The Tea Party

Αυτην την περιοδο ακουω το The Edges Of Twilight και εχω παθει ζημια, καιρο ειχα ν’ακουσω κατι τοσο μοναδικο. Μπλεκουν πολυ ωραια ανατολιτικες φορμες με ροκ μουσικη. Ειναι κατι σαν κλωνοι των Zeppelin με τον Morrisson στα φωνητικα. Αλλα γαμανε και θελω να το πειτε κι εσεις.

Εχω ακουσει αλλα λιγα πραγματα, παντως μου αρεσαν και μου εδωσαν την εντυπωση οτι πρεπει να ειναι καλο συγκροτημα. Επεισης πρεπει να ειναι καλη μπαντα αφου τους ειχαν διαλεξει οι Queensryche για support σε περιοδια τους το 2000.

Ιχχχ, αυτο να ειχα δει και τι αλλο… (πολλα)

Είχα κατεβάσει πέρυσι το δίσκο που περιέχει το Writings on the Wall, δε θυμάμαι τώρα πως λέγεται και ούτε που καίγομαι να ψάξω κιόλας…
Πάντως δε θορυβήθηκα ιδιαίτερα…
Καλοί…

Τα έχω όλα τους! ΜΕΓΙΣΤΟΙ!!!

led zeppelin, τι έχεις να πείς για το Drawing Dawn The Moon;

Love soundtrack, φοβερο κομματι. Μπλουζιζει πολυ και η φωνη του τυπου ειναι πονεμενη.

Εδώ ο ίδιος ο PAGE τους έχρισε διάδοχους των Led zeppelin.Βασικά έχω ακούσει μόνο το Edges of twilight το οποίο ήταν φοβερό cd για την εποχή του και πέρασε σχετικά απαρητήρητο.(Ακόμα θυμάμαι την κριτική του Φακίνου στο Hammer-9αρι ακατέβατο).Δυστυχώς πρέπει να έχουν διαλύσει τώρα.Τελικά ο Καναδάς μου φαίνεται είναι μεγάλη μουσικομάνα.

Μπαντάρα τεράστια και με λιγότερη αναγνώριση από όση θα της ταίριαζε. Όσοι έχετε ακούσει “λίγο αλλά μου άρεσε” μην κάνετε το λάθος και τους παραμελήσετε.

Κρίμα που διαλύθηκαν.

__Β-side Μπαντάρα απο τις λίγες!! Και αν δεν κάνω λάθος, ό,τι όργανο ακούγεται στους δίσκους τους, το παίζουν οι ίδιοι (ο κάθε ένας τους παίζει καμιά δεκαριά όργανα!). Ο Page είχε πει πως “αν συνέχιζαν οι Zeppelin (ή “αν έπαιζαν σήμερα”), κάπως έτσι έπαιζαν”… Οχι ακριβώς διάδοχοι, αλλά ΜΕΓΑΛΗ κουβέντα και πάλι!

__Τα πιο γνωστά τους, γι’ αυτούς που δεν του ξέρουν και θέλουν ν’ ακούσουν κάτι αντιπροσωπευτικό, (εκτός απ’ αυτά που αναφέρθηκαν) είναι:

. Walking Wounded
. Heaven Coming Down
. Temptation
. Save Me
. . . και μία ωραία διασκευή στο “Paint it Black” των Rolling Stones…

Συμφωνώ με ό,τι είπε ο Unholy Martyr και με ό,τι θα πει ο Dyingfreedom…

φίλτατε rychehead, ζηλεύω έναν φίλο μου που σπούδαζε αγγλία γύρω στο 2000…και είδε όντως queensryche μαζί με tea party…

πολύ καλό ειναι ασφαλώς και το προσωπικό αλμπουμ του jeff martin, του τραγουδιστή του συγκροτήματος. για να είμαι ειλικρινής, οι tea party είναι μέσα στις αγαπημένες μου μπάντες, και κρίμα που διαλύσανε. ήταν όνειρο ζωής να τους δω live. τώρα χλωμό το βλέπω…αφου ο jeff martin έφυγε και πήγε ιρλανδία…

έ, ρε σκαλώματα που τρώνε μερικοί…

εγω εχω ακουσει μονο το heaven coming down και το messenger, αλλα μ’αρεσουν τοσο που θα παρω σιγουρα κανα δυο album τους.

The edges of twilight σου συνιστω. Αν δεν σ’αρεσει τραβα κοψε τ’αυτια σου.

Oi tea party htan trio
Oi tea party einai ap ton kanada
Ara oi tea party einai katadikasmenoi na einai kaloi… :lol: (kati exei to nero ekei!)

Pera ap thn plaka opws eipane kai oi prolalhsantes,prokeitai gia ena group kryfo diamanti,pou ws diamantia(dystyxws!)plhrwneis ta cd tous sto ellanta,me apistefta tragoudia kai me ypshlhs aisthitikhs videoclip…(idiws to bazaar,gyrismeno sthn Polh einai poihma!)

τα cd τους είναι ξερω γω του στυλ παλιά που μπορω να τα βρω στο μοναστηρακι με 4 ευρώ ή κανουν 20 ευρώ??
αν είναι για 20 μάλλον με βλεπω να τα κατεβαζω

Εγω σημερα ακουσα το edges of twilight και μου αρεσε αρκετα. Κολλας ευκολα.

τα cd τους είναι ξερω γω του στυλ παλιά που μπορω να τα βρω στο μοναστηρακι με 4 ευρώ ή κανουν 20 ευρώ??
αν είναι για 20 μάλλον με βλεπω να τα κατεβαζω[/quote]

Να σου πω, κατεβασμενη την εχω την δισκογραφια τους. Δε νομιζω παντως να ειναι ιδιαιτερα ακριβοι οι δισκοι τους, ειδικα οι παλιοτεροι.

τα cd τους είναι ξερω γω του στυλ παλιά που μπορω να τα βρω στο μοναστηρακι με 4 ευρώ ή κανουν 20 ευρώ??
αν είναι για 20 μάλλον με βλεπω να τα κατεβαζω[/quote]

Να σου πω, κατεβασμενη την εχω την δισκογραφια τους. Δε νομιζω παντως να ειναι ιδιαιτερα ακριβοι οι δισκοι τους, ειδικα οι παλιοτεροι.[/quote]

είμαι τυχερός γιατι κάποτε σε ένα δισκάδικο ‘τρύπα’ βρήκα τα τρία πρώτα περίπου 20 ευρώ όλα μαζί (7 ευρω το ένα). είναι μπάντα που αξίζει να τα χεις όλα αυθεντικά…

Πειτε ρε φλωροι ποσο πολυ σας αρεσουν!!! !!! !!! !!!

εσυ ρε φλώρε, σχολιο για το ριπορτ jeff martin δεν εκανες. ου ρε!:stuck_out_tongue: