The Mars Volta - Octahedron

δεν το άκουσα ρε, απλά ρωτάω τι είναι :stuck_out_tongue: τραγούδι του οχτάεδρου?

@dude

ο λοπεζ εκτος απο τους βολτα εφτιαξε και 2η μπαντα η οποια κυκλοφορει 5 μαιου το δισκο που λεγεται creptomnesia

το 2ο αυτο γκρουπ εχει μεταξυ αλλων τον μπασιστα των mars volta τον τραγουδιστη τους τον cedric τον ντραμερ τους τον pringen(μας δουλευει κανονικα μου φαινεται :p) και τον zach hill απο τους hella

σε πρωτο γρηγορο ακουσμα μου φανηκε περιεργο αλλα δεν μπορω να εκφερω αποψη

και 19 ιουνη το νεο αλμπουμ μαρς βολτα

κολαση.

Δε νομιζω οτι θα ελεγε κανεις καποιο απ τα αλμπουμ του Λοπεζ “μη περιεργο”…:stuck_out_tongue:

Ειναι θεουλης βεβαια,οποτε ας κανει ο,τι του κατεβει.Θα το τσεκαρω στανταρ το Creptomnesia.

Παρών! :slight_smile:

Και ο Σέντρικ μακράν η Φωνή της Δεκαετίας επίσης :!:

Βέβαια πιστεύω ότι δύσκολα θα ξαναβγάλουν δίσκο σαν το “Frances…”, αλλά εδώ και έξι χρόνια δε μ’ έχουν απογοητεύσει ποτέ και ελπίζω ότι δε θα το κάνουν ούτε τώρα.

Και ΝΑΙ το “Bedlam…” είναι δισκάρα (και το “Αmputechture”).

Αλήθεια ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό που λέγανε ότι το επόμενο θα ήταν το πιο μελωδικό και “ήσυχό” τους;

Οχι ότι θα με χαλάσει ιδιαίτερα δηλαδή. Ειδικά αν ο Σέντρικ επαναλάβει ερμηνείες όπως στο “Asilos Magdalena”.

άσπιλος μαγδαλένα, γιέα. εμένα απ αυτόν τον δίσκο με χει στιγματίσει η τσιρίδα στο viscera eyes 8O

Καλά το Βίσερα Άις είναι χαλαρά μέσα στα 3-4 καλύτερα κομμάτια που έγραψαν ποτέ… Οσο για το Σέντρικ τί άλλο μένει να πούμε. Ο Ρόμπερτ Πλαντ των ζίροους!

Τελικά όλοι το Φράνσις προτιμάμε βλέπω…

Άντε να ακούσουμε και το νέο.

εγώ όχι, κόβω φλέβα με το de-loused και τον θεωρώ αν όχι τον καλύτερo δίσκο των ζήρος, μες την πεντάδα σίγουρα.

κλεινουμε αυριο εισητηρια για τη συναυλια τους στο αμστερνταμ

8 ιουλιου.

επειδη εισαι δικο μας παιδι αμα ψηνεσαι pm για να σε παρουμε στην παρεα μας στη συναυλια…

Καλά θα ήταν αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να υποσχεθώ τίποτα.

Κλείστε εσείς κι όσο για μένα άμα κάτσει, έκατσε. Εχουμε καιρό μέχρι τότε :!:

Ακούω το Cotopaxi, που διέρρευσε.

Δυναμικό κομμάτι.

Αναμένουμε με ενδιαφέρον!

ρε μαγκιονια εχουν διαρευσει 4 κομματια

ακουσε κανεις τιποτα???

Εγώ όπως πάντα περιμένω να κυκλοφορήσει κανονικά ολόκληρος ο δίσκος για να τον ακούσω.

Nα διαρρεύσει εννοείς :Ρ

Παρομοίως και από δω

since we’ve been wrong kai cotopaxi εχω ακουσει μονο.δεν αντεξα να περιμενω.εννοειται οτι και τα 2 :bow2:
τα εχει και στο tube an 8ελεις να τα ακουσεις

Κανείς δεν το άκουσε ακόμα? Εγώ ίσως το βραδάκι μιας και δεν προλαβαίνω τώρα.

το κατεβαζω τωρα

ειχα ακουσει 4 κομματια

πολυ καλα

πιο ηρεμα

ακουστικες

για να δουμε τι θα λεει ολοκληρο

εγώ δεν έχω ακούσει νότα, θα το ακούσω ολόκληρο ρε λιγάκι. το τελευταίο δεν το χω ακούσει πάνω από δέκα φορές πάντως…

Με λίγα λόγια σε όσους άρεσε το Miranda That Ghost Just Isn’t Holy Anymore θα το λατρέψουν το album. Όσοι περιμένουν κάτι πιο σκληρό και τεχνικό κτλ ας ξανακούσουν τα προηγούμενα albums.

Τεράστιο τραγούδι το With Twilight As My Guide!

Εγώ εκεί ανήκω! Τhanks για το ίνφο, θα τσεκαριστεί εν ευθέτω χρόνω!:slight_smile: