsson). Αν και ολα μαρεσουν, τρελαινομαι για τα 2 τελευταια τους revolver και the dead eye 8)

Αντιγραφη απο το Thrash topic.

Τα 2 αγαπημενα μου αλμπουμ απο τους κυριους αυτους.Απο τα επομενα κανενα δεν με ξετιναξε.
Ισως γιατι δεν εχω “πιασει” τι θελουν να κανουν.
Α και ο τραγουδιστης λεει απειρες μπουρδες ε!

και εγώ αυτα τα 2 γουστάρω…

to dead eye μαρεσει παρα πολυ σαν δισκος.Ειδικα το the flood ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πορωτικο τραγουδι…

το πρωτο μοναχα

τα αλλα δεν υπαρχουν

ασχετα αν μαρεσουν ολα!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Το πρώτο που είχα ακούσει ήταν το ‘‘One kill wonder’’ όταν είχε πρωτοβγεί και μου είχε φανεί πολύ καλό.

Βέβαια αυτό που με ξετίναξε ήταν το ‘‘The Haunted’’. Χαλαρά το πιο βίαιο album που έχω ακούσει μαζί με τα ‘‘Reign in blood’’ και ‘‘Slipknot’’ (βίαια, όχι ακραία).

Και το ‘‘The Haunted made me do it’’ πολύ καλό ήταν. Το τελευταίο δεν το άκουσα, αν και διάβασα ότι ψιλοάλλαξαν στυλ.

Τα δύο πρώτα είναι απλά κορυφαία.
Καλά και τα υπόλοιπα, αλλά δεν τα φτάνουν.

Πόσο καύλα είναι το The World Burns…

Το πρωτο σιδι που ακουσα και που αγορασα και αυθεντικο ηταν το Made me do it, που απλα το ειχα σταμπαρει στα metropolis και σκεφτηκα οτι μιας και δεν ειχα ξανακουσει haunted και ο τιτλος μου αρεσε, ηταν μια καλη ευκαιρια να το τσιμπησω.Νταξει, εννοειται οτι κολλησα, απιστευτα κομματια.
Μετα το αμεσως αγαπημενο ειναι το The Haunted, (in vein+hate song τα favs). Απο κει και υστερα δεν εκατσα να τους ψαξω κι αλλο, εχω ακουσει και το Dead eye που μου αρεσε αλλα οχι οσο τα 2 πρωτα…
Το Versus το εχει ακουσει κανενας?

το πρωτο τους σκοτωνει.απλα ενας απο τους καλυτερους δισκους που υπαρχουν στο thrash metal.μετα για μενα ερχεται το one kill wonder που το ειχα αγορασει οταν ειχε πρωτοβγει και για αρκετο καιρο δεν ακουγα τιποτα αλλο.

To πρώτο και ομοτιτλο τους είναι ηδη κλασικό αλλα το πιο ωριμο τους και αγαπημένο μου απο τους Σουηδούς είναι το dead eye…(Koμματια σαν το flood δεν γράφονται κάθε μέρα…)

το versus δεν εχει ακομα κυκλοφορησει\διαρευσει
οπωτε περιμενουμε
στο ροκ χαρντ λεει οτι προκειται για μια συνεχεια του dead eye
στο χαμερ λεει οτι ειναι καλυτερο

παντως διαβαστε την μινι συνεντευξη του ντολβινγ στο ροκ χαρντ!!!

Όλα τα αλμπουμς τους είναι ένα κι ένα. Αγαπημένο μου το Made Me Do It. Επίσης ο Dolving τρελή μορφή!!!

και μενα made me do it.revelations ρε παιδι μου.αν και εγω το ακουω χρονια τωρα τον δισκο.και ημουνα σχετικα απο τους πρωτους που τους ανακαλυψα.

Στο Χαιδάρι?

οχι κρητη σπουδαζα τοτε…αμεσως ειρωνα

Ιn the darkest corner of my mind, I see a boy with a crooked smile…8)

Το The Dead Eye το είχα αγοράσει στα τυφλά μαζί με το The Blackening από τους Μachine Head… (Ίσως έψαχνα το καινούριο “Black album” :p) Περιττό να πω πως και τα δύο albums με ξαπόστειλαν… Mάλιστα τότε περισσότερο με είχε πιάσει το The Dead Eye. Οι μελωδίες του μέσα στο thrasing με είχαν κερδίσει αμέσως… Πάω να το ξαναβάλω (αν και το έχω λιώσει)…

Από τα παλιότερα είχα βάλει να ακούσω το rEVOLVEr, δε με άγγιξε με την πρώτη και το ανέβαλλα επ’ αορίστο…

…And if I could bleed… Well, so could you!

Σπουδαιο συγκροτημα με κορυφαια τα 2 πρωτα αλμπουμ τους.Το τελευταιο τους αν και διαφορετικο(περισσοτερο μελωδικο)οργιαζει επισης με τα Τhe Medication και The Flood να κωβουν κωλους…Το πιο αδυναμο τους ισως να ειναι το Revolver,ακομα κι αυτο ομως εχει 3-4 κομματαρες μεσα…

εχει βγει στο myspace τραγουδι απο το καινουργιο αλπμουμ το versus… moronic colossus λεγεται

edit
βεβαια εχει βγει και ολο το αλμπουμ αλλα εγω δεεεεεε

Τους ειδα πριν μερικες ωρες με all that remains και deadlock.

Καλα τι να πω. Απιστευτα πραματα. Απιστευτη αποδοση και καφριλα! Στο τελευταιο κομματι των all that remains, ο ντολβινγ βγηκε γυμνος επι σκηνης κρατωντας ενα μπασο! :Ρ

Εκλεισαν με Hate song.