The Last Drive on the road again!

April 1: EIGHTBALL CLUB, Thessaloniki
April 2: SIN CITY LIVE STAGE, Katerini
April 10: AKTI DYMAION, Patra
May 6: KENTRIKI PLATEIA CLUB, Trikala
May 7: WAREHOUSE CLUB, Volos
May 14: GAGARIN 205, Athens
May 20: BOXX LIVE STAGE, Giannena
May 21: OZ ROCK STAGE, Agrinio

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/The-Last-Drive/170018633037217

[SIZE=“5”]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ!!![/SIZE]

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Αρχικα, ειπα να τα γραψω στο τοπικ της μπαντας, αλλα πιστευω οτι επειδη ειναι πολλες οι συναυλιες, το τοπικ θα βοηθησει. Αν ειναι, μεταφερετε το.

Aπ’ οτι εμαθα οι Last Drive στην Πατρα δε θα ειναι το πρωτο ονομα παντως, αλλα θα ανοιξουν για τους BellRays.

Moνο για την Πατρα ισχυει αυτο, καθως η μπαντα αυτη παιζει μονο στην Αθηνα και την Πατρα στις 9 και 10 Απριλιου αντιστοιχα.

http://www.thebellrays.com/tour-dates/

Ψιλοξενερωσα ειναι η αληθεια, γιατι περιμενω τους Last Drive περιπου ενα χρονο απο τοτε που επαθα τα πρωτα σοκ με τα Overloaded και Valley Of Death και ηθελα να τους δω σε φουλ σετλιστ.

Δεν ξερω τι εστι BellRays και αν θα 'πρεπε να χαιρομαι που θα τους δω λαηβ, αλλα ηθελα να δω ενα ατοφιο διωρο Last Drive.

Τρελο ρεσπεκτ στο παλικαρι.

Μιλα ρε ανθρωπε αλλη φορα πιο νωρις να μη σκαμε!!!

Για να μην παρεξηγηθω, παντως, μπορει να ειναι μπανταρα οι BellRays και να ειμαι ευγνωμων που θα τους δω.

Απλα, θελω να ευχαριστηθω Last Drive οσο μπορω στο πρωτο λαηβ τους που θα παω.

Τρικαλα και Βολο αφου θα ακολουθησουμε τους ΜΑΜΑ ΚΙΝ που θα ειναι support…

:drunk::drunk:

Ειναι μπανταρα οι BellRays. Θα γουσταρεις στανταρ.

Για το λαηβ στη Θεσσαλονικη…

Απ’ οτι καταλαβα…

[spoiler]Διασκευαρες Walking on my Grave, I Just Wanna Have Something To Do (!!!), Have Love Will Travel, It’s All Over Now Baby Blue.

Hell To Pay (:yahoo:), Have Mercy, Valley Of Death, Joe?s Esposito Gun, Baby it?s real και αλλα πολλα…[/spoiler]

Μακαρι να μην ειναι μικροτερο το σετ τους στην Πατρα λογω των BellRays …μονο αυτο.-

Γυρισαμε απο το λαηβ της Πατρας και ακολουθει ρεπορτ …δε νομιζω να ασχοληθουν και πολλοι, αλλα ηταν η πρωτη φορα που ειδα λαηβ των Last Drive και ειμαι καυλωμενος, οποτε χεστηκα. 8)

Ας τα παρουμε χρονικα.

Κατα τις 10, βγηκαν οι “δικοι μας”, Πατρινοι Monovine.

Οντως, ο κιθαριστας τους νιωθει τυψεις που δεν ειναι αριστεροχειρας σαν τον Kurt, του οποιου την αφισα σιγουρα θα προσκυναει καθε βραδυ.

Ομως, εμενα δε με πειραζει ουτε στο ελαχιστο (κι ουτε θα 'πρεπε εδω που τα λεμε). Παιζουν το ωραιο grunge τους, με ΔΙΚΑ τους πραγματικα ομορφα κομματια.

Με αλλα λογια, αυτο που κανουν το κανουν καλα και αν καποιος ενοχλειται απο τη μεγαλη επιρροη απο τους Nirvana, προβλημα του.

Οι Monovine μας αφηνουν και σειρα παιρνουν οι λατρεμενοι Last Drive.

Πριν τη συναυλια ελεγα αυτο…

…για να συνειδητοποιησω πως “αντιπαλος” δεν ηταν μονο το οτι δεν ηταν το πρωτο ονομα, αλλα και ο περιορισμενος χρονος, αφου οι ιδιοι βγηκαν 11 παρα με ακομα μια μπαντα (που ηγουταν, κιολας, της βραδιας) να ακολουθει.

Το μικροτερο σετλιστ μου το επιβεβαιωσε και ο Αλεξ πριν τη συναυλια, οταν του ειπα “Θελουμε δυομισαωρο, οχι μαλακιες, επειδη ειναι κι οι BellRays” για να απαντησει “Μην αγχωνεσαι …ενα καλο σετακι και encore με τρια τραγουδια”.

Το σετλιστ, το οποιο επεσε στα χερια μου, καθως τελειωσαν την εμφανιση τους ηταν (ή μαλλον ΘΑ ΗΤΑΝ) το ακολουθο.

[spoiler]Midnite Hop
Blood From A Stone
A Glass Of Broken Dreams
Joe Esposito 's Gun
Have Mercy
Magdalene
Child Of Sky [B]*[/B]
King Of Jokers
Black Rain [B]**[/B]
Alabama Blues
Killhead Therapy
Pantherman
Baby It’s Real
Time Has Come Today
Overloaded
Holy War
I Love Cindy
Bad Roads/Gone, Gone, Gone

—Encore
Ramones (ετσι εγραφε …πιθανολογω οτι θα 'ταν το Ι Just Wanna Have Something To Do)
Human Fly
Valley Of Death

[B]*[/B]To Child Of Sky ειναι ενα καινουριο κομματι …το βασικο ριφφ/μερος προερχεται απο το ακολουθο ιντρο στο [Slave To The Wave]](http://www.youtube.com/watch?v=93_Np9ZM5L0)…

**Δεν το 'χα ξανακουσει …ξερει κανεις αν υπαρχει σε καποια κυκλοφορια;;;[/spoiler]

Kαι λεω “μαλλον θα ηταν”, γιατι δυστυχως δεν επαιξαν encore. 8O

Mετα το τελευταιο κομματι πριν το “encore”, μας χαιρετησαν εντελως επαγγελματικα και ξαναφανηκαν μονο για να παρακολουθησουν τους BellRays.

Eιδικα, οταν ειδα ποια κομματια “χασαμε”, μου 'ρθε να κλαψω.

Απο τη στιγμη που υπηρχε αυτο το προβλημα, θα μπορουσαν να κοψουν καποιο απο τα κομματια του Heavy Liquid ή καποια απο τις δυο μεγαλες “χρονικα” διασκευες για να μπουν κι οι υμνοι του encore.

Αν εξαιρεσουμε το μικρο σετ και την ξενερα του “encore” (με το Θανο να μου λεει μετα το λαηβ οτι δε γινοταν αλλιως), η μπαντα επαιξε καλα και εννοειται οτι περασαμε υπεροχα οσο 'παιξαν.

Aπλα για μενα, παροτι ηταν η πρωτη μου φορα και παροτι περασα τελεια, αυτο ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΩΝ LAST DRIVE.

Δεν τους ειδα οσο θα ηθελα, δεν τους ευχαριστηθηκα οσο θα ηθελα και το σκεφτομαι σοβαροτατα να παω στο Αγρινιο στις 21 Μαη να δω ενα φουλ σετ τους (βλεπω αυτα που ποσταρα για τη Θεσσαλονικη στο προηγουμενο ποστ και τρελαινομαι γαμω).

Για να κλεισω με τους [B]BellRays[/B], στους οποιους δε θα δωσω ιδιαιτερη σημασια, παροτι ηταν το “πρωτο ονομα”, καθως δεν τους ηξερα και πηγα αποκλειστικα για τους Last Drive.

Σε καθε περιπτωση, ειχαν πολλη ορεξη (ενδεχομενως πολλη παραπανω απο τους Last Drive) και εβγαλαν τεραστια ενεργεια στη σκηνη, πραγμα που ικανοποιησε τον μπολικο κοσμο που εμεινε μεχρι τη 01.30 για να τους δει.

Εννοειται δεν υπηρχε ο πανικος που επικρατουσε στους Drive, αλλα καταφεραν να θερμανουν ενα κρυο κοινο και δεν μπορω να φανταστω τι θα γινοταν αν υπηρχε ορεξη στους απο κατω.

Οσον αφορα τη μουσικη τους, ακρως σκληρη και ακρως πορωτικη …συνηθισμενη ΚΑΛΗ ροκ μπαντα θα ελεγα.

Σιγουρα πολυ καλη μπαντα με αρκετα καλα κομματια, βεβαια, και απ’ οτι αποδεικνυεται με πολυ καλα και τιμια λαηβ.

YΓ.: Δε νομιζω οτι θα διαβασει κανεις αυτο το σεντονι, αλλα στα αρχιδια μου. :stuck_out_tongue:
Tα λεμε 21 Μαϊου στο Αγρινιο. 8)

edit: 21 Μαϊου παιζουν κι οι Deep Purple Πατρα …ΓΑΜΩΩΩ!!! :x

ελα 20 Μαιο Γιαννενα να δεις του Last Drive και γυρνας on time και Πατρα για τους Θεους! :stuck_out_tongue:

Πάμε μωρή Άρτα!

και γαμω τις αφισες!! αντε 1 μηνας εμεινε για Γιαννενα!! :smiley:

Λογικα, αυτη ειναι παντου. :stuck_out_tongue:

As τους φερει καποιος ηρακλειο…

gamay!

@ iron aris νομίζω στην Αθήνα είναι διαφορετική

και Γιαννενα αλλη ειναι. ειναι μια φωτο της μπαντας! χαλαλι ομως! :stuck_out_tongue:
εδω θα δουμε Last Drive για πρωτη φορα ρεεε!!! :smiley:

Στην Αθήνα ναι , είναι διαφορετική η αφίσα…Το εισιτήριο είναι μετριο πάντως και από πλευράς σχεδίου και από ποιότητα χαρτιού…Αλλά δεν πειράζει…:wink:
Μια νεκροκεφαλή με γυαλιά (περίπου) είναι το σχεδιο της αφίσας…

αυριο ξεκιναμε για Τρικαλα και Σαββατο παμε Βολο.

αυτα ειναι!!!

:drunk:

support: ΜΑΜΜΑ ΚΙΝ

σωστούς σας βρίσκω. άντε μια βδομαδούλα κ κάτι και για εδώ.

Kαι μεις μετα την ξενερα της Πατρας με το μικρο σετ, μας βλεπω να κλανουμε Deep Purple στην Πατρα για να ανηφορισουμε προς Αγρινιο για Last Drive στις 21/5.

Θα 'θελα να νιωσω την εμπειρια Last Drive και Gagarin, αλλα βγαινει πολυ πιο ακριβα, οποτε εφοσον στις μικροτερες πολεις παιζει κλασικο τεραστιο σετλιστ, ειμαστε Αγρινιο απο τωρα.

Γι’ αυτο οσοι τους δειτε σε αλλες πολεις πλην Αθηνας, μιληστε για το τι θα παιξει, οσον αφορα το σετλιστ.

Tης Αθηνας η αφισα ειναι αυτη…

ρε πηγαινε και Περπλ και ελα Γιαννενα Last Drive στις 20 Μαιου! :wink:

τελικα μαλλον μονο Γιαννενα θα ειναι χαλια η αφισα! τα σχεδιακια στις αλλες πολεις γαμανε!!

αντε φτανουν οι μερες!! :D:D

Δεν υπαρχουν τοσα λεφτα ρε Μιχαλη. :wink:

Πρωτον, Πατρα-Αγρινιο το ΚΤΕΛ ειναι 7,40? και στο Αγρινιο εχω συγγενεις να μεινω …αν ηταν να μην παω εκει, θα πηγαινα Αθηνα, που στο Γκαγκαριν η ατμοσφαιρα στους Last Drive πρεπει να 'ναι τρελα.

Δευτερον, με ενδεχομενη εκδρομη, δεν υπαρχουν λεφτα για Deep Purple, οταν μαλιστα πρεπει ΤΩΡΑ να αγορασω εισητηριο και για Waters.

Oποτε, μαλλον θα θυσιαστουν οι Deep Purple, για να ικανοποιησω την ΚΑΥΛΑ που εχω με τους Last Drive.

Γιατι για να πω την αληθεια, παροτι εχω ακουσει τα [I]“Machine Head”[/I] και [I]“Burn”[/I], ποτε δεν ασχοληθηκα σοβαρα με τους Purple, για να ειναι για μενα μια συναυλια τους (με μονο Gillan και Paice), απωθημενο. :wink:

To Σαββατο παιζουν Βολο,ειχα ετοιμαστει να παω και δυστυχως επαγγελματικες υποχρεωσεις δεν θα μου το επιτρεψουν γαμω το!
Κριμα.Ελπιζω οσοι τους δειτε να περασετε καλα!!!