The Newsroom [TV - HBO]

Λοιπόν, φαντάζομαι ότι όσοι βλέπετε τη σειρά γενικά, είδατε και το φινάλε της δεύτερης σεζόν.

Και τώρα πάνε για τρίτη σεζόν.

Και κάπου εδώ έρχεται ο προβληματισμός μου…

[SPOILER]Πόσα “ζητήματα” έχουν να λύσουν τώρα πια; Θέλω να πω, δύο βασικά “μέτωπα” είτε ολόκληρης της σειράς, είτε της δεύτερης σεζόν, λίγο-πολύ έχουν κλείσει. Τα βρήκαν ο Γουίλ με τη Μακ, μάλλον τα βρίσκουν κι ο Ντον με τη ΓΚΑΒΛΑ, ε τώρα μόνο δύο πράγματα φαίνεται να μας απασχολούν: τι θα γίνει με την υπεράσπιση απέναντι στον Νταντάνα για την όλη ιστορία με τη Τζένοα, και πότε θα τα βρουν ο Τζιμ με τη Μάγκι.

Αναρωτιέμαι, φτάνουν αυτά τα δύο μοτίβα για ολόκληρη σεζόν;

Καλά δεν το συζητάω ότι αν πάνε να “μπλέξουν” την κατάσταση στα δύο πρώτα μέτωπα που ανέφερα, μόνο και μόνο για τον προαναφερθέντα λόγο (να γεμίσει η σεζόν), θα είναι μέγιστη ξενέρα.[/SPOILER]

Ωχ ρε μαλακα το φιναλε ηταν αυτο??Νομιζα εχει τουλαχιστον ενα ακομα.Τι 9 επεισοδια να πουμε, στρογγυλεψε το.

[SPOILER]Καλα εσυ τη σειρα τη βλεπεις για τα γκομενικα που γινονται εκει μεσα ρε ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΑ ΘΕΙΤΣΑ?Ας τα βρουν ολοι με ολους, ας πηδηξει και ο Τσαρλι την Τζεην Φοντα, εγω θελω να συνεχισει. Και εμπιστευομαι τον Σορκιν, μεχρι τωρα δεν μας απογοητευσε.[/SPOILER]

[SPOILER]Ρε γαβ γαβ, μια σειρά για να συνεχίσει πρέπει να έχει και ΠΛΟΚΗ, δε νομίζεις;[/SPOILER]

[SPOILER]Ελα σταματα τωρα, πες μας οτι εκλαψες οταν ο Γουιλ εκανε προταση γαμου.
Ελα πες το.[/SPOILER]

…NOT!

Γιατί ρε μαλάκα, εσύ δεν ένιωσες ωραία εκεί πέρα; Την αλήθεια τώρα. Δεν ήθελες να τα ξαναβρούν αυτοί οι δύο;

Όχι και να κλάψουμε δηλαδή, αλλά. :p[/SPOILER]

Κάτι που μου ρθε τώρα στο μυαλό.

Συμφωνείτε ότι οι δύο καλύτεροι ηθοποιοί στη σειρά είναι η Έμιλι Μόρτιμερ και ο Σαμ Γουότερστον (Τσάρλι Σκίνερ);

[SPOILER]Θα την βρει την ακρη του ο Σορκιν, 90% θα καταπιαστει με gun control και λοιπα που ηταν το τεραστιο θεμα αρχες 2013.

Τωρα για εσωτερικα τετοια δε με πολυνοιαζει. Αρκει να μην αναλωθουν πολυ στις σχεσεις Will- Mackenzie (οχι παραπανω αποτι ηδη κανουν δηλαδη)

γενικα η σειρα συνεχιζει να ειναι στις αγαπημενες μου που παιζονται τωρα (για να μη πω Η αγαπημενη μου και ερθει και με βρει ο WW), οι διαλογοι ειναι ανεπαναληπτοι και εχει πολυ ομορφο δομημενο συστημα με το ποτε μπαινει χιουμορ κλπ…[/SPOILER]

[SPOILER]Νταξει δεν με εκαιγε κιολας, ηταν αναμενομενο :Ρ[/SPOILER]

Νομιζω πως θα συμφωνησω για Μορτιμερ και Γουοτερστον, αλλα βαζω και τον Σαντοσκι (Ντον) εδω.
Επισης, η χειροτερη για μενα ειναι η Alison Pill (Μαγκι).

Έπεσε πολύ στη δεύτερη σεζόν, δεν ασχολήθηκαν και ιδιαίτερα μαζί της, την πήρε η κάτω βόλτα.

Αλλά στην πρώτη σεζόν ήταν πολύ καλή ρε.

Και επισημα λοιπον θα εχουμε και 3η σεζον που θα προβληθει το φθινοπωρο, ωστοσο μαζι με αυτο το νεο εχουμε και δυσαρεστα.
Η 3η θα ειναι και η τελευταια σεζον της σειρας.

Δεν είναι δυσάρεστα αυτά.

Όσο πιο σύντομη είναι μια σειρά, τόσο το καλύτερο. Μειώνονται οι πιθανότητες της παρακμής.

Ναι νταξει εχεις ενα ποηντ, αλλα παλι εμενα με χαλαει,ειναι μια απο τις καλυτερες σειρες που εχουν βγει ποτε για μενα, θα ναι μεγαλη πικρα οταν τελειωσει.

Νοεμβριο.

ηλιθιε κομπλεξικε σορκιν

Εφτασε σχεδον η μερα.Κυριακη 9 Νοεμβρη η πρεμιερα της 3ης.

αντε να δουμε…

ποιο λετε ναναι το μεγαλο news story. ελπιζω να μην ειναι δολοφονια μπιν λαντεν. Ενα επεισοδιο μονο μπορω να αντεξω.

κατα ταλλα, ΜΑΛΑΚΑ ΣΟΡΚΙΝ, ανετα το τρεχατε πενταετια το τραινο, ΜΑΛΑΚΑ.

Στην πρώτη σεζόν ήταν το σκηνικό με Μπιν Λάντεν

Boston bombings λοιπόν, μαζί με άλλα σκηνικά προς το τέλος που θα είναι λογικά τα θεμέλια όλης της σεζόν.
Πάρα πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο, αν και μου φάνηκε αρκετά fast paced και δύσκολο να το παρακολουθήσεις χωρίς να γυρίσεις λίγο πίσω σε κάποια σημεία (ειδικά όταν λέει τα δικά της η Σλόαν, είσαι που είσα Munnαρα, αρχίζεις και τα ακαταλαβίστικα, λυπήσου μας λίγο κοπέλα μου).

Περίεργο επεισόδιο

εξηγησου ντε.

Ε, ξέρω γω,

[SPOILER]ο Τσάρλι Σκίνερ ψυχάκιας, σχεδόν κωμικός χαρακτήρας,
η Μάγκι υπ’ ατμόν,
η γκόμενα του Τζιμ στο ACN,
η Σλόουν με τον Ντον ακόμα σα να μην τρέχει τίποτα μεταξύ τους ας πούμε,

ξέρεις, κάτι τέτοια. Κάποια πρωτόγνωρα, κάποια άλλα ας πούμε αναμενόμενα ή έστω εξηγήσιμα αλλά και πάλι σα να έχουν μπει στην ιστορία με πολύ “ζντουμπ” τρόπο.[/SPOILER]

εγω το βρηκα κλασσικο και οπως το ηθελα. Παντα ηταν fast paced, παντα ο Σκιννερ προσεφερε το δικο του ιδιαιτερο κομικ ρηληφ. Και γαμω. Στενοχωριεμαι ηδη που τελειωνει.

Εδω εξηγει ο Σορκιν τους μαλακισμενους του λογους που δεν συνεχιζει τη σειρα