The Ultimate Grindcore Thread

Τελικά αυτό είναι περισσότερο για κάνα ντουμοθρεντ ή ακόμα καλύτερα στα σλατζ.

Πρόκειται για βαρέων βαρών drone/sludge στο ύφος των Khanate, Moss, Conan, Corrupted και λοιπών βαλτώδων ηρώων.

Με δυο ακροάσεις, ακούγεται καλό αλλά όχι και κάτι τρομερό.

Νέο κομμάτι από Delete The Mass:

[B][U]Copy/Paste[/U][/B]

Γάμησε σύμπαντα!

Ναι Κειζερ, και μένα μου άρεσε πολύ το κομμάτι. Όπως και το THE ESSENCE OF EXISTENCE

Δεν το είχα ακούσει αυτό. Γάμησε εξίσου. Πάμε για μπόμπα δίσκο κατά πως φαίνεται.

[B]Profane Deed[/B]

Παραπαιδάκι των Delete the Mass.
Brutal death/grind με βορβορώδη αλά-Mortician φωνητικά.
Πρόστυχα έξυπνες αλλαγές ρυθμών και ταχυτήτων, κάνουν ένα κομμάτι ενάμιση λεπτού να ακούγεται “γεμάτο”. Ωραίο κοντράστ στις ταχύτητες των drums και το slow pace των φωνητικών/ κιθάρων στα σημεία.

Νέο κομμάτι από Headcleaner. Το πρώτο μισό μου ακούγεται λίγο τυποποιημένο αλλά μετά απογειώνεται.

[B][U]One More Nail In The Coffin Of Peace[/U][/B]

Περιμένουμε, μέχρι τώρα τα πηγαίνουν πολύ καλά!

[B]Delete The Mass - Μάζα (2013)[/B]

Ανέβηκε στο [B][U]μπάντκαμπ[/U][/B], κατεβαίνει πληρώνοντας όσο θέλει ο καθένας και πιάνει το κεφάλι σου και το κοπανάει στον τοίχο μέχρι να πεταχτούν τα μυαλά σου όξω. Τόσο απλά.

Ντάξει, έχω παλαβώσει με τούτο εδώ από το φεστιβαλ της Θεσσαλονικης και μετά, μέχρι που μαθαίνω και στίχους.
Concrete/ Feed Me/ Sorrowful occasion/ Στάχτες τα σφυρίζω μέχρι και στη δουλειά.
To Αin’t Care είναι μεταμφιεσμένο black metal.
Βασικά, τα χαρακτηριστικό τους είναι πως έχουν έναν ιδιαίτερο τρόπο να χτίζουν τις κιθάρες και να εντάσσουν διαφορετικές επιρροές που ποικίλουν από κομμάτι σε κομμάτι. Το κούρδισμα, το βάρος, η ένταση των κιθάρων, η παρουσία η όχι του μπάσου. Για πόσα grindcore συγκροτήματα/ άλμπουμ μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει τον ορο “πολύπλευρο”? Και όλη αυτή η ευφυία συμπυκνωμένη σε 2-3λεπτα κομμάτια. Και όλο αυτό σε ένα πολύ γερό, νευρώδη grindcore κορμό που βασικά σου σπάει τον αυχένα στα δύο. Όπως είπε ο Keyser, τόσο απλά.

Οδοστρωτηρας…

^ Θυμάμαι με αγάπη το προηγούμενο. Παίζει να μην το έπαιρνα πρέφα αν δεν το πόσταρες, θα αναζητηθεί άμεσα…

1-2 κομμάτια που έχω ακούσει σπέρναν όλεθρο. Καλά που μου το θύμισες.

Delete The Mass - Μάζα (2013)…Τι δισκαρα ειναι αυτη…!!!

Ο δίσκος της χρονιάς για το γκράιντ έρχεται 24/6.

[B][U]Ετοιμαστείτε…[/U][/B]

Εντάξει μετά από 2 τόσο καλές δουλειές οι προσδοκίες είναι μεγάλες.
Άντε γιατί στεγνώσαμε.

A, έχουμε και το πρώτο κομμάτι από τον δίσκο. Η ριφάρα που μπαίνει στο 26ο δευτερόλεπτο προϊδεάζει μεγαλεία.

[B][U]Wrong Turn[/U][/B]

Ξεχνάς ότι περιμένουμε Gridlink φέτος?:stuck_out_tongue:
Αν το Mumakil ειναι παντως τοσο καλο οσο αναμενεται, και με οσα εχουν ηδη βγει αλλα και περιμενουμε να βγουν θα μιλαμε για πολυ μεγαλη χρονια για το grind

Δεν το 'ξερα ότι περιμένουμε δίσκο και από Gridlink. Βέβαια δεν τρελαίνομαι κιόλας για την πάρτη τους, οπότε το Mumakil παραμένει ο πιο αναμενόμενος δίσκος για το είδος, φέτος, για μένα :stuck_out_tongue:

Αλλά ναι, η χρονιά για το γκράιντ, πάει γαμιώντας μέχρι τώρα…

Εντίτ: Τώρα το 'ψαξα λίγο για Gridlink και βρήκα ότι αναμένεται αυτόν το χειμώνα. Έχουν βγάλει και ένα ωραίο πόστερ:

RESPECT-αρω άπειρα Faust που είπε ότι περιμένει Grindlink. Πολύ κοπανιστά δισκάκια.

Καλή χρονιά για το grind?Μακάρι να ακούσουμε τίποτα καλό και φέτος γιατί βγαίνουν όλο από αυτά τα περίεργα που δεν ακούω. Βαριέμαι.

Όσο για το Mumakil μετά από μερικές ακροάσεις του κομματιού που ξεπετάχτηκε φοβάμαι την …core στροφή.

Μου έκανε το κλικ αυτό και το τσέκαρα.

[B]Call of the Void - Dragged Down A Dead End Path[/B] του [B]2013[/B]

Εδώ το ακούτε απευθείας [U]Dragged Down A Dead End Path (2013) Full Album[/U]

Λοιπόν διασκεδαστικό άλμπουμ από τους Αμερικάνους. Non-stop grindcore με ωραία κομμάτια μέσα που σου μένουν. Δεν περίμενα να γουστάρω τόσο αλλά μόλις τελείωσε αναπόφευκτα ξανά μπήκε. Κινούνται σε Napalm-ικούς ρυθμούς (τι περίεργο) και PigDestroyer-ικούς επίσης.
Δώστε του αυτιά. 25 λεπτά είναι. Τίποτα!!