The Offspring @ Athens Release Festival 09/06 + more

Η χαρά του πάρτυ είσαι ρε μπαγάσα.

9 Likes

Ενω εμεις δεν έχουμε τετοια προβλήματα. Μας περιμένει το πουλμαν απεξω. Φυσικα εχουμε 7 ωρες ταξιδι μετά… :stuck_out_tongue:

5 Likes

Να προσθεσω οτι στην παλια Ποσειδώνος, στην κατευθυνση Πειραια προς Φαληρο, εχουν κανει μια υπεροχη τεραστια τρυπα στην αριστερη πλευρα του δρομου μεταξυ Θησεως και Λαμπρου Κατσωνη, με αποτελεσμα να μεινει μονο μια λωριδα για ενα μικρο μερος των δυο συνολικα λωριδων που ειναι διαθεσιμες;

Subways τα Σ Π Α Σ Α Ν Ε.

Ίσως και το καλύτερο support που έχω δει. Τέλειος ήχος, ούτε ένα λάθος, πάνω κάτω, κομματάρες, χαμος, μπαντάρα

2 Likes

Αντιθέτως, ειναι η δεύτερη φορα που τους βλέπω και δεν μου ειπαν απολύτως τίποτα! Γουστα ειναι αυτά!

1 Like

Αναμονή για offspring και 90s nostalgia!

1 Like

Δε σε συνελαβαν ακομα εσενα;

3 Likes

Ρε τι παρταρα ήταν αυτή ρε!!!

6 Likes

Κρίμα κρίμα κρίμα. Μιλάμε για συναυλία πάρτι. Πάρτι όμως κανονικό. Κόσμος να χορεύει και να χαμογελάει ανά χιλιάδες. Και παίζεις μία ώρα και δέκα λεπτά. Απίστευτο. Πρώτη φορά βλέπω τόσο καλή συναυλία και να φεύγουν παιδιά με τίγκα νεύρα. Αν βγάλουμε τους διαλόγους Ντέξτερ νουντλς οι τύποι παίζει να έπαιξαν μια ώρα καθαρή. Σορρι αλλά για μένα μιλάμε για ντροπή. Όταν μπάντες εβδομήντα χρονών παίζουν τουλάχιστον μιάμιση ώρα. Στην τελική αν δε μπορείς παραπάνω, πες ξεκάθαρα στην ανακοίνωση ότι εμείς μάγκες στο λάιβ μας θα παίξουμε μια ώρα και αν θέλετε ελάτε. Αν δεν αρχίσει να γκρινιάζει γερά ο κόσμος θα φτάσουμε να βλέπουμε headline acts μια ώρα με εξήντα ευρώ και θα λέμε και ευχαριστώ.

3 Likes

Και 63 έυρω εισιτήριο. Ναι οκ σετλισταρα. 45 λεπτά αναμονή. Support αμφιλεγόμενα. Έλεος

1 Like

κρίμα που είναι τόσο άπιαστες οι τιμές και πρέπει να καίω τέτοιες μπάντες

χαίρομαι και ζηλεύω που ήταν παρτι . Αν έπαιξαν pay the man θα σκάσω, αλλά αν λέτε για την κατάρα των 70 λεπτών…

αλλά 60 ευρώ απλά δεν γίνεται :disappointed_relieved:

άργησαν 45 λεπτά να βγουν ; Περίεργο για ριλιζ

Όχι 22:30 νταν βγήκαν. Απλά οι subways τελείωσαν 21:40. Δεν ξέρω ποιον να κράξω τη μπάντα ή το διοργανωτή

1 Like

ε, εντάξει συμβαίνουν αυτά . Συνήθως τα κενά ανάμεσα σε εμφανίσεις είναι 30+ λεπτά

Προπερσι στους Manowar ηταν πολυ μεγαλυτερη η αναμονη. Προσπαθησα να παρκαρω στον Φλοισβο, χαμος, τσαντιστηκα και γυρισα σπιτι. Δεν ημουν διατεθειμενος να δωσω 60+ ευρω ενω θα εχανα ακομη και τους subways. Στεναχωρηθηκα λιγο που δεν τους ειδα, αλλα με 70 λεπτα οκ, καλυτερα. Κρατησα τα χρηματα για να δω Parkway Drive την Τριτη (αν ολα πανε καλα), τα λεμε εκει.

3 Likes

Και στα προηγούμενη λάιβ της περιοδείας τόσο λίγο χρόνο έπαιζαν;
Η “εσπλανάδα” ήταν ανοικτή για τους πεζούς;

Νταξει

Π
Α
Ρ
Τ
Α
Ρ
Α

3 Likes

Το έχω κάνει πέρυσι με Royksopp χαχαχ.

Ωραίος χώρος η Πλατεία Νερού για συναυλίες, αλλά η πρόσβαση είναι ακριβώς όσο τριτοκοσμική όσο και η χώρα που έχει την πλατεία.

Πείτε κάποιος κάνα σετλιστ. Το 2008 που τους είχα δει Μαλακάσα πάντως η συναυλία ήταν απλά φανταστική και ο Ντέξτερ είχε ακόμα φωνάρα. Και το σετλιστ ήταν άψογο. Από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει στην Ελλάδα.

2 Likes

Το θυμηθηκα τώρα που το έγραψες ξανά. Εντάξει, η δική μου φάση είναι ότι μενω σχετικα κοντά. Αν είχα πάει νωρίτερα θα έβρισκα (κάποιος άλλος μετά από εμένα όχι, φυσικά). Δεν είχα υπολογίσει το Κυριακή+μπάνιο+εκλογές (έχει σχολεία εκεί γυρω). Μου αρέσει κι εμένα η πλατεία Νερού για συναυλίες, αλλά δεν έχω πάει ποτέ να παρκάρω εκεί. Ξέρω την περιοχή και βρίσκω καβάτζες. Σήμερα ήταν η πρώτη ήττα. Θα μπορούσα να το κάνω με το πόδι, αν το ήξερα, αλλά η επιστροφή είναι πάντα κουραστική αν το πρωί πας δουλειά, όσο κοντά κι αν μένεις. Θα το έχω υπόψιν για την Παρασκευή.

1 Like

Και η σημερινή από τις καλύτερες θα ήταν αν απλά έβγαιναν encore να παίξουν δύο κομμάτια παραπάνω. Ο Ντέξτερ αν εξαιρέσεις το head around you που το τσάκισε,στα άλλα ήταν φανταστικός. Όπως και η υπόλοιπη μπάντα όπως και το κοινό. Σετλιστ σχεδόν Μπεστ οφ με κάποια deep cuts. Αν θυμάμαι καλά, come out and play, all i want, want you bad, hall of the mountain king, blitzkrieg pop, kids arent alright, millions miles away, original prankster, staring at the sun, why don’t you get a job, pretty fly, bad habit, it ll be a long time, gotta get away from me, self esteem, can’t get my head around you, youre gonna far kid.Ακατανόητη η απουσία του gone away.

3 Likes

Η “εσπλανάδα” ήταν ανοικτή για τους πεζούς;

Ναι.

1 Like