The Offspring @ Athens Release Festival 09/06 + more

1 Like
2 Likes

Ελπίζω να μην έχουμε κακά μαντάτα στο παρά πέντε.

Αν ο διοργανωτής είναι σοβαρός και έχει όλες τις απαραίτητες άδειες δεν θα υπάρχει θέμα. Το πολύ πολύ να φτιάξουν λίγο το ωράριο και να μην βγαίνει ο headliner στις 11.00

1 Like

Ο διοργανωτης ειναι σοβαροτατος. Το θεμα ειναι οτι ο δημος στρεφεται κατα της εταιριας του δημοσιου που νοικιαζει τον χωρο, μαζι φυσικα με τη διοργανωτρια (πώς θα ηταν αλλιως δυνατο). Η διοργανωτρια προφανως ζηταει μια διευκολυνση προσωρινου χαρακτηρα, το ΕΤΑΔ (οφειλει να) δινει καποια αδεια και η διοργανωτρια θεωρει οτι ολα εχουν γινει καλως. Αυθαιρετες κινησεις ειναι σιγουρο οτι θα γινονται κατα καιρους, αλλα επισης σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται για μη-αναστρεψιμες (π.χ. κλεισιμο Εσπλαναδας ή δρομων ή κατι παρομοιο).

Στα ματια μου και με συμπερασμα καφενειακου επιπεδου, εκτος απο το προφανες (που ειναι η ενοχληση της περιοχης), προκειται και για ενα ωραιο τρικ του δημου Καλλιθεας και ΠΦ για να διεκδικησουν μερτικο προκειμενου να δωσουν το οκ για να γινει συναυλια. Ο Ασκουνης ανελαβε τον δημο πριν λιγο καιρο, θελει να δειξει οτι νοιαζεται για τους κατοικους (ψηφαλακια), αλλα ισως νοιαζεται και για το ταμειο. Everyboty’s got their price.

3 Likes

Θα μπορούσε εύκολα να έχει κάνει ουσιαστικές κινήσεις εδώ και ένα 5μηνο που ανέλαβε. Τώρα πιο πολύ είναι για το ντόρο.
Μια εβδομάδα πριν ξεκινήσει.

1 Like

Ε ναι, προφανως και ειναι για τον ντορο. Ισως δεν ηθελε καν να παει κοντρα, γιατι εδω που τα λεμε, οι καταστηματαρχες κανουν κουμαντο στους δημους. Αν πουλανε εστω κι ενα παστελι παραπανω ολον τον Ιουνιο και τον Ιουλιο, μια χαρα θα ειναι για αυτους. Που θα βρουν τοσον κοσμο μαζεμενο στην περιοχη; Στο Kallithea Night Run; Θα δουμε ομως πώς θα παει, ας μην συνεχισω τις καφενειακες υποθεσεις.

Όπως έχω γράψει και στο νήμα για τη συναυλία των Megadeth, ελάχιστα έως καθόλου ενοχλούνται οι όμοροι δήμοι και οι κάτοικοί τους από τις συναυλίες.
Αυτοί που πραγματικά δεινοπαθούν είναι οι διερχόμενοι από την Ποσειδώνος οδηγοί και κυρίως οι χρήστες των ΜΜΜ προς τα νότια.

Για Mad video awards δεν έχουν πρόβλημα οι περίοικοι που γίνονται ακριβώς δίπλα και επιφέρουν παρόμοια επιβάρυνση?

Δε νομίζω ότι παίζει να δούμε κάτι τέτοιο εδώ.Παρόλα αυτά…αν…ΑΝ…

1 Like

Η συγκεκριμένη βραδιά και μόνο αυτή ηταν για τα 30 χρόνια του smash.

Μακαρι γενικα τα σετλιστ τους να ειχαν τουλαχιστον 20 τραγουδια οταν ειναι headliners. Εχουν παμπολλα κομματια για να υποστηριξουν ενα λαιβ διαρκειας εστω 1 ωρας και 45 λεπτων (δε θα πω παραπανω). Οι Green Day δεν παρεμειναν στο υψηλοτερο επιπεδο λογω των κυκλοφοριων τους αλλα διοτι live ειναι υπερτιμιοι και με ωραια σκηνικη παρουσια.

2 Likes

Δεν νομίζω ότι αντέχει ο Dexter 20+ τραγούδια. Το 19 που τους είδα του πήρε 3-4 τραγούδια να ζεσταθεί η φωνή (και πάλι απέχει πολύ από αυτό που ξέρουμε).

Τον βλέπω σε φανερά καλύτερη κατάσταση βέβαια τον Dr.

Μακαρι να το δουμε και εδω.

Οταν ειναι headliners παιζουν περιπου 18 τραγουδια.
60 λεπτα ειναι τα web streams τους στα φεστιβάλ με το κομμενο setlist.
Λογικά κανα 80-90λεπτο…
Μια χαρά.

ΥΓ. Θα εχουν χρονο να ξεκουραστουν και για εμας.

18 τραγούδια εκ των οποίων 2- 3 είναι τα medley και οι διασκευές. Αν ακούσουμε δηλαδή 13-14 κανονικά τραγούδια θα είμαστε εντός πλαισίου. Κατά τα άλλα αν έπαιζαν το σετ που έπαιξαν προχθές, εγώ δεν ξέρω καν αν θα μπορούσα να το διαχειριστώ συναισθηματικά.

6 Likes

Καλα θα ειναι σε καθε περίπτωση.

Στην απισημη ανακοινωση, αναφερουν οτι ερχονται για τα 30 χρονια του smash παντως :stuck_out_tongue:

6 Likes

τους ειδα περσι στο παρισι, και ηταν πολυ καλοι και φαν. οι διασκευες ναι ειναι αχρειαστες. αλλα τολμω να πω οτι ηταν καλυτεροι απο την τελευταια φορα που τους ειχα δει στην μαλακασα. σαν να ξαναενιωσαν

1 Like

Κερδάμε αδέρφια! Ρουφάνε τρομπόνι οι παιλοφαληρηστές!

4 Likes

Doors open 18:00

18:15 / The Overjoyed

19:10 / Danko Jones

20:40 / The Subways

22: 30 / The Offspring

1 Like

Όσοι πάνε με ΜΜΜ, τον ήπιαν

1 Like