The Simpsons Thread

Εντάξει, μοναδικό το πάνω βίντεο, έπαθα πλάκα.

Να πω επίσης πως μια που το καλοκαίρι έκατσα και παρακολούθησα παααρα πολύ τα νεότερα επεισόδια των Simpsons, ναι, η σειρά έχει κάνει ασφαλώς κοιλιά σε σχέση με τα “χρυσά χρόνια” των nineties, αλλά εδώ και κει υπήρχαν ορισμένα φοβερά επεισόδια πραγματικά. Μετά απο 20 και βάλε χρόνια, the Simpsons still got it…

Αρνούμαι να ψηφίσω δευτερεύων (ή και πρωτεύων) χαρακτήρα.
Άλλωστε από τα αγαπημένα μου επεισόδια είναι εκείνο με τις 21 ιστορίες διαφόρων κατοίκων.

Έχετε αναρωτηθεί τι είναι αυτό που κάνει τον Χόμερ τόσο δημοφιλή; (Θεωρία που ανέπτυξα με τον αδελφό μου) Πολύ απλά είναι το όνειρο κάθε άντρα. Έχει μια δουλειά στην οποία απλά κοιμάται και πληρώνεται, η γυναίκα του είναι σούπερ γκόμενα και τον λατρεύει, τρώει ό,τι θέλει, από τα παιδιά του το ένα θα καταλήξει χαμένο κορμί η αλλη θα γίνει Πρόεδρος της Αμερικής και το τρίτο προφανώς πληρωμένος δολοφόνος (οπότε έχει 2/3 επιτυχίες), αράζει μετά τη δουλειά με τα φιλαράκια του και πίνει μπύρες… Τι άλλο να θελήσεις από τη ζωή σου;

Οι Motorhead στο φετινό Halloween επεισόδιο!!!

No1, [B]The comic book guy[/B]
[CENTER]

[FONT=“Comic Sans MS”]Worst…poll…ever…[/FONT][/CENTER]

:lol:

(No.2 ο [B]Ned “didly-doo” Flanders[/B])

Ένας ακόμα διάσημος στο τελευταίο Simpsons episode, τον οποίο οι fantasy/comic geeks σίγουρα χαρήκαμε που είδαμε. Και το όνομα αυτού?

Neil Gaiman. 8) (ο τύπος με το μαύρο μαλλί στην εικόνα)

[U]Link[/U] από το blog του Gaiman.

Να θυμίσω πως μερικά χρόνια πριν είχε κάνει την εμφάνιση του και ο Alan Moore. (σε μια αλησμόνητη εμφάνιση όπου τραγουδούσε τη Μικρή Λουλού)

Έχω αρχίσει και τα βλέπω από την αρχή… Οι πρώτες 2 σεζόν καμία σχέση με τα γνωστά σιμπσονς… Ειδικά το πρώτο χριστουγεννιάτικο επεισόδιο πιο πολύ σε κατάθλιψη/δράμα φέρνει παρά σε κωμωδία… Από την 3η σεζον αρχίζουν να φαίνονται τα πρώτα στοιχεία των σίμπσονς που όλοι αγαπήσαμε…

Χόμερ με διαφορά ο καλύτερος χαρακτήρας σε καρτουν ΕΒΕΡ…

Όσο για Β’ χαρακτήρες δεν ξέρω γιατί δεν υπάρχει στο πολλ αυτός ο υπερθεός:

Μετά παίζω ανάμεσα σε Principal Skinner και Otto mann…

Μάλλον γιατί ξέχασες το όνομα του! (Barney τον λένε :P)

epic fail… και να φανταστείς ότι διάβασα 2-3 φορές την λίστα…:stuck_out_tongue:

Τελικά αν δεν πιεις καφέ δεν παίρνει μπρος το μυαλό ποτέ…

http://www.cosmo.gr/Entertainment/Tileorasi/sinentefskeis-tv/o-dhmioyrgos-twn-simpsons-apokaluptei-poy-vrisketai-sthn-pragmatikothta-to-springfield.1730843.html

εννοείται ότι ο barney τους πατάει όλους χαλαρά8)

το καψιμο που εχω φαει με futurama τελευταια μου θυμησε παλιες καλες εποχες που εβλεπα simpsons… καπου στην 8? 9? 10? σεζον το ειχα αφησει και ειχα πεσει με τα μουτρα στα ανιμε και επειδη δεν κανω μισες δουλειες τα κατεβαζω ολα απο την αρχη… αυτη τη φορα θα παω μεχρι τελους… τι ειναι 500+ επεισοδεια ?

Αν τα δεις και όλα συνεχόμενα κάλεσε τις κάμερες, το έχει κάνει κι άλλος!

Simpsons τα εχω κατεβασει ολα με υποτιτλους,εκτος της τελευταιας σεζον που δεν εχω βρει.
Μπορει κανενας να βοηθησει?