The Mars Volta -- The Bedlam in Goliath

Έτσι θα λέγεται ο νέος δίσκος τους που κυκλοφορεί 29 Ιανουαρίου και στον οποίο θα συμμετέχει άλλη μια φορά ο John Frusciante. Μια γεύση μπορείτε να πάρετε από αυτό εδώ το καταπληκτικό video clip

http://video.umrg.com/marsvolta/waxsimulacra_revised/quicktime.asp

Aναμένουμε με αγωνία!! Οι Mars Volta είναι απλά θεούληδες

απο τι ειδα θα εχει 12 κομματια ο δισκος!οπωτε θα εχουμε λογικα μικροτερα σε διαρκεια τραγουδια!για να δουμε…
εκτος και αν τα μισα απο αυτα ειναι ιντρο,ιντερλουδια και τετοια!!

To άκουσε κανείς;

ωχ κυνηγιόμαστε στα τόπιξ

θέλω να το ακούσω αν κ το προηγούμενο δεν μου άρεσε πολύ…

το deloused γαμάει όμως

λοιπον το πρωτο κομματι ακουσα μονο και εφυγα να δω τον αγωνα!

το κομματι λοιπον ειναι παρα πολυ καλο!!
“χωνει”
δεν ειναι του στυλ ατμοσφερικο\ψυχεδελικο
ειναι πιο ροκ!
οι κιθαρες χωνουν,τα τυμπανα οργιαζουν και υπαρχει και η αισθηση του “πιασαρικου”
γενικα απο τι ειδα οι διαρκειες δεν ξεπερνουν τα 10 λεπτα!

μακαρι να ναι ετσι και το υπολοιπο αλμπουμ!!!
το οποιο βαζω να ακουσω τωρα!!!

λοιπον καθως το εβαλα να το ακουσω ολοκληρο
ξανακουσα το πρωτο κομματι
και ο ενθουσιασμος παραμενει ο ιδιος
μπορω να πω οτι φερνει αρκετα στο deloused

επισης μολις διαβασα οτι ο νεος τους drummer ειναι τρελη παιχτουρα!!!στα 15 του πηρε 4ετη υποτροφια στο μπερκλι!!!και ηταν ο νεαροτερος που το χει καταφερει αυτο!!!ευγε παιδι μου!!!
στο αλμπουμ οντως σπερνει!!!

ναι… εχω πορωθει!!!:smiley: :smiley: :smiley:

edit: σαν b-side του single τους wax simulacra

θα χουν διασκευη σε σιουξι!!!το Pulled to bits!!!

Πω πω,αυτα ειναι,νεο Mars Volta,αντε να αρχιζει δυναμικα το νεο ετος.Παω να βρω κανα δειγμα να ακουσω.

λοιπον χθες το ακουσα μια φορα ολο και μπορω να πω οτι ειμαι παρα πολυ ενθουσιασμενος!!!
ο δισκος ειναι πιο “ροκ”
δεν κουραζει.
υπαρχει ομορφη αισθηση μελωδιας που οδηγει το αλμπουμ να ναι πιο “πιασαρικο”
τα τυμπανα ειναι καταπληκτικα.το παλικαρι το κατεχει το αθλημα.εχει φερει πολυ ρυθμο στην μουσικη τους.
πρεπει να χουνε λιωσει santana!!!
το ξανακουω και τα ξαναλεμε!!!

Χμμμ… ετσι οπως τα λες μαλλον θα μ’ αρεσει. Παντα ελεγα πως καλοι & χρυσοι οι Mars Volta αλλα δισκο μεγεθους ‘‘Relationship Of Command’’ (βλ. At The Drive-In) δε βγαζουν που να χτυπιουνται χαμω.

μεχρι τωρα μοναχα το deloused μπορει να κοιταξει στα ματια το relationship.
τωρα ποιος κοιταζει απο ψηλα και ποιος απο χαμηλα…??

Τι να σου πω ρε Σιγκναλ. Επαθα τετοια πλακα με το Relationship που ποτε μου δε χωνεψα τους Μαρσβολτιάρηδες. Ωρες - ωρες μου ακουγονται πολυ δηθεν ρε γμτ. Ισως φταιει οτι τ’ ακουσα με τη χρονολογικη τους σειρα.

Το Deloused παντως ειναι πολυ καλο.

Ντάξει, ασφαλή συμπεράσματα δεν γίνεται να βγούν με κάνα δυο ακροάσεις δίσκου Mars Volta. Πάντως όλα αυτά που τους έκαναν τόσο ξεχωριστούς φωνάζουν το παρόν και στο Bedlam…
Παράνοια εν ολίγοις.
Προοδευτική μουσική εν πολλοίς!

Ας αναφερθεί επιτέλους και κάποιος στο Frances The Mute όμως. Όχι μόνο στο Deloused…

αναφέρομαι στο frances. είναι όμορφο

αλλά το άλλο είναι πιο όμορφο

το frances ειναι πολυ καλο αλλα το χαλαει τα μεγαλα κενα που χει με ηχους και θορυβους!!
δηλαδη το window ειναι τελειο κομματι.(και τελειο βιντεο).αλλα στην edit εκδοση!κανονικο ακους ενα τελειο κομματι και μεχρι να πας στο επομενο του δισκου ακους ενα βζιουζιουζι…

kalhspera s olous!ime sigura t pio akuros melos auth th stigmh tou forum alla pisteyte me parakolou8w t sugekrimeno site k idiaitera t forums apo t 2004 otan akoma ixe kitrino fodo akoma an 8umame kala:D!parolauta apofasisa n ginw energo melos to 2006 alla gia logous adieukrinistous postara elaxistes fores!gia epishs ane3hghtous logous apofasisa n 3anapostarw k n 3anaginw energo melos k elpizw n m dexthke stn parea sas!uposxome pws dn 8 3anagrayw m auta t perivohta greekish,ka8ws katanow pws ine idiaitera kourastika k pragmatika euxaristw opion ekatse n diavasi tn sudomh istoria m s auto t forum:D !

Ωραία ιστορία, και welcome back, αλλά γιατί την πόσταρες στο θρεντ για το νέο δίσκο των Mars Volta?

welcome back again!! :slight_smile:
η απορια μου ειναι για ποσταρες σε αυτο το θρεντ?μηπως ηθελες να πεις κατι πανω στο αλμπουμ και το ξεχασες?? :slight_smile:

Εν συνεχεια λοιπον των οσων εγραφα,αποφασισα να ποσταρω σε αυτο το Thread για τον απλουστατο λογο οτι οι The Mars Volta αποτελουν μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες,αλλα οπως πολυ σωστα διατυπωσε καποιος προηγουμενως,το ‘‘Relationship Of Command’’ δεν προκειται ποτε να ξεπεραστει απο τους ιδιους,παρολαυτα το The Bedlam in Goliath απο τα 1α ακουσματα μου δινει την εντυπωση πως ειναι οτι καλυτερο εχουν βγαλει ως Μαρς Βολτα!

Εγώ μόλις το κατέβασα και λέω να το ακούσω σε λίγο! Ελπίζω να είναι τοσο καλό όσο λέτε!! Αντε να δούμε…