The "Wait...Wat?" Thread

Ε μα τι είναι αυτά. Πίσω τον θεούλη, καμ ον.

Χαχαχ, δυνατό. “κάθε κάμα (ή γράμμα?) άρα και λει” χίαρ. :expressionless:

μια χαρά θεούλης είναι και αυτός 8)

[B]Epica-Death of a dream[/B] http://www.youtube.com/watch?v=8os12dmZIa0
Στα χορωδιακα φωνητικα στην αρχη ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΕΞΗ!!! Αφου οταν ειδα τα lyrics εξεπλαγην που ειχε στιχους.Σαν ασκηση φωνητικης μοιαζει,ειδικα μεχρι το 0:14!!

[B]Rob Zombie ft.Ozzy-Iron Head[/B] http://www.youtube.com/watch?v=xTgF6yyMrTM
Γενικα το τραγουδι εχει αναγκη απο υποτιτλους(maneh maneh maneh manamanamana),αφου μεχρι και ο Ozzy μοιαζει σαν να τραγουδαει πεντακαθαρα(!!!). Αλλα αυτος ο Rob ειδικα μεχρι το 0:42 με στελνει αδιαβαστη!!!

ποιο ακριβως το προβλημα;

EDIT: Μα πώς μπορεσα και ξεχασα τον Mπαρμπαγιαννη;!;! http://www.youtube.com/watch?v=ItH616Vfuic

Αυτο το παρακατω θεωρειται καφρικο?

[I]Dead Can Dance - Persophone[/I]

Πρόβλημα; Κανένα. Εξηγήθηκα άνωθεν, όχι;

που είδες ότι λέει φίδια γιατί κι εγώ περισσότερο για ευκοίλια το ακούω και πιο πριν λέει “πάλι στο σκατό μακροβούτι θα κάνω”

Αν βοηθαει καθολου, κι εγω στα earphones που τα ακουω ολα πεντακαθαρα, “εικοιλια” λεει. Ειναι μοδατη λεξη φαινεται και μπαινει σε πολλα τραγουδια. Κανει κι ευκολη ομοιοκαταληξια, στο μεταξυ, η ευκοιλια :smiley:

Αφου το συγκεκριμενο θεμα εξιταρει τοσο τους αγαπητους συμφορουμιτες κι επειδη μου αρεσει να ψαχνω, εκανα μια ερευνα στο Διαδικτυο και ανακαλυψα ότι και οι ξενοι λατρευουν το θεμα της διαρροιας. Τοσο που της εχουν φτιαξει δικο της τραγουδι και δικο της blog, οπου μπορειτε κι εσεις να συνεισφερετε στη συνεχιση του τραγουδιου.

Ακομα καλυτερα, γιατι δε φτιαχνουμε την ελληνικη εκδοχη της «Διαρροιας» (που θα την πουμε σαφως «Ευκοιλια», γιατι ειμαστε Ελληνες και ξερουμε να ξορκιζουμε το κακο)!!

Σας μετέφρασα τους κανονες της συγγραφης του τραγουδιου, συνοψίζοντάς τους:

  1. Περιγραψτε τη σκηνη της Ευκοιλιας ξεκινωντας με «Όταν»
  2. Ακολουθεί ο τόπος, ο χρόνος, η επειγουσα αναγκη ή δραστηριότητα κατά την οποία θα μπορουσε να σας πιασει κοψιμο (πρεπει να ομοιοκαταληκτει με το # 4, παρακάτω)
  3. Υποχρεωτικα και παραδοσιακα συνεχιστε με τη λεξη «Και»
  4. Αυτό θα ειναι το punch line που λεμε. Είναι εδώ που θα αποκαλυψετε πώς ξερετε ότι προκειται για διάρροια, και όχι για κάτι άλλο. Με άλλα λόγια, περιγράψτε το αποτέλεσμα της διάρροιας. Λάβετε υπόψη ότι αυτό θα πρέπει να ομοιοκαταληκτει με # 2.
  5. Προσθέστε το περίφημο τέλος: “Διάρροια, διάρροια”. Ή πιο παραδοσιακα, «Διάρροια, πλουτς, πλουτς, διάρροια". Και οι δύο παραλλαγές είναι σωστές, σύμφωνα με το τμήμα γλωσσολογίας.
    ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Όταν τελειώσετε, διαβάστε το και απαγγειλτε το από μεσα σας αρκετές φορές, μεχρι να σιγουρευτειτε ότι τοσο το μέτρο οσο και το αστείο είναι κορυφαία.

Χρησιμοι συνδεσμοι για να παρετε ιδεες:

Eμπρος λοιπον, στρωθειτε στη δουλεια για μια λαμπρη Ευκοιλια, συμφορουμιτες-τισσες!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[B]Σοβαρά;! Νο.1[/B]

“[I]Έχεις ή δεν έχεις στην καρδιά σου [B]Νταίζη[/B];[/I]“
αντί για
”[I]Έχεις ή δεν έχεις στην καρδιά σου [B]θέση[/B];[/I]”

Και δεν ήταν τυχαία η Νταίζη. Ήταν μια μοντέλα. Την είχα προσωποποιήσει κιόλας…

[B]Σοβαρά;! Νο.2[/B]

“[I]Καταιγίδα, στο μυαλό μου ξέσπασε [B]πολύ σερίδα[/B][/I]“
αντί για
”[I]Καταιγίδα, στο μυαλό μου ξέσπασε [B]μόλις σε είδα [/B][/I]”

Η “σερίδα” δεν έχω ιδέα τι σκατά ήταν.

:’)

Και όπως έλεγε και η λύκαινα για Μαριμάρ κάτι με κοστενίτα
εγώ άκουγα “αι ΤΟΣΤενίτα σόι”

<3<3<3

Ένας Ρουβάς ακόμα:
[U][I]Όμως εγώ πώς να στο πω, [B]η καρδιά λήθη[/B][/I][/U]
το οποίο φυσικά όλο μαζί έβγαινε “είκα ρδιαλυθεί”…

ΑΝΓΚΛΕΣΚΙ.

Α ξέχασα interpretation στο φινάλε του ύμνου Champions League (μετά που άκουσα κάπου το κυπριακό ΓΣΠ). Παίξτε όλοι τη μουσικούλα στο κεφάλι σας…

[I]“ΤΟ ΓΑΑΑΑΑ-ΣΣΙΙΙΙΙ-ΠΙΙΙΙΙΙΙΙ
ΚΕΤΣΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΓΙΑΑΑΑΑΑΑ”[/I]

Ούτε και θυμάμαι ηλικία.

“costeñita” ρε μαράκι. Αυτή που είναι της παραλίας…Η παραλιακιά…:lol:

Μήπως ήταν και ΙΚΑ ρδιαλυθεί; Λόγω ασφάλισης κι ετς; Αποτυχημένη δηθενιά.