The Walking Dead

Γουσταρω εναρξη fallout στο 14

Υπάρχει κάποιος που συνεχίζει να το βλέπει και δεν θέλει ν αυτοκτονήσει από βαρεμάρα?

Από συνήθεια συνεχίζω και το βλέπω, ιδίως από τη στιγμή που [SPOILER]έφυγαν απ’ τη φυλακή[/SPOILER] μόνο 1-2 επεισόδια την πάλεψαν κάπως.

Όσο για το τελευταίο, [SPOILER]έλεος με το μαλακισμένο το μικρό που δεν το κρέμασαν απ’ την πρώτη στιγμή[/SPOILER]

Kαλα το 14 ηταν τιγκα βαρετο.Γενικα καθε επεισοδιο ακολουθει διαφορετικους χαρακτηρες και σε κανενος την ιστορια δεν εχει τρελη δραση.Κατα τη γνωμη μου καποια επεισοδια ηταν βαρετα και καποια απλα μετρια.Οντως δεν εχει δειξει κατι συναρπαστικο.

Όλη η σεζόν είναι μούφα, αλλά το δεύτερο μισό είναι πραγματικά για ενδοφλέβιες. Δεν παλεύεται με τίποτα. Δεν το κόβω να το συνεχίζω μόλις τελειώσει αυτή η σεζόν.

Πες τα Nihilist. Βαριέμαι άπειρα!!!Χθες με ξανά πήρε ο ύπνος. Ανυπομονώ να τελειώσει!

Κλασικά, πάλι η σαιζόν ξεκινάει καλά και κάπου στη μέση αρχίζει και γίνεται βαρετή. Το δεύτερο μισό της 4ης σαιζόν με τους χωρισμένους χαρακτήρες είναι μεγάλο χάλι.

Το τελευταιο ηταν απο τα χειροτερα.
Σκυλοβαρεθηκα οσο δεν παει.

[SPOILER]Ειδικα στη σκηνη που μιλαει η Καρολ και ειναι πλατη στον αλλο, μου θυμησε διαλογο απο καλημερα ζωη ή λαμψη…[/SPOILER]

Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να δω το τελευταίο.

Χάνω και χρόνο για επεισόδιο Sons of Anarchy εξάλλου. Υπομονή άλλα δύο επεισόδια και μάλλον μπούλο από κει και πέρα.
Μια σειρά με ένα από τα 3-4 μεγαλύτερα μπατζετ να έχει τόσο βαρετή εξέλιξη και κακογραμμένο σενάριο δεν δικαιολογείται. Κρίμα γιατί το τελευταίο του πρώτου μισού ήταν γαμάτο.

παλι απομακρύνονται απο τα κομικ και το γα@#νε κρίμα… :confused:

αλλα βε παιδια το τελευταίο ηταν καλο…

Αν και το δευτερο μισο της σεζον εχει αυτη την τιγκα βαρετη ροη, μπορω να πω κι εγω οτι το τελευταιο ηταν αρκετα γαματο εως και σοκαριστικο.
Το κακο ομως ειναι οτι ο ρυθμος εχει γαμηθει τελειως και το κοβω να πηγαινει ετσι μεχρι να φτασουν σε αυτο το γαμημενο το τερμινους (μεχρι το φιναλε δηλαδη).

Ειμαι προφητης και γαματος.

[SPOILER]Το ειχα πει οτι το μικρο ξανθο ψυχακι και ειναι ψυχακι και ηταν αυτο που ταιζε ποντικια τους ζομπαδες. Κατα τα αλλα αν λετε το β’ μερος της σεζον κακο, αναρωτιεμαι αν εχετε δει το 1ο ή αν απλα με ενα επεισοδιο καλο στο τελος σβηστηκαν ολες οι αμαρτιες της. Και αυτο μετριοτητα ειναι αλλα οχι αυτη η σηψη του α’ μισου.

Για Μπεθ και Νταρυλ = L.F.E σαν ζευγαρι τα εχουμε πει, πολυ σωστο απο τους σεναριογραφους και στηριζουμε, οπως επισης και το rampage του τρελακια Νοτιου στο νεκροτομειο που σπρωχνει τα τραπεζια και γαμαει τους σαπιους που του ερχονται ανα ντουζινες με το μαχαιρακι. Επισης το ανοιγμα του Alone με μονο τον Μπομπ και το τραγουδι απο πισω μπορω να το βλεπω σε infinite loop μεχρι να γερασω. Αλλα το οτι ειναι ΒΑΡΕΤΟΣ μεχρι αηδιας ειναι και ειδικα σε συνδυασμο με την κουρουνα τη Σασα… παναγια μου… σκοτωστε τους να τελειωνουμε. Δεν ειναι οτι ειναι κακοι ηθοποιοι (εκτος απο την ανοστη Σασα), απλα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ, προχωραμε και μιλαμε.

Σχετικα με τους σεναριογραφους το οτι γενικα κανουν ναρκωτικα το ξερουμε. Εμενα δε με ενοχλει τοσο η ανουσιοτητα σε μεγαλα κομματια, οσο η προβλεψιμοτητααααα. ΠΟΛΥ προβλεψιμα πραγματα. Την πρωτη φορα ειναι το σκυλι στην πορτα, την 2η ποιος ειναι τοσο χαχας ωστε να νομιζει οτι δε θα ειναι ζομπαδες? Ή ποσο ανουσιο build up στο τελευταιο για να σκοτωσει το λατρεμενο ψυχακι την αδερφη της? Το πραμα μυριζε απο χιλιομετρα εδω και επεισοδια! Δλδ δεν ηταν καν shocking, απλα περιμενα τον τροπο που θα γινει! Δε ξερω αν ειναι προβλημα και στα κομιξ αυτο, αλλα δουλεψτε το λιγο πληζ.

Και μια απορια, το αμαξι που φευγει απο το σπιτι του Νταρυλ και της Μπεθ μετα το rampage, τι φαση? Απαγωγη? Γιατι εγω δε θυμαμαι να ειχαν αυτοκινητο ή να υπηρχε αυτοκινητο εκει κοντα ωστε να το παρει και να τον κλασει. Εκτος και αν ειναι απλα sloppy work σκηνοθετικα.
Επισης εκει που περπαταει μονος του ο Νταρυλ μετα για να την βρει, μεσα στα φθινοπωρινα φυλλα, βαλε μωρε το Αlone and forsaken του Hank Williams που ταιριαζε ΓΑΝΤΙ να μεινει η σκηνη στην ιστορια, υπαρχει μπατζετ για τα δικαιωματα :p[/SPOILER]

Τρισάθλια η τελευταία σεζόν και απορώ με το κουράγιο του Τζόκερ που κάνει αναλύσεις =Ρ. Αυτό που χρειάζεται είναι να “προχωρήσει” επιτέλους το στόρυ. Κάτι πήγε να γίνει στο πρώτο μισό με το ραδιόφωνο αλλά παπάρια μετά. Έχει καταντήσει οδηγός προσκόπων και κατασκηνωτών.

2 δε μείναν; Σ’ αυτά θα γίνει κανάς χαμός λογικά.

…εεε μάλλον:):!:

Για όποιους είδαν το τελευταίο

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]Πολύ creepy φάση το terminus. Αν το χαλάσουν κι αυτό πάει άπατη η -ούτως ή άλλως μετριότατη προς κακή- σεζόν…[/SPOILER]

[SPOILER]Απ’ ο,τι καταλαβαινω η φαση στο τερμινους θα εχει να κανει με κανιβαλισμους και τετοια ωραια. Αν, οπως λεει καιο Στελιος, το παιξουν ωραια και κυριως αν εχουν τα αρχιδια, θα παμε για μια πολυ γαματη και αρρωστη πεμπτη σεζον.[/SPOILER]

Καλό το τελευταίο επεισόδιο. Μόνο το κονσεπτ που χουν βάλει το Νταρυλ μου φαίνεται σχετικά αχρείαστο, αλλά ίσως το δέσουν ωραία με τα υπόλοιπα, θα δείξει.

Αν χρησιμοποιήσουν το Terminus όπως το Crawford στο παιχνίδι της Telltale, πάει για μεγάλα πράγματα η κατάσταση.

comic spoiler σχετικά με αυτο που λετε…

[SPOILER]
γενικά αυτα που γίνονται απο τη μεση και μετα στη σειρά δεν εχουν γίνει το κομικ αλλα καθως φεύγουν απο τη φυλακή ναι όντως βρίσκουν ενα group κανιβαλων αν και στην αρχη νόμιζα ηταν αυτοι που ειναι με τον Daryl αλλα ολα δείχνουν οτι ειναι αυτοι απο το Terminus \μ/
[/SPOILER]