The Mall

οχι, δεν σε εκρινα για την επιλογη σου…λογικο οταν ολα τα εχεις διπλα σου μαζεμενα να το προτιμας…εσυ μπορει οντως να σκεφτεσαι ετσι, αλλα σκεψου η πλειοψηφια που πηγαινει mall και σε καθε mall πως λειτουργει εν τελει…κ γω εχω παει αλλωστε, γιαυτο εχω αποκτησει ιδιοις ομμασιν αρνητικη γνωμη…

[SIZE=“4”]DARTH [SIZE=“5”]MAUL[/SIZE]…[/SIZE]

Καλά αυτό πότε άνοιξε; Όταν ήμουνα φαντάρος πάνω δεν υπήρχε. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι έχουν περάσει και 3 χρόνια από τότε… :-k
Άσχετο αλλά στην Ξάνθη έχω φάει το καλύτερο σουβλάκι/σάντουιτς/καλαμάκι που θυμάμαι και μάλιστα από κάτι παρακμιακούς ροκάδες που έβαζαν συχνά πυκνά Accept…

Fuck theM ALL

Έχει γύρω στα 2 χρόνια…
Πρέπει να έχει χτιστεί από την Odeon και έχει εκτός από 4 αίθουσες κινηματογράφου διάφορα καταστήματα, όλα μαζεμένα σε αυτό το κτήριο, πίσω από το σουβλατζίδικο “Φιλαράκια” σε ένα τεράστιο οικόπεδο, αν το θυμάσαι.

Νομίζω κατάλαβα από που λες…
Στο σουβλατζίδικο άραζε και πολύς free κόσμος??

Ναι αυτό είναι… Ήταν απέναντι από την κατάληψη…Μάλιστα έφτιαχνε συγκεκριμένη ποσότητα κάθε μέρα και όταν ξεπούλαγε κατέβαζε ρολά και οι ιδιοκτήτες το ριχναν στα τσίπουρα. Υπάρχει ακόμα;

Για να το κάνω on topic, αυτές οι κατστάσεις είναι ωραίες αλλά εξαφανίζονται με τα mall που ξεφυτρώνουν παντού…

Μall-ακια! Εμενα δε μαρεσει να ναι ολα τα μαγαζια στιβαγμενα σενα μερος!Νταξ αμα βιαζεσαι και θες να ψωνιζεις να τελειωνεις οκ.ομως αλλη χαρη εχει να πας κεντρο και να κοβεις βολτες ολη την τσιμισκη και να σαι ξερω γω με παρεα κ να λετε μλκιες μεχρι να πατε απο το να μαγαζι σταλλο,κλπ κλπ [για σαλονικα μλαω…εμεις εχουμε το cosmos…,που ειναι κ αυτο μια μεγαλη mallακια,εκτως του κινηματογραφου που εχει τεραστιες αιθουσες και οθονες] επισης δε μαρεσει καθολου η φαση ν παω για καφε ή για φαϊ εκει…δε ξερω γιατι αλλα μ φαινεται ασχημο ισως η υπερβολικη βαβουρα ή ο χωρος γυρω που ειναι κλειστος ή το οτι βλεπω παντου μαγαζια εντονα χρωματα διαφημιστικα κλπ κ ετσι δε μπορει να ηρεμησει το κεφαλι μ!!!οπως και να χει προτιμω φραπεδια σε κανα παρακμαδικο στην καμαρα και μετα φαϊ και κρασι στο μπιτ ή στην αθωνος…εχει αλλη χαρη πως να το κανουμε…ανοιγει και το ματι σου :wink:

Ναί, αλλά εδώ και κανα τρίμηνο τα παιδιά που το`χαν το πούλησαν και πλέον το έχει νέο αφεντικό, αλλά και πάλι ισχύει αυτό με τον συγκεκριμένο αριθμό σουβλακίων που έχει και που άμα τελειώσουν κλείνει, καθώς και πάλι συνεχίζει να αράζει εκεί ο ίδιος κόσμος.:slight_smile:

Μόνο η κατάληψη δεν υπάρχει πλέον, καθώς το ΔΠΘ την έσπασε και έχει σκοπό να “αναβαθμίσει” τον Κύκνο.:frowning:

Αλλο το ενα και αλλο το αλλο…:wink:

λοιπον το μολ μου φαινεται αστειο,μικρο και πολυ χαζα φιαγμενο…τυχαινει και ειμαι μισος αμερικανος και απο την εμπειρια που εχω παρει απο εκεινα τα μολ δεν συγκρινονται…μα ποσο χαζοι ειναι για να βαλουν στον ενα οροφο μονο μαγαζια στον αλλο μονο ταχυφαγια…το καλυτερο μολ που εχω παει ειναι ενα στο τοροντο που βασικα θελει πραγματικα ωρες για να το περπατησεις…τσιφσα μολ

ω ναι ω ναι.

Στα fnac παω και παιρνω οοοοοο,τι σιντι δω και μ’αρεσει (ακομα και μονο σαν τιτλος) το παιρνω να παω να το ακουσω τζαμπε:p 8)

Δεν έχω πρόβλημα με το mall σα μέρος αλλά με τον κόσμο που συχνάζει εκεί…

Απάλευτη κατάσταση με τις φράτζες…

Fuck(the(m)all)

Ω ναι, αυτό στο Τορόντο δεν παίζει να το γυρίσεις σε μια μέρα. Έχω πάει. Μιλάμε για άλλη φάση. Και όχι μόνο αυτό, όλα τα malls εκεί είναι τεράστια. Memories :roll: :roll:

ετσι ρε ημουν ολη την ημερα και παλι δεν το γυρισα