The Walking Dead

γενικως η 6η season ηταν η πιο αδυναμη μεχρι τωρα…το τελος δεν με χαλασε ομως ειχε αρκετη αγωνια…

sneak peek λέει από το 1ο επεισόδιο

Λίγη ακόμα υπομονή!!!

Έφτασε η μέρα για τη νούμερο ένα σειρά του πλανήτη αδέρφια!!!

και του γαλαξια μη σου πω!

Έχεις δίκιο. Και του γαλαξία!

και της πλασης ισως θα συμπληρωνε κανεις

Βάλε και άλλο.

ok enough :stuck_out_tongue:

τα εσπασε το 1ο…ακομα ειμαι αφωνος!!!

Τον “έσπασε” τελείως τον Ρικ…

Δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου τους δημιουργούς, αλλά έστω και λίγο να προσπαθήσουν θα πάει γαμ****ας η σεζόν

Αναπαντεχα καλο ειναι η αληθεια. Μετα απο μερικες σεζον κωμωδιας, ξεκινησε πολυ δυνατα. Αν κ παλι δεν καταλαβαινω γιατι ενστικτωδως δεν προσπαθησε να τον κοπανησει 2-3 φορες που του δοθηκε ξεκαθαρα η ευκαιρια

Δεν ξερω που ειδες τις σεζον κωμωδιας, προσωπικα βρισκω τις τελευταιες 2-3 σεζον τις κορυφαιες της σειρας σκηνοθετικα και οσον αφορα τον τροπο με τον οποιον δημιουργεται η αναπτυξη χαρακτηρων και η ενταση μεταξυ τους και με τους “εχθρους” τους.

Οσον αφορα το 7Χ01 ειχα ηδη τα νευρα μου απο την ανοιξη, με ενα απο τα πιο φτηνα τρικ που εχω δει ποτε στην τηλεοραση (δηλαδη το cliffhanger του ηδη υπαρχοντος cliffhanger και την χαρακτηριστικη κυριολεκτικη και μεταφορικη καθυστερηση εμφανισης του Negan), οποτε χθες το βραδυ με το που ειδα οτι στο πρωτο δεκαλεπτο μας αρχισε στις παπαριες παλι, απλα εκανα google search για το ποιος πεθανε, και μετα συνεχισα ανετος το επεισοδιο μου. Υπερβολικη αναμονη και καθυστερηση δε δημιουργει αγωνια, αλλα για μενα προσωπικα το κανει τραγελαφικο το σημειο της Αποκαλυψης.

Κατα τα αλλα, ωραιο επεισοδιο, περιμενω καλυτερα στη συνεχεια.

Συμφωνω με τον φιξερ για το ολο ντηλ με τα φτηνα τρυκ του φιναλε 6ης, μετριο επεισοδιο, η σειρα ομως για μενα. ουτως ´η αλλως βλεπεται στο ταμπλετ σε καμια τουαλετα πλεον ´η στο φαι ξερωγω ´η για να παιξει κανας υπνος το βραδυ οποτε για αυτο που ειναι πλεον δε με χαλα…

Τζεφρυ ντην μοργκαν, επιτελους τεραστια προσθηκη ηθοποιου συν τρομερος χαρακτηρας… Οποιος εχει διαβασει κ το κομικ,ξερει οτι αν δεν το σκατωσουν, ο χαρακτηρας γαμαει κ δερνει κ θα δωσει πολυ πονο…

Καταλαβαινω πως μπορει να επισπευσει τις διαδικασιες στην τουαλετα οκ.

Σειρα με ζομπι ειναι, δεν ειχαμε ποτε την απαιτηση να σαρωνει τα φεστιβαλ στας Ευρωπας. Για αυτο που ειναι ομως, ειναι πολυ καλογυρισμενη και προσεγμενη. Ο Jeffrey Dean Morgan ειναι απιστευτος.

Καλά θα ήταν να εκμεταλλευόταν την ευκαιρία και να τον έστελνε από τώρα για τα γυρίσματα του Dead N Breakfast 2 και να τελειώναμε με την πάρτη του. Η φάση γύρω γύρω δράμα και στη μέση ένας που παίζει παρωδία δε με πολυψήνει. Εκτός αν υποτίθεται ότι είναι μέρος της μαγείας του χαρακτήρα, που πάλι δε με ψήνει αλλά τι να κάνουμε, θα τον φάμε στη μάπα.

Εγω δεν πιστευω οτι ειναι καλογυρισμένη συν οτι μονίμως υποτιμά την νοημοσύνη των θεατών της και πολύ δύσκολα μπορώ να την πάρω στα σοβαρά. Απλά είναι μια συζήτηση που χει γίνει πολλές φορές σε διάφορες περιόδους της σειράς και δεν έχει πλέον πολύ νόημα να ξαναγίνει. Ο καθένας έχει βγάλει τα συμπεράσματα του μετά από τοοοσα επεισόδια. Μετά ομως το χτεσινό πιστεύω ότι άμα θέλουν μπορεί να ανέβει αρκετά πάλι. Ελπίζω να γίνει.

καλά, αναλογικά πάντα (γτ δεν μου ερχεται άλλο παράδειγμα) και το shawn of the dead ταινία με ζόμπι ήταν, αλλά…

τεσπά, αλλιώς ξεκίνησε, άλλο potential είχε τότε, αλλιώς εξελίχθηκε, άλλα είναι τα ατού της τώρα (τουαλέτα και τάμπλετ=δύναμη :stuck_out_tongue: ) αλλά ναι, η συζήτηση αυτή κουράζει… και γώ έχω αγοράσει σε μποξ σετ 6 σεζόν σεξ εν δε σιτυ :stuck_out_tongue: στο φινάλε φινάλε και το βλέπω και τώρα από την αρχή άμα λάχει πάλι

πάντως σαν κάποιος που διαβάζει ακόμα το κομικ, ο νηγκαν έχει πάρα πάρα πάρα πολύ ψωμί ακόμα, για όσους τους άρεσε -για όσους όχι, υπομονή :stuck_out_tongue:

μεχρι στιγμης παει εξαιρετικα πιστευω…

1 Like

Τα 3 πρωτα μ αρεσαν πολυ. Το 4ο με γυρισε πισω σε βαρετα αψυχολογητα σκηνικά. προβλεπω να πηγαινει ετσι ολη η σεζον μέχρι το ξέσπασμα κάποιων που θα φέρει τον χαμο με τον Νιγκαν. Γενικά το όλο σκηνικό με τον Νίγκγκαν δεν μου κάθεται καλά. Δεν με πείθει ότι την έχει βγάλει καθαρή έτσι που φέρεται και εκτίθεται, αλλά ολ θα δούμε πως θα πάει