The Offspring @ Athens Release Festival 09/06 + more

Το μονο κομματι που εχω ακουσει απο αυτους ειναι το rock n’ roll queen. Δεν ενθουσιαστηκα με την ανακοινωση! Ελπιζω τουλαχιστον να ειναι το 2ο η 3ο σαπορτ και να δουμε και καμια αμιγως πανκ ροκ μπαντα! Παλι καλα που εχω κλεισει 2ημερο Nofx Ολλανδια τους οποιους σαπορταρουν Circle Jerks, Scream, Negative Approach, The Last Gang και αλλες 6-7 μπαντες!

6 Likes

Τι κουβάς ήταν αυτός.

5 Likes

Αδιάφορο για μένα

το 80% του Release είναι κουβάς φέτος :stuck_out_tongue:

Αν απομονωσουμε παντως τις ροκ/μεταλ συναυλιες, μεχρι στιγμης, με μολις 4 μπαντες (αλλα τι μπαντες), τις εντυπωσεις τις κερδιζει το Ejekt. Απο εκει που ονειρευομουν Sum 41 Rise Against, Alkaline Trio και παει λεγοντας, σκανε οι Subways! Ημαρτον δλδ!

4 Likes

Ejekt και High Priority. το Release έχασε πολύ έδαφος φέτος

3 Likes

Υπερβολικα πολύ …πρώτη φορά μετά από χρόνια που δεν ενδιαφέρει σχεδόν τίποτα…

Για τα δεδομένα μου, εντυπωσιακό

Τα άλλα είναι απλησίαστα οικονομικά αλλά έφεραν πολύ πολύ ενδιαφέροντα σχήματα

Kαλά με Pulp, Offspring, Megadeth, Massive Attack, Duran Duran, Behemoth, αν λέμε πως δεν φέρνει καλά πράγματα το Release φετος, κάτι χάνουμε στη μετάφραση. Από εκεί και πέρα, τι Subways ρε μλκες!!!

4 Likes

Χρόνος πρώτου άλμπουμ κατά σειρά 1983, 1989, 1983, 1991, 1981, 1995, αμανπια ρε μπουμερς :stuck_out_tongue:

Όπως έχει πει και ο σύντροφος @Ktn τα δυο πρώτα κα τα πλη κτι κά και το τρίτο πολύ κοντά, δε θα τους έψαχνα ποτέ αλλά μια χαρά πριν από Offspring για εμένα

1 Like

Φανταστικο σετλιστ, δεμενη η μπαντα, φοβερο το κοινο, τι στον … εχει παθει η φωνη του holland? :scream::scream::scream:

Έπαθε Rob Halford κι αυτός;

Στρουμφακι επαθε μου φαίνεται :man_shrugging:t3:

Εγώ τον ακούω ένα τσικ καλύτερα από ότι έχει υπάρξει τα τελευταία χρόνια. Πριν 15 χρόνια που τον είδαμε δηλαδή, παίζει να ήταν λίγο χειρότερα από φωνουλες και φάλτσα.
Γενικώς, λάιβ κάνει ο,τι μπορει που για μένα είναι μια χαρά δηλαδή.

1 Like
4 Likes

#boring chants#

1 Like

Έχω αρχίσει και ψήνομαι πάρα πολύ για αυτή τη μέρα μιας και λόγω υποχρεώσεων δεν μπορώ να κάνω Priest.

Μια χαρούλα, 9/6 με βλέπω να φεύγω από δουλειά 9+ λόγω περιόδου budget → άρα να έρθω σκαστός στο live και γλιτώσω όλη τη support παρωδία

9/6 είναι Κυριακή, θα έχεις μπιστ γουόρς, όχι εξελιές :stuck_out_tongue:

4 Likes

ωπ, Ιούλιο νόμιζα ότι ήταν
Μπόμπα, μπιστ γουόρς τότε και μετά μέσα στη μπίχλα σερί Οφσπρινγκ

1 Like

Επίσης, 9 Ιουνίου ειναι οι Ευρωεκλογες.

1 Like