The "Hrakleio vs. Hania" thread (or "true Cretans vs. Greek rufianoi")

:p:p…εγω παλι δεν λυπαμε καν τους χανιωτες:p:p:lol::lol:Joking of course…:slight_smile:

Βάλτε πολλ Χανιά vs. Ρέθυμνο.
Προσωπικά προτιμώ Χανιά που είναι πανέμορφα αν και το Ρέθυμνο δε πάει πίσω.

Πάντως το Ηράκλειο τον μπέρνει.

…και τον δινει εννιοτε…

Παντως κι εγω τα χανια προτιμω ! Σητεια εχει παει κανενας? Εχω κατι γνωστες απο εκει και δεν μου φαινονται και πολυ straight γυναικες. Εχω ακουσει οτι υπαρχουν κολλεγια αρρενων και θηλεων ισχυει?

δε νομιζω, εγω εχω καταγωγη απο λασιθι(αγιο νικολαο) και μια χαρα στρ8 ειναι οι γυναικες.

ξερω γω ? επισης καπνιζουν και πινουν τον < πονο >!
Γενικα οι Κρητικοι εχουν μπεσα σε αυτο τους παραδεχομαι…

Ναι!Κουρνά!

Λοιπόν, ακούστε να δείτε όσοι από δω μέσα είστε τυχόν Χανιώτες και οι εκάστοτε συμπαθούντες, για να μην παραπονιέστε στο μέλλον: Όταν με το καλό αποτινάξουμε τον ελληνικό ζυγό και διώξουμε τις δυνάμεις κατοχής από το νησί, όλος ο πληθυσμός του Νομού Χανίων (με εξαίρεση, τιμής ένεκεν, τα Σφακιά επειδή στον παρελθόν απέδειξαν εμπράκτως ότι είναι ΚΡΗΤΗ) θα εξοριστεί διά πάντως και άνευ δυνατότητας εφέσεως. Δεν ξέρουμε τι θα κάνετε, αν θέλετε τραβάτε στην Αθήνα να περιμένετε την κηδεία του Μητσοτάκη, στον Πειραιά να παρακολουθείτε τον διορισμένο στο Καραϊσκάκη, όπου γουστάρετε. Μόνο πάρτε δρόμο απ’ το Νησί μας!

[SIZE=“5”]CRETA LIBRE[/SIZE] [-o<

[SIZE=“4”]ΑΝΤΕ ΡΕ ΓΑΒ ΓΑΒ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΧΩΣΕ!!![/SIZE]:bow2::bow2::bow2::bow2::bow::bow::lightsabre::lightsabre:

και λιγάκι ε? :p:p:p:p

Break friendship? :-k

[SPOILER]και γω από Ηράκλειο Κρήτης κρατάω…

βασανίσου… :p[/SPOILER]

Προδότη! Χίτη και ταγματασφαλίτη!

Γεια σου ρε σύντεκνε! :smiley: Από μέσα ή από χωριό; Ξέρασε τα όλα! :slight_smile:

εεεε ο πειραιάς δεν έχει καμία σχέση με αθήνα και γενικότερα με άλλα μέρη της ελλάδος.είμαστε respect στον πειραιά όλοι.

Μπορει να με βρισετε αλλα εγω ηξερα τοσο καιρο οτι απο νομο Ηρακλειου και περα δεν ειναι Κρητη…#-o…Τι να πω

Και παρακαλω…Μην ξαναπειτε τιποτα για την πιο ομορφη πολη της Ελλαδας(μαζι με Γιαννενα)…ΝΑΙ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΝΝΟΩ!!!Και το Ρεθυμνο ωραιο ειναι(δεν εχει και χανιωλες:D)…

Μόνος σας το λέτε αγαπητέ. Όμορφη άσχημη δεν ξέρω, αδιάφορο, αλλά πάντως της Ελλάδας. Εμείς όμως μιλάμε για Κρήτη! :smiley:

Και επειδή πολύ μας προκαλείτε:

-Τι είναι 1 Χανιώτης στη θάλασσα;
-1 πρόβλημα.
-Τι είναι 2 Χανιώτες στη θάλασσα;
-2 προβλήματα.
-Τι είναι 3 Χανιώτες στη θάλασσα;
-3 προβλήματα.
-Τι είναι όλα τα Χανιά στη θάλασσα;

Guess! :smiley:

Μπορείτε να με βρίσετε, αλλά μιας και εδώ μιλάμε για τις μούρες μας, γιατί δεν ανοίγετε ένα νέο τόπικ, να κάμουμε και μεταφορά εκεί τα ποστς σας και να μη χαθούν στο πέρασμα των αιώνων?

Κι ενα αλλο δεν υπαρχει?Που λεει τι χωριζει τα Χανια απ το Ηρακλειο…καπως ετσι…

Τι χωριζει τα σκατα απο το ηρακλειο παει…και ναι,τελος εδω με το οφτοπικ,το τραβηξαμε πολυ…