The One, Acherontas, Gospel Of Grief, Diablery @ Sin City, 11/04/2010

ο ηχος ηταν ο κλασσικος απαραδεκτος ηχος του underworld-sin city-next κτλ.
οι Τhe one οπως αλλωστε περιμενα με καθηλωσαν…για τους υπολοιπους χμ? δεν ξερω ισως κιολας με acherontas-stutthoff να ειμαι λιγο προκατειλημενος λογω ιδεολογιας κτλ.

Ωραιο λαιβακι…οι Acherontas συνεχιζουν να εχουν 2-3 καλα κομματια και τα υπολοιπα συμπαθητικα.The One ηταν καψιμο του μυαλου με αρκετη δοση θεατρικοτητας.Αποτομα σταματησαν αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλασε,αν και οντως αν ειχε κανα τεταρτο ακομη δεν θα ταν ασχημα.

δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω… Ο ηχος σκατα οπως παντα ισως ελαχιστα βελτιωμενος…
Acherontas πολυ καλη εκτελεση των κομματιων και αριστη σκηνικη παρουσια
The One ειδικη περιπτωση… Απλα οποιος δεν ηρθε εχασε

υπάρχουν εδώ άνθρωποι που δεν τους είχε χαλάσει ο ήχος των BLASPHEMOPHAGER/ PROCLAMATION αλλά τους χάλασε ο χθεσινός;
Εντάξει, βαριέμαι να ψάχνω για quote, αλλά τουλάχιστον χθες, ειδικά αν καθόσουν ανάμεσα στα ηχεία, ακούγονταν τα πάντα. Και τώρα δεν κρίνουμε την (άθλια) ακουστική του χώρου, αλλά την ηχοληψία. Η οποία τέλος πάντων κακή δεν ήταν.


κι επειδή λέει ότι φάγαμε την τρελή καθυστέρηση στη μάπα επείδή ήθελαν τα συγκροτήματα να κάνουν soundcheck μέχρι λιποθυμίας, αρνούμαι να πιστέψω ότι ο ήχος ήταν κακός. Αλλιώς θα αισθανθώ (για άλλη μια φορά) πολύ μαλάκας…:-s

Γι ακόμα μία φορά, η συναυλία δεν ξεκίνησε στην ώρα της, αλλά με μεγάλη καθυστερηση!!!

Ο ήχος προσωπικά με ψιλοχάλασε… ειδικά σε κάνα 2 τραγουδια ακουγόταν ένα τσιριχτό “παράσιτο” από την κιθάρα νομίζω… τέλος πάντων…

οι Αχέροντας ήταν πολύ καλοί όπως πάντα
οι One… 1η φορά τους είδα… καλές εντυπώσεις μου άφησαν…
ψυχάκιας drummer… φευγάτος frontman… που μετά κατάλαβα πως ήταν Έλληνας… :lol:
Τελείωσαν απότομα βέβαια…
μπασίστα δεν έχουν;;;

Οχι,δεν τους ενδιαφερει και πολυ το λεγομενο “rythm section” :stuck_out_tongue:
Οπως και μερικες αλλες μπαντες οπως οι Iquisition…Γινεται αρκετα τζιτζικι ετσι! :stuck_out_tongue: