The "Hrakleio vs. Hania" thread (or "true Cretans vs. Greek rufianoi")

karvou, η επιθυμία σας διαταγή μας! Μπορείτε να μεταφέρετε τα προσφάτως λεχθέντα εις το περί φατσών thread ενθάδε. :wink::smiley:

Ηράκλειο φτγ μπίτσεζ!!! :bounce::bounce::bounce::bounce:

και, για καλό κ για κακό… πρόλαβα! :-s

Ιεραπετρα…(εχει και το Γαιδουρονησι)

Χανιά βέβαια!

Γαυδο:pΜια χαρα ειναι παντου στ κρητη ρε:wink:

Κανε κι ενα poll ρε παλικαρι. Το Ηρακλειο οπως ειπωθηκε ειναι μια μικρη Αθηνα. Αρα Χανια, πιο γραφικα.

Μια μικρη Αθηνα χωρις τα λαιβ τα δισκαδικα τα διαφορα μαγαζια κλπ.
Ενω τα Χανια…Παλια πολη…Λιμανι…Φαρος…Και ενα κουτουκι-ταβερνειο στην παλια πολη κολαση μονο που δεν θυμαμαι ονομα γαμωτο.:roll:

γιαπ, Χρυση πηγα για πρωτη φορα φετος και ηταν και πολυ καταπληκτικα. η Ιεαραπετρα περα απ’ το καστρο δεν εχει κατι αλλο να δειξει.

Στα Χανια με είχε κεράσει μπύρα ένας περιπτεράς επειδή του είχα πει πως είμαι Αστέρας Τρίπολης!:lol:

ΤΟ ΚΑΨΑΤΕ.
Ρε δεν πατε καλα, σε τι σημειο κρητικης βεντετας φτασατε ωστε να ανοιξετε και θρεντ. :!:

Οταν ημασταν τριημερη στα Χανια, μας κερνουσε ενας γερος που ειχε μαγαζι με μαχαιρια και φακιολια ΡΑΚ-S.
Τι συμπαθητικος ανθρωπος που ηταν. Ετσι καπως καλοκαγαθη φατσα.

Στουπι μας εκανε.

XANIA ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

2 χρονια τα εζησα και μαμανε…

χανια 100%
εκει ημουν 5ημερη αλλωστε:)

Ηρακλειο. Ειναι οντως μια μικρη Αθηνα, αλλα εγω γουσταρω. Και τα Χανια καλα ειναι μωρε αλλα πιο καλα εκτος της πολης. Φαλασαρνα Πλατανιας κλπ. ξερετε εσεις. :stuck_out_tongue:

το ρεθυμνο ειναι εκτος ανταγωνισμου :slight_smile:

ωραια…ποσταρω αυτοπτη μαρτυρια του θρασσους:twisted:

:p:p

Χανια βρε!!! τι συζηταμε τωρα???:p:p

ηρακλειο μενω απο τοτε που γεννηθηκα αλλα δεν μου αρεσει ειναι η αληθεια,σαν πολη μπορει να ειναι καπως πιο ομορφα τα χανια αλλα και παλι αν ειναι να διαλεξω να μενω σε μια απο της 2 διαλεγω ηρακλειο

Ποτέ μου δεν κατάλαβα την ουσία στη διαμάχη μεταξύ Χανιωτών και Ηρακλειωτών!
O πατέρας μου είναι από Χανιά, η μητέρα μου από Ηράκλειο, κι όμως τα βρήκαν μια χαρά. :stuck_out_tongue:
Νομίζω πάντως πως μου αρέσουν λίγο περισσότερο σαν πόλη τα Χανιά…

Ενωτική. :?

Να απομονωθεί αμέσως.

αυτο που λεει ο συντεκνος αποπανω
+
διαβαζεις εδω
http://e-dromos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=570:%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%86%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CE%BA%CE%B9%CE%AC-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%8D-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82&Itemid=48

αλλα περα απο αυτο, υπηρχε και παλια κοντρα με τα ΚΤΕΛ και τα δρομολογια κτλ

ε και μετα τα κλασσικα, οι χανιωτες ειναι κωλοφαρα, σκατανθρωποι, γροθοι, διμουροι κτλ κτλ(που ισχυουν ολα βεβαια, σκατα στα μουτρα τους και στη γαυροφωλια τους)

Χανιώλες