The Walking Dead

…όχι, τις τελευταίες μέρες είδα και τα 8 επεισόδια…μερικά απ’αυτά πρώτη φορά…ειδικά τα τελευταία, μάρεσαν περρισότερο:):!:

μακράν το πιο βαρετό που έχω δει ως τώρα. ανούσιο τελείως.

+1…

…εμένα χωρίς να με ενθουσιάσει, μάρεσε…το επαναξεκίνησαν καλά:):!:

Απίστευτα ανούσιο επεισόδιο.

Αναμενόμενο επεισόδιο copy paste απο το αντίστοιχο τεύχος του κόμικ. Καλό ηταν.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mια απορια.

[SPOILER]Τι παιζει με τον τραυματισμο του Σεριφη? Τη μια ειναι τοσο του θανατα που κοιμαται 2 μερες και οταν ξυπναει ειναι τοσο ετοιμοθανατος που τον περναει ο Καρλ για ζομπι και ο σεριφης του λεει κλασσικες goodbye/πεθαινω ατακες του στυλ “Be safe” και την επομενη μερα αραζουν χαλαρα στον καναπε και τρωνε corn flakes?? [/SPOILER]

στα του επεισοδιου

[SPOILER]Ναι ολοι εχουν εσωτερικους δαιμονες, τους λυνουν, τελικα ο Καρλ αγαπαει τον πατερα του :sleep: Κλασσικο φιλλερακι για να ξεκινησει η σεζον η οποια ελπιζω να εχει πολυ vigilantιλικι και ανταρτικο γιατι αρρωστησαμε με την ηρεμη ζωη στη φυλακη. Ωραιο το τελος, δεν περιμενα να ενωσουν τη Μισον μαζι τους, νομιζα οτι θα εχει ξεχωριστες ιστοριες για ολους. Μια χαρα επιλογη, εχει καλο κονεξιο αυτη η 3αδα.

Στα αρνητικα οτι η σκηνη του ονειρου της Μισον που ειναι απο τα πιο κακοφτιαγμενα πραγματα που εχω δει ποτε σε σειρα και το οτι ο πιτσιρικας που κανει τον Καρλ ειναι λιγο χειροτερος ηθοποιος απο τον Σεφερλη. Ο μονολογος με τα ζοριλικια εκει που εχει πεσει σε κωμα ο πατερας του…Sweet Jesus…
[/SPOILER]

Γαμησε το τελευταιο…

…εννοείς το 10ο?..τό’χασα γαμώτο…θα το δω απόψε λογικά:):!:

ναι το 10 λεω.πολυ καλο ,ειχε κ σπλατεριες κ ανατροπες…

[SPOILER]η ομαδα σιγα σιγα ξαναενωνεται.εμφανιζονται κ νεοι χαρακτηρες.[/SPOILER]

…τό’δα…πάρα πολύ καλό:):!:

Πολυ καλο επεισοδιο οντως.

[SPOILER] Οι ρεντνεκς στο τελος φαινονται να εχουν προοπτικες. Και αγαπαμε το μικρο ξανθο ψυχακι. Επισης ο Νταρυλ με την αλλη κορη του Χερσελ ποοοοολυ ενδιαφερον ζευγαρακι. [/SPOILER]

Δεν με τραβαει ιδιαιτερα η τροπη που εχει παρει το πραμα ρε γαμωτο, και οι νεοι χαρακτηρες φαινονται ψιλοτραγικοι. Επισης…

[SPOILER]ΨΟΦΟΣ ΣΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟ[/SPOILER]

Πολυ ωραια τα 2 τελευταια επεισοδια, ειδικα το τελευταιο με εκανε να νιωσω εξτρα ζεστουλικα και γουργουριστα

[SPOILER]Διοτι αν ειναι να φτιαξεις ρομαντζο, φτιαξε το ετσι.

ευγε

[/SPOILER]

:smiley: αυτά είναι…η σειρά παραμένη γαμάτη:):!:

http://rockisdead.gr/mia-theoria-gia-walking-dead-pou-bori-na-apogiosi-ti-sezon/#.UyLVyD9_tuJ

Τι λετε?

Ο Μπομπ απλά να πεθάνει, να μη χάνεται και χρόνος με την παρουσία του. Από τους πιο αδιάφορους χαρακτήρες που έχουν περάσει από τη σειρά.

Το προτελευταίο επεισόδιο (12 - Still) με διαφορά το βρήκα από τα καλύτερα της σαιζον. Μη πω της σειράς όλης. Πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα, με την καλύτερη πιθανή έννοια. Και η σκηνή στο κλείσιμο, ομορφιά.

Το τελευταίο απ’ την άλλη (13 - Alone) εντελώς ανάμεικτα συναισθήματα.

Τα κομμάτια με Νταρυλ και Μπεθ πολύ ωραία και η Μάγκι αρκετά σταθερή. Τα μέρη με Μπομπ και Σασα πάλι, πιο ανούσια και να θέλανε δε μπορούσαν να τα κάνουν. Άσε που ξαφνικά για κάποιο λόγο ως χαρακτήρες έκαναν κι οι δύο μαζί τούμπα σε σχέση με το τι ξέραμε. Για το λαβ στορυ δε μπαίνω στον κόπο.

Υγ: αυτό που μετά το χαμό στη φυλακή εντελώς τυχαία ΟΛΟΙ βρήκανε τις ράγες και πάνε προς το Sanctuary, θα θελα να ξερα ποιανού ιδέα ήταν

Mια χαρα λογικοτατο ειναι.Δεν βρηκαν ολοι τις ιδιες ραγες.Στο χαρτι διχνει οτι τρενα απο ολες τις κατευθυνσεις παιρνουν απο το σημειο εκεινο οπου υπαρχει το Terminus.Οποτε απο τη στιγμη που σε ολα τα σημεια που συναντιουνται ραγες και δρομος υπαρχουν τεραστιες ταμπελες που λενε που να πανε οι ταξιδιωτες λογικο ολοι να βρουνε καποιες ραγες που να οδηγουν στη βαση.

Μπορεί να είναι και δικό μου, αλλά για μια σειρά που έχει κρατήσει ένα κάποιο επίπεδο στη συνέπεια και τη λογική των όσων δείχνει, μου φαίνεται κάπως παράλογο να μην είχαν βρει τις ράγες και τις ταμπέλες τόσο καιρό που ήταν στη φυλακή και να τις βρήκαν τυχαία μέσα σε κάποιες ώρες/ μέρες αφού έφυγαν. Αν είχαν ως πλαν-β να πάνε προς τα κει αν συμβεί κάτι θα λεγα οκ, αλλά το ότι βρίσκουν όλοι ράγες, μου φαίνεται πολύ βιαστική/ βολική λύση.

Αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο πχ στο Supernatural δε θα ασχολιόμουν καν, αλλά δω δε μας είχαν συνηθίσει σε τέτοια

Nαι σε αυτο εχεις δικιο.Γιατι γενικα ηταν κλεισμενοι στην φυλακη,αλλα το σκεφτηκα κι εγω οτι καμια Μισον ή κανενας Νταρυλ που γυρνουσαν θα την ειχαν παρατηρησει την ταμπελα.Απλα αμα δεις τον χαρτη που κοιταει η Μαγκι φαινεται λογικο να βρηκαν ολοι καποιο δρομο προς το terminus.Το γιατι δεν το ειχαν βρει τοσο καιρο ειναι οντως λιγο στον αερα.