The Walking Dead

5ο επεισόδιο από τα χειρότερα (ούτε σπλάτερ της προκοπής δεν είχε), κάτι φαίνεται πάει να γίνει στην τελευταία σκηνή. Αν ακολουθήσει έστω και μερικώς την ιστορία στο κόμικ,ψυλιαζόμαστε πώς θα πάει.

Χαλάνε την όποια ροή και ένταση για να μας δείξουν τον Κόραλ να κάνει roller skating. Ας βάλουν και διαφημίσεις με το επεισόδιο να συνεχίζει σε μικρότερο πλαίσιο.

To xeirotero einai oti i skini me ta roller skates den itan kan apo tis xeiroteres… poly vareto epeisodio dustuxos. Ferte pali ton tupo me tin tigri kai parapano Negan please.

Negan please.

1 Like

εγω εδω και 3 σεζον ακολουθω τη λογικη “ολα τα επεισοδια σε fast forward εκτος απο το πρωτο και το τελευταιο καθε σεζον” και εχω βρει την υγεια μου

ενταξει δεν γινεται σε οοοολα τα επεισοδια να εχουμε ανατροπες και ενταση…μια χαρα μεταβατικο επεισοδιο ηταν…

2 Likes

Καιρό είχαν να δείξουν τόσο τραγικό επεισόδιο! :heart:

οσο παει γινεται και πιο κωμικη η σειρα
το χθεσινο το ειδα σε 8 λεπτα πηρε φωτια το ff

1 Like

Πέρα από την αργή σχετικά εξέλιξη, δε βρίσκω τίποτα τόσο τραγικό. Ίσα ίσα που ψοφάω για τέτοια σκηνικά μέσα σε δάση, γέφυρες, ποτάμια. Τόσοι νοματαίοι γύρω από τους Saviors και κάθονται και τις τρώνε. Βρείτε τα μεταξυ σας να τελειώνετε με την πάρτη τους. Αλλά νταξ, πρέπει να βγει και μία σεζόν.

Προχωραει βασανιστικα αργα η σειρα.
Αλλα …

ο Jesus

https://media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/V3RdFZtug2Ty1rWlr4cj4jXQkQs/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/02/23/837/n/1922283/a0c2d0660f9c36a6_TWD_610_GP_0902_0156-RT/i/When-You-Got-Lost-His-Ice-Blue-Eyes.jpg

δεν ειναι σαν τον μικρο αδερφο του Pepper Keenan (COC, Down) ?

Τέρμα οι επαναλήψεις. Η #1 σειρά του γαλαξία επέστρεψε! :grinning:

δεν ξερω ποιος το βλεπει ακομα αλλα το τελευταιο επεισοδιο του κυκλου ηταν γαματο…

1 Like

Δυστυχώς αυτό συμβαίνει εδώ και χρόνια

Το 1ο & το τελευταίο επεισόδιο κάθε σεζόν​ γαμαει άντε στο τσακιρ κέφι και το mid season

Μέτρια συνολικά η σεζόν, με εξαίρεση κάποια επεισόδια όπως το τελευταίο, ενώ τις άλλες τις έχω λιώσει και άνετα τις ξαναβλέπω. Κάποια επεισόδια στο 2ο μισό δεν τα είδα καν Δευτέρα. Ήλπιζα ότι θα τελείωνε η αγγαρεία με τον Νήγκαν σήμερα. Τουλάχιστον στήθηκε καλά το σκηνικό για επικό ξεκίνημα του χρόνου.

θα ελεγα οτι η προηγουμενη ηταν μετρια.Αυτη εμενα μου αρεσε πολυ αν εξαιρεσω ενα επεισοδιο καπου στις αρχες…

Τι γαματο ρε παιδια; πρεπει να ταν απο τις πιο προχειροσκηνοθετημενες μαχες που χω δει στην ζωη μου. Embarrasing επιπεδου. Τυχαια κοντινα πλανα. Μονταζ κ λογικη ανυπαρκτη. Σε καποια φαση 3 μετρα πισω απο το μπροστινο πλανο ηταν αντικριστα στα 2 μετρα 3-4 απο καθε πλευρα κ ριχναν ο ενας στον αλλο. Ασφαιρα προφανως γιατι δεν κοθνιοταν φυλλο κ αιμα :stuck_out_tongue: Πω μιλαμε σ αυτη την σειρα δεν πρεπει να χουν ιδεα απο αctiοn γυρισματα. Γενικως το μονταζ του επεισοδιου ηταν χαλι. Απο εξελιξη κ μενα μ αρεσε. Θα χει πλακα η επομενη σεζον, αλλα ελεος. Λιγη σοβαροτητα σκηνοθετικα

Επισης καποιος να μου πει τι ειχε στο μυαλο της ακριβως η Σασα…δηλαδη απο την στιγμη που δεν ειχε προβλημα να θυσιαστει κ κερδιζε σιγα σιγα την εμπιστοσυνη του Νηγκαν αυτος ηταν ο καλυτερος τροπος που σκεφτηκε για να τον φαει;;

Δε βγάζει και τόσο νόημα. Όλο το σκηνικό με τη Σάσα και τη Ροζίτα που πηγαίνουν να τον φάνε μόνες τους, ενώ υποτίθεται ότι ξέρουν ότι υπάρχει σχέδιο, είναι χαζό. Ας βάλουμε 2 να φερθούν σαν πανύβλακες γιατί κάποιος πρέπει να πεθάνει. Η Σάσα ας πούμε ότι ήταν αυτή που δεν την πάλευε καθόλου και όταν είδε ότι ο Γιουτζίν της έφερε χάπι αντί για κάνα χατζάρι, απελπίστηκε και την έκανε.

Το μόνο νόημα σε αυτό με τη Σάσα είναι ότι υπάρχει ίδιος θάνατος στα κόμικ με άλλο γυναικείο χαρακτήρα , χωρίς να ξέρω τι και πως

Και απλά επρεπε να μοιάζει και στη σειρά

ηταν παρομοιος θανατος βασικα…αν θυμαμαι καλα δεν υπηρχε φερετρο και εγινε χρονικα πιο μετα!ενω ηδη ειχε ξεκινησει ολο το πανηγυρι!

βασικα δεν νομιζω οτι σκοπευε να την “κανει” η Σασα ετσι απλα!απλα ειδε οτι δεν υπηρχε χρονος οποτε δεν ηθελε να την χρησιμοποιησουν εναντιον των αλλων…

Το κάνουν συχνά αυτό

Δεν θέλουν και καλά να ακολουθήσουν την πορεία των κόμικ, αλλά επειδή δεν έχουν φαντασία παίρνουν διάφορα γαμάτα σκηνικά και τα μεταφέρουν στην σειρά