The Sopranos

Αυτή θα είναι η επόμενη ‘‘μεγάλη’’ σειρά που θα ξεκινήσω. Μετά απο the wire και Breaking Bad έρχεται σύντομα και η σειρά της…:wink:

Γἀμησε τα σύμπαντα. Ακόμα και ο Γκαντολφίνι μόλις πρωτοδιάβασε το σενάριο είπε “τι μαλακία τέλος είναι αυτό” αλλά άλλαξε γνώμη στα γυρίσματα. Δεν νομίζω να ξαναβγεί τέτοιο τέλος στην τηλεόραση. Για να μην πω ότι έχει την καλύτερη μουσική έβερ σε τέλος γιατί αυτό εννοείται. Ηail to the American dream…

Σειρά που όσο και να αποθεώσεις δεν αποτυπώνεται το πόσο γαμιστερή είναι. Ως οικογενειάρχης έχω να πω ότι είναι για λίγο μεγαλύτερους σε ηλικία θεατές, όχι ότι οι πιτσιρικάδες δεν θα προσκυνήσανε, αλλά έχει πιο μεγαλίστικα πράγματα. Ο Γκαντολφίνι ήταν πραγματική απόλαυση και μπορώ να σκεφτώ μόνο τον Ντε Νίρο να μπορεί να φτάσει τέτοια επίπεδα στο συγκεκριμένο ρόλο, ειλικρινά, σε συναισθηματικό επίπεδο έκανε ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Υπάρχει η τηλεόραση και υπάρχει το Tsopanos…period 8)

τελειωσα και τη δευτερη σεζον.δυστυχως το πηγα λιγο αργα και ακομα πιο δυστυχως οι επομενες πανε για…οποτε(τον ελ.σ μεσα:) )

τι να λεμε ρισπεχτ μονο.gandolfini πιο πολυπλοκος και αλλοπροσαλος χαρακτηρας εβερ.
δεν ξερεις πραγματικα αν πρεπει να τον συμπαθησεις η οχι

[SPOILER]αξεχαστη σκηνη οταν ο αντονυ τζουνιορ εσπασε καταλαθος ενα μπολ φαγητο,και κατι ειπε οτι δεν ειναι αξιος διαδοχος,με τον μικρο να τον κοιταει μουδιασμενος[/SPOILER]

μεγαλο παιξιμο πραγματικα.πωλι και σιλβιο μονο :’)

και γενικα τα δυο τελευταια επεισοδια :bye::vibrate::yahoo:

Γελάς, συγκινείσαι, τον σιχαίνεσαι, τον αγαπάς, γενικά ο άνθρωπος έκανε ερμηνεία ζωής.
Μια ματιά ρίχνει και είναι ολόκληρο σενάριο…

Θα προσκυνήσεις αργότερα όταν ο γιος μεγαλώσει, έχει απίστευτο γέλιο σε κάποιες φάσεις όταν τα παίρνει ο Τσοπάνος μαζί του.

Λατρεία :!:

σοκ

8O:eek:

οχι ρε μαλακα :o

Μικρός ρε γαμώτο… Πολύ κρίμα. Το είδα πριν λίγο στο in.gr και δε μπορούσα να το πιστέψω :frowning: Αντίο

R.I.P Tony!!!

8O Δεν υπάρχει. Κρίμας.

https://www.youtube.com/watch?v=9_peSCECc4I&feature=youtu.be&t=4m15s (στο 4:22)

Αυτό είναι που λες έγινε ένα με τον ρόλο. Ίσως ο πιο καλογραμμένος χαρακτήρας, και σίγουρα η καλύτερη ερμηνεία στην ιστορία της τηλεόρασης.

R.I.P.

καλο ταξιδι μαγκα

rip αφεντικο…

…υπέροχος ηθοποιός, και στην σειρά και σε αρκετές ταινίες, ήταν καταπληκτικός…r.i.p.

λοιπον εχω τελειωσει κι εγω το sopranos και ξερω οτι θα κανω flame post αλλα πραγματικα την θεωρω extremely overrated τη σειρα.ναι συμφωνω οτι ειναι αρκετα ρεαλιστικη,τρομερο cast αλλα αμα σε 6 seasons μονο 3-4 φορες ειπα wow αφου εγινε κατι απροβλεπτο τι να το κανεις…παντως γενικα βλεπεται ευχαριστα ερμηνεια ζωης ο Gandolfini αλλα μεχρι εκει.ουτε στο top 5 μου δεν μπαινει παντως.
μπορειτε τωρα ελευθερα να με κραξετε.αντεχω :stuck_out_tongue:

1 Like

Την τελειωσα σημερα την ξεκινησα πριν 3 βδομαδες,εφαγε πολυ λιωσιδι!Απιστευτη σειρα Rip James Gandolfini…η αληθεια ειναι δεν ξερω αν μαρεσε πολυ το τελος αν κ ειναι unique και ειχε φουλ ενταση