The music effect

Aπλά πράγματα. Ποσταρω, γιατί μου συμβαίνει τώρα.
Καταντάω κοινότυπος για όσους με ξέρουν, έστω και μέσα από το forum.
Θέλω κάτι που κυρίως με τους στίχους και το συναίσθημα που αποπνέει, να με κάνει κάπως αλλιώς. Δε λέω καλύτερα, αλλά κάπως αλλιώς. Δηλαδή…
Fates…

δε καταλαβες…αυτο που εννουσα ειναι οτι παλιοτερα θα δενομουν πολυ με ενα κομματι,ενω πλεον δενομαι αλλα για λιγο χρονο…και αυτο δεν γινεται γιατι το θελω οικειωθελως,γινεται ασυνηδειτα…πες ρε παιδι μου οτι γουσταρεις iron maiden απτα 13 φανατικα σου και μολις γινεσαι 18 δε σου κανουν κλικ τα τραγουδια,χωρις να ξερεις τον λογο,ενω θυμασαι οτι με τα συγκεκριμενα τραγουδια ελιωνες …αυτο εννοω…και σου ανταπανταω γιατι η σχεση μου με τη μουσικη ποτε δεν ηταν επιφανειακη,και ουτε θελω να γινει ποτε…απλα σου λεω μια κατασταση την οποια βιωνω αυτη τη στιγμη!

Είναι λογικό όσο αυξάνονται τα ακούσματα κάποιου να μην αφιερώνει στους καινούριους δίσκους το χρόνο που αφιέρωνε στους δίσκους με τους οποίους πρωτοξεκίνησε.

[QUOTE=Lena_MDM;800887]
Πως σας επηρεαζει η μουσικη οταν εισθε στα πατωματα; Την επιζητατε για εκτονωση/χαλαρωση κτλ ή αντιθετα μπορει να σας φορτισει/“ριξει” κτλ ακομα περισσοτερο;[/QUOTE]

Οταν ‘ποναω’ η μουσικη δρα σαν διπολο

Μου βαζει το μαχαιρι πιο βαθια , μα και με απαλυνει απο τον πονο

Δεν μου λειπει ο πονος , μιας κ ειμαι ατομο που οταν ειναι χαρουμενο δρα θετικα και στους αλλους γυρω του

Οταν ποναω , απλα κλεινομαι αγκαλια με το discman και τα cd μου

Ευτυχως εχω σχεδον 5 χρονια να ‘πονεσω’ ερωτικα

Αυτα.

εγω οταν ακουω μουσικη με αποροφα σε τετοιο βαθμο που ξεχνιεμαι

απο την αλλη ομως καποια τραγουδια μπορουν απο μονα τους να με κανουν να εχω διαθεση να κλαψω χωρις λογο (δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως το συναισθημα)

Δηλαδη πριν 5 χρονια για καποιο διαστημα δεν ακουγες το Aenima;;; :smiley: