The Mars Volta - Octahedron

19 ιουνιου…αυτα ειναι

:bow2:

Πω δεν ειχα χαμπαριασει τιποτα…

Περυσι δεν βγηκε το goliath bla bla?

Πέρυσι βγήκε αλλά βγάζουν συχνά album, και ας μην βάλουμε μέσα και τα solo του omar.

Μακάρι να είναι ωραίο σαν το προηγούμενο και αυτό.

Εμενα δεν μ’αρεσε καθολου το προηγουμενο.Βεβαια ειχε το wax simulacra μεσα αλλα σε σχεση με το de-loused in comatorium ειναι σαφως χειροτερο.Δεν ξερω κιολας αν θα μπορεσουν να το ξεπερασουν ποτε.

Το ήξερα πως έτσι πως το έγραψα ήταν λάθος, προηγούμενο εννοούσα το Bedlam in Goliath :slight_smile:

Oχι δεν νομιζω να το εγραψες λαθος και εγω για το bedlam in goliath ελεγα οτι το βρηκα μαλλον το χειροτερο album απο εποχες at the drive-in:)

κι εγώ μ εξαίρεση το ντεμπούτο μένω με μια πικρή γεύση με τα υπόλοιπα…:frowning:

μια χαρα δισκαρα ειναι και το Frances the Mute, μετα ξεκινησε η κατρακυλα.

De-Loused>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Bedlam>>Amputechture>>>>>Frances

Δεν υπάρχει δίσκος των The Mars Volta που να μην αξίζει να τον ακούς, οπότε δεν περιμένουμε το οκτάεδρο να είναι η εξαίρεση. Ιδιαίτερη προτίμηση έχω στα Frances The Mute και De-Loused In The Comatorium, όπως και ο περισσότερος κοσμάκης.

θα διαφωνησω…

το bedlam ειναι δισκαρα και σε ενα αλλο επιπεδο ισως να ειναι και ισαξιο του deloused

απλα θελει ακουσματα και προσοχη γιατι εχουν χωσει τοσα πολλα πραγματα εκει μεσα που με 2 ακροασεις στο ποδι δεν προλαβαινει να εντυπωθει μεσα σου.

το amputechture δεν με εχει κερδισει ακομα πληρως αλλα δεν του εχω δωσει και πολλα ακουσματα για ναμαι ειλικρινης

το viscera eyes gamay ασχημα.

Που το ειδατε αυτο???Κιολας αλμπουμ???ελπιζω μην ειναι καμια πατατα σε στυλ Amputecthure…Ολα τα αλλα γαματα αλλα το συγκεκριμενο δεν ξερω μουχει κατσει στον λαιμο:p

βασικα εχουν ηδη ετοιμασει και το 6ο αλμπουμ 8O

αλλα δεν μπορουν να το βγαλουν ακομα

εν αναμονη του νεου αλμπουμ,λιωνουμε το bedlam in goliath

το οποιο ειναι[SIZE=“4”] ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE]

OI ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ 10ΕΤΙΑΣ…

κανεις αλλος εδω που εχει την ιδια αποψη ???/

εγω ειμαι της αποψης οτι πανω στην πορωση μας ειναι ωραιο να το λεμε αυτο

αλλα αν το σκεφτουμε αντικειμενικα

υπαρχουν πολλα συγκροτηματα τα οποια ειναι τα καλυτερα της δεκαετιας

Τι δγιαολο.κι αλλο?
ο σεντρικς βγαζει 5 δισκακια το χρονο και 2 αυτοι.
ηρεμια.

το προηγουμενο δεν με πολυτρελανε-εκτος απο τα “ηλεκτρονικα” του.

το φρανσης ειναι α ν ε τ α το αγαπημενο μου.

διερρευσε διαδικτυο το creptomnesia

τι ειν τουτο

Γιατι τι εχει???