The Offspring-Rise And Fall, Rage And Grace

Panic at the disco δεν ακούω, οπότε δεν ξέρω δεν απάντω…τους Muse τους ακούσαμε και εμείς:p

Στο κλασικό site:wink:

Οριστε και το βιντεο για το single, Ηammerhead, ένα είναι σίγουρο, δεν θα το βλέπουμε στο Mad :stuck_out_tongue:

τα σχόλια δικά σας

Ηammerhead - The Offspring

Χμ.

Στο 1:24 έχει γέλιο πάντως, μου θύμισε τη σκηνή από ΑΜΑΝ: “Δεν είμαι ο Ράιν, ο Μπράιαν είμαι!”

xmm για στείλε λινκ του κλασικού site γιατί δεν βρείσκω εκτός αν εννοείς άλλο κλασσικό σιτε(μπήκα στο www.theoffspring.com)…

μεγάλο κόλλημα το you’re gonna go far,kid

και να ήταν μόνο αυτό…
Takes Me Nowhere
You’re Gonna go Far, Kid
Half-Truism
Hammerhead
A Lot Like Me
Let’s Hear It For Rock Bottom
κομματάρες!!!τα λιώνω κανονικά…

to cd ta spaei apla…ola ta songs einai teleia…poli kalo comeback:D

παλιόπαιδα, με κάνατε να κατεβάσω αυτό το άλμπουμ αν και δεν είμαι και μεγάλος φαν της μπάντας. λοιπόν έχω να κάνω μια ερώτηση: τι του βρίσκετε??? μετριότατο!! πέρα από 2 αντε 3 καλά κομμάτια τα υπόλοιπα είναι ποπ αηδίες! καμία σχέση με το φοβερό smash ή έστω το πολύ καλό americana. αν θέλετε να ακούσετε αληθινό punk rock με γκάζια και μελωδία προτιμήστε τους γερόλυκους BAD RELIGION!

Και ποιός σου είπε ότι θέλουμε να ακούσουμε punk rock με γκάζια??:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Το album γαμεί λέμεεεεεε (και τονίζω,ειδικά το bonus track)

Αν θες “πανκ ροκ με γκάζια και μελωδία” άκου το Ignition.

Εδώ μιλάμε για το new Offspring, αλλά μιας και το ανέφερες… το “I Love My Computer” για παράδειγμα των γερόλυκων δεν έχει ποπ μελωδία; :stuck_out_tongue:

οι bad religion είναι η επιτομή του πανκ με ποπ μελωδία και με ΠΟΛΥ καλύτερα τραγούδια. οι offspring προσπάθησαν να παίξουν σαν αυτούς αλλά η πείνα τους για $$$$ τους έκανε να παίζουν ποπ τσιχλόφουσκες. ειλικρινα, σας αρέσουν τραγούδια του στυλ kristy, are you doing okay? #-o
και φυσικά το ignition είναι μια χαρά δίσκος αλλά το συγκρίνεις με το suffer?

Δε συγκρίνω, ούτε είπα ότι δε μ’αρέσουν οι Bad Religion, απλά να μη φοράμε παρωπίδες και τα ισοπεδώνουμε όλα. Αυτό. :slight_smile:

οκ εγώ όπως είπα και παραπάνω δεν είμαι και μεγάλος φαν της μπάντας αλλά σέβομαι τους οπαδούς τους και εκτιμώ το γεγονός ότι ερχονται στην ελλάδα έστω και τώρα και ελπίζω σε ένα καλό live με πολλά τραγούδια από το smash! :smiley:

δεν παιζονται ρεεεεεεεεεεεεε…

πάρα πολύ καλό το νέο άλπμουμ… άνετα συγκρίνεται με ότι έχουν βγάλει μετά το smash…
έχω κολλήσει τρελά με το takes me nowhere και το stuff is messed up… πολύ καλά και τα hammerhead και
you’re gonna go far kid… αλλά γενικά όλα είναι καλά, εκτός από το τραγικό fix you…

wannabe a member, wannabe a name

wannabe a local face that plays the social games

dancing through a time will bring you dinosaur trends

the limits of your mind is where the county line ends

listen to the media present it all as fact

following the lead cause you don’t know how to act

travel in a straight line cause you don’t know your own way

they’ll get you in the end before you know you’ll have a say
this o.c. life is not the life for me

insulated world, trade your happy thoughts

o.c. life is not the life so free

… for you girls and boys
wannabe a member, wanna have some fame

fighting to stay ahead a part of the game

atm and starbucks (on) every corner are the norm

environment so sterile, it’ll get you to conform

714, wear it like a brand

contaminated future is …

fight all their rules, I don’t see a better way

guess you’re really in before you know you’ll have a say
this o.c. life is not the life for me

insulated world, riot out your thoughts

o.c. life is not the life so free

pressure is for real, with artificial joys

… for you girls and boys
check you out

you’re all … fiend

:metal::metal::metal:

ειναι ενα πολυ καλο comeback.χαιρομαι που καταλαβαν το λαθος που κανανε τα τελευταια 8 χρονια και επιστρεψανε στον παλιο καλο ηχο τους.αντε να τους δουμε και live

δισκάρα θα το βάλω στα καλύτερα του 2008…
ωραίο εξωφυλλάκι, όλα τα κομμάτια έχουν μία επιστροφή στα παλιά, μερικά έχουν και κάποια "ψευτοsolάκια"και
τα κάνουν πιο ωραία…
hammerhead, trust in you, a lot like me και kristy, are you doing ok? τα καλυτερά μου…

παρακάτω θα βρείτε κ την γνώμη γνωστού φανμπόη του γκρουπ

http://www.rocking.gr/review1874.php