The Offspring

και απο ποιους δισκους:wink:

Στο “Rise And Fall, Rage And Grace” υπάρχει ένα τραγούδι (από τα “γρήγορα”) που έχει riff που μοιάζει με αυτό του “Smash”.

ΞΕΘΑΨΑ ΠΡΩΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ ΠΑΛΙ!

Με άνεση smash. Πόσο το έχω λιώσει αυτό το άλμπουμ. Στο γυμνάσιο δεν υπήρχε μέρα που να μην το άκουγα

Θυμηθηκα πριν λιγο,ακουγοντας,κλασσικα Gaga,πως η εισαγωγη του self esteem ειναι ιδια με του Bad romance:lol:

A ρε offspring,μεγαλες στιγμες γυμνασιου…

ολη η αληθεια για τους offspring μεσα σε 2 γραμμες.σωστος 1000% ο κραμπ.

τι ριφφαρα το dirty magic…και παντα στο ξεκινημα μου θυμιζε cure μειξαρισμενους με κατι απο ανατολη.κομματαρα.

http://www.youtube.com/watch?v=9ZX7cWu8Npo

ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΑΓΟΥΕΗΚ

μια φορα που συμφωνουμε, αγαπημενο μου κομματι of all times ισως. πιτσιρικαρια και ανεμελια.

Εντάξει, όταν κυκλοφόρησε ήμουν 11.
Έπαιζε κλασσικά στα πάρτυ το μέρος από το Bad Habbit με τις βρισιες, που το βάζαμε πολύ πολύ δυνατά ακριβώς πριν τα μπλούζ, για να το παίξουμε “μάγκες” στα κορίτσια :stuck_out_tongue:
Πήρα δίπλωμα οδήγησης μόνο και μόνο για να ικανοποιήσω τη φαντασίωση να το ακούσω τέρμα στ’ αμάξι…

Πλάκα πλάκα για μένα αυτή τη στιγμή πιο πολύ λέει να πάρω δίπλωμα γι’αυτόν το λόγο παρά για να χρησιμοποιώ αμάξι για μεταφορές … :stuck_out_tongue:

Μετα απο αρκετα χρονια να τους ακουω τρελα, πλεον εχω καταληξει οτι ειναι και οι Fav μου…Βαζω Americana για την πληθωρα τρομερων κομματιων που εχει και βεβαια δεν αναφερομαι στα hits, αν και το Pretty Fly παντα μου αρεσε πολυ…:tomato::oops:

Αν και ειναι καφριλα αυτο που θα κανω, θα γραψω απο καθε δισκο τα favs μου, ετσι γιατι δεν θα αντεξω αν δε το κανω…:stuck_out_tongue:

[B]Τhe Offspring[/B]: Crossroads, Beheaded, Blackball, I’ll Be Waiting
[B]Ignition[/B]: Kick Him When He’s Down, Dirty Magic, L.A.P.D.
[B]Smash[/B]: Nitro, Come Out And Play, What Happened To You?
[B]Ixnay On The Hombre[/B]: Cool To Hate, Gone Away, Amazed
[B]Americana[/B]: Have You Ever, She’s Got Issues, The End Of The Line, No Brakes, Americana
[B]Conspiracy Of One[/B]: Come Out Swinging, Living In Chaos
[B]Splinter[/B]: The Noose, Lightning Rod
[B]Rise And Fall, Rage And Grace[/B]: Hammerhead, Takes Me Nowhere(fav song), A Lot Like Me, Stuff Is Messed Up

:stuck_out_tongue:

Η μόνη pop punk μπάντα που ακόμα γουστάρω κομμάτια τους, Green Day και Blink 182 τους βαρέθηκα μετά από κανα χρόνο. Πάντα μου φαινόντουσαν πιο αλητεία και χωσιματικοί σε σχέση με τους άλλους 2 (ή κάτι Sum 41 ξέρω γω). Έχω ακούσει μόνο τα Smash, Ixnay On The Hombre και Conspiracy Of One και είναι γαμάτα. Και επειδή με πωρώσατε βραδιάτικα πάρτε ένα γαμάτο live:

http://www.youtube.com/watch?v=OqrdVsdhip8

Δε ξέρω και δε με νοιάζει πως είναι τώρα. Ετσι θέλω να τους θυμάμαι.:slight_smile:

Τους ξανάπιασα πρόσφατα…και καταλήγω να λιώνω ξανά το ixnay on the hombre. Ακόμα και το τελευταίο έχει μερικά απίστευτα κομμάτια.

Θεικό συγκρότημα. Ειδικά τα 5 πρώτα τους.

Ακυκλοφόρητο κομμάτι από τα sessions του Ignition

ηταν η πρωτη μπαντα ολων που ακουσα[SPOILER]ακομα και πριν απο μειντεν:roll:[/SPOILER]
αγαπημενος δισκος το ixnay
κριμα που αλλαξαν στους τελευταιους δισκους:(

Ixnay και για μενα.

Το Rise And Fall, Rage And Grace εχει πολλα σημεια που θυμιζουν το Smash, το οποιο ειναι μαλλον το καλυτερο τους “αντικειμενικα”. Πολυ καλο αλμπουμ γενικα και ελπιδοφορο για το επομενο επισης, αν και εχουν περασει ηδη 3 χρονια.

Με το cd americana συγκεκριμένα! Ωραίες εποχές στο δημοτικό…!8)

me too:wink:

Έεεεετσι 8)

εχω ακουσει τα παντα απο smash ως splinter λιωνοντας τα απιστευτα πολυ. απο τις πρωτες μου αγαπες και εμενα, αρκετα πριν αρχισω να ακουω μεταλ.

ψηφισα conspiracy of one γιατι ειναι αδικο να εχει ελαχιστες ψηφους.

2 λογια για το καθε αλμπουμ μιας και ειναι μπαντα συναισθηματικου δεσιματος:

[B]smash[/B]: τρελο αλμπουμ, νομιζω τρομερα σημαντικο στην εποχη του, προκαλεσε μεγαλο παταγο, φοβερα κομματια. λατρευω τα nitro, come out n play, self esteem, genocide, gotta get away.

[B]ixnay[/B]: ψηλα στην κορυφη και αυτο, το λατρευα πολυ αν και για καποιο λογο ενιωθα οτι ειναι το πιο αδικημενο τους. θανατος τα: meaning of life, mota, all i want και προσωπικα αγαπημενα και στο τοπ τους για μενα τα [B]AMAZED[/B] και [B]GONE AWAY[/B].

[B]americana[/B]: απο εδω νομιζω πως πηραν α πιο πολλα φραγκα. περα απο τα 2-3 υπερδιασημα, λατρευω τα have you ever, staring at the sun, she’s got issues (νομιζω για αυτο δεν θυμαμαι), americana και απο τη μεση και επειτα το τρομερο pay the man.

[B]conspiracy of one[/B]: δεν ξερω αν φταιει το ποσο πολυ το εχω ακουσει αλλα ειναι ενα απο τα ελαχιστα αλμπουμ απο οσα εχω ακουσει απο ολα τα ειδη σε ολη μου τη ζωη που ολα του τα τραγουδια τα εχω λατρεψει κατα καιρους. ΟΛΑ ομως. ειδικα τα 8 τελευταια τα εχω ταβανι: [B]dammit i changed again, special delivery, all along, denial revisited, VULTURES, one fine day, LIVING IN CHAOS[/B].

[B]splinter[/B]: εδω κανα δυο μου την εσπασαν αλλα τα πιο πολλα ηταν και παλι και γαμω. αγαπημενα τα: the noose, race against myself, cant get my head around you.

κρίμα να μην έχεις ακούσει το ignition… είναι επιπέδου smash και πάνω απ’όλα τα άλλα για μένα…

αληθεια? το αστειο ειναι οτι τα ειχα και τα 2 πρωτα αλλα τα πηρα ακριβως στο οριο που αλλαξα μουσικη κατευθυνση και ετσι πηγαν στραφι. θα τα ακουσω καποια στιγμη παντως αν ειναι τοσο καλα!