The ocean - precambrian

δεν το εχω δει καπου οποτε (σορρυ αν υπαρχει ηδη)…

παιδια μιλαμε για την κυκλοφορια της χρονιας:!: …ανετα…:!:
οποιος γουσταρει isis mastodon(αν και οχι μονο αυτους…) και τα λοιπα ας τσεκαρει…

δεν εχω τι να πω.απλα ακουστε το…
… ή μαλλον επειδη εχει τετοια συσκευασια απλα αγοραστε το…

2πλο cd με illustration βιβλιαρακια (2 και αυτα…:!: )…και εξυπνο σχεδιασμο του ολου πακετου
εχει ακομη στιχους απο Νίτσε και Μποντλαίρ…:!: εχουν ξεφυγει…

CD 1 (Hadean / Archean):

  1. Hadean / The Long March Of The Yes-Men (I Hadean)
  2. Eorchean / The Great Void (II Archean)
  3. Paleoachean / Man And The Sea (II Archean)
  4. Mesoarchean / Legions Of Winged Octopi (II Archean)
  5. Neoarchean / To Burn The Duck Of Doubt (II Archean)

CD 2 (Proterozoic):

  1. Siderian (III Palaeoproterozoic)
  2. Rhyacian / Untimely Meditations (III Palaeoproterozoic)
  3. Orosirian / For the Great Blue Cold Now Reigns (III Palaeoproterozoic)
  4. Statherian (III Palaeoproterozoic)
  5. Calymmian / Lake Disappointment (IV Mesoproterozoic)
  6. Ectasian / De Profundis (IV Mesoproterozoic)
  7. Stenian / Mount Sorrow (IV Mesoproterozoic)
  8. Tonian / Confessions of A Dangerous Mind (V Neoproterozoic)
  9. Cryogenian (V Neoproterozoic)

δεν ξερω τι αλλο να πω…οποιος αλλος το εχει ας μιλησει εκεινος…εγω εχω χασει την μπαλα…

τσεκαρετε και το site…

http://www.theoceancollective.com/

:bow2:

ΜΠΟΜΠΑ ο δισκος!!!
μετα απο κοπο 2 δισκων και ενος καταπληκτικου ep απο τι βλεπω οι the ocean ανεβαινουν το σκαλοπατι της παγκοσμιας αναγνωρισης.

παλι με καλεσμενους στο δισκο

nate newton (converge)
caleb scobfield (cave in,zozobra)
tomas hallborn (breach)
dwid hellion (integrity)
eric kalsbeek (textures)

και μουσικους απο την φιλαρμονικη ορχηστρα του βερολινου

μας παραδωσανε τα μυαλα στα χερια

το θεμα ειναι οτι κανουν καταπληκτικα λαιβ και αυτοι, με το οπτικο κομματι του λαιβ να ειναι τρομερο!
θα καταφερουμε τελικα να τους δουμε? (κατι πηγε να γινει φετος,ευελπιστω να ακυρωθηκε για το καλο μας ,ωστε να τους απολαυσουμε με τα νεα τους τραγουδια επι σκηνης του χρονου!!!)

Είναι καταπληκτικό άλμπουμ σαφώς και ίσα-ίσα πρόλαβε να κερδίσει μια θέση στην updated λίστα του '07.
Εντωμεταξύ τα δύο cd είναι εκ διαμέτρου αντίθετα το ένα από το άλλο, αλλά δημιουργούν ένα φανταστικό σύνολο. Στα συν φυσικά και η καταπληκτική ψαρωτική συσκευασία. Εντωμεταξύ δίσκος του μήνα λέει στο hammer. Καλή φάση.

Για δισκος που ειναι μακρια απο τα ακουσματα μου…το πρωτο cd μου φανηκε πως εχει αρκετο ενδιαφερον!Το δευτερο με αφησε αδιαφορο…

Φαση εχει που ολοι οι τιτλοι των τραγουδιων τελειωνουν σε αν…

εχουν να κανουν με τις γεωλογικες περιοδους της γης!

Eνδιαφερον ινφο!!!Thanks!!

Δισκάρα!! Τους έχω αναφέρει και στο hardcore thread (όχι ότι αυτό που παίζουν μπορεί να μπει κάτω από μια ταμπέλα) και είναι και ψηλά στη λίστα μου για το 2007!
Ακούστε το οπωσδήποτε, οι the ocean έκαναν ένα μεγάλο εγχείρημα και τα κατάφεραν!

Εχω ξανακούσει ocean κ δε με τρέλαναν αλλα με πριζώνετε πολύ με τα σχόλια για το δίσκο…κ μάλλον θα πεσει κατεβασμα…Είναι στο ίδιο ΄ύφος με τους προηγούμενους???

Πω ναι, τρελή δισκάρα. Τα 2 cd είναι τελείως διαφορετικά, το ένα είναι ψιλόκαφρίλα και το άλλο πιο πειραματικό. Αξίζει να το αποκτήσει κανείς, αν σκεφτεί και την συσκευασία η οποία προσωπικά είναι ό,τι καλύτερο έχω δει μαζί με το 10,000 days…

Mέσα στις 5, μην πω 3, μην πω δίσκος της χρονιάς για το 2007. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Έχω πάθει πλάκα. Ενώ στιχουργικά/φιλοσοφικά είναι μακράν ό,τι καλύτερο έχει βγει από το Be…

συμφωνα με το σαιτ τους
το κονσεπτ ειναι βασισμενο σε ενα βραζιλιανο-γαλλο πρωτο-σουρεαλλιστη ονοματι Lautreamont!!!

το artwork ειναι φτιαγμενο απο τον τυπα που χει κανει τα artwork απο τα projects του patton (fantomas,tomahawk κλπ)

και παρτε και τη δηλωση του robin staps (κιθαρες,φωνητικα,samples κλπ κλπ)

“Please try to absorb this album in its entirety - artwork, lyrics and music is one, and each song only unfurls its full meaning in the context of all other songs and art on the album. Precambrian is our stance against myspace-induced volatileness and transience, against the postmodern notion of music as unseizable data, against a perception of music in terms of how much space it takes up on your hard-drive… it is an album for people who still believe in the idea that an album can be more, and should be more, than the sum of its tracks.”

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΜΕ Κ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΟΡΧΕΙΣ!!!

και εμενα εκει πηγε το μυαλο μου…(αυτο τουλαχιστον που μου εμεινε απο τους the ocean…)
οχι μουσικα αλλα στους στιχους και το concept…

επισης αυτο το δευτερο cd οσο το ακους τοσο ψαρωνεις…4 μερες το ακουω:walkman: και ολο κατι καινουριο γουσταρω…μπραβο τους…

παντως τα μη metal-rock οργανα (:-({|= :trumpet: )μια χαρα δενουν…
αξιζει τον κοπο να τον αγορασεις τον δισκο και οχι να τον κατεβασεις…αλλα δεν διαφωνω με οποιον το κανει…(καλυτερα γιατι θα γινοταν μεγαλη κουβεντα που θα τελειωνε του χρονου…)

ενα θα πω…

Δ Ι Σ Κ Α Ρ Α !!!11

ασε που εγκρινω και σαν γεωλογος !!!

Εξυμνήστε και την συσκευασία λιγάκι ρε. Εγώ έχω πάθει πλάκα και με αυτό.

Για τη συσκευασία λοιπόν, γαμώ και όλα τα σχετικά αλλά έτσι όπως έχουν τυπώσει τους στίχους γυαλιστερό μαύρο πάνω σε μαυρο μέχρι να τους διαβάσεις όλους θα φτάσεις 10 μυωπία.

Δοκίμασε διαφορετικές οπτικές γωνίες κάτω από μια λάμπα :stuck_out_tongue:

Στάνταρ, αυτή τη δουλειά θα κάνω! :stuck_out_tongue:

α ρε γμτ τι δύναμη έχει ακόμα αυτό το promotion…

Κάτι ξέρει η metal blade…

εντελώς τυχαία η εταιρεία πάντα ε!

α;
γιατί;

τίποτα μωρέ.
μόδα είναι θα περάσει…
επίσης, διαφημήσεις είναι αυτές, δίσκο του μήνα θα βγάλουν.

αλλά είναι ωραία η συσκευασία!