The Walking Dead

Δεν έχω δει ακόμα το τελευταίο επεισόδιο, η σαιζόν μέχρι τώρα σκάλες καλύτερη από την προηγούμενη, αλλά.

Ο κόσμος έχει τρελαθεί.

2 Likes

Πολυ καλο επεισοδιο που αφηνει πολλα ερωτηματικα αν κ η παραφιλολογια εχει χτυπησει κοκκινα

1 Like

είναι ένα έπος . Και δεν περίμενα ότι θα το ξαναπω αυτό για την συγκεκριμένη σειρά

δώσε παραφιλολογία στο λαό , αν και έχω δει sneak peek απ το τορρεντ που κατέβασα

Τι επεισοδιαρα ηταν αυτη γαμω το κερατο μου!!παίζει να νε και το καλυτερο της σειρας…κλάμα

τελικά δεν έπεσες και πολύ έξω ε;; :+1:

1 Like

Ρε.

Ειδα τα 5 επεισοδια της παρουσας σεζον μαζεμενα.

Τι υπερσεζον ειναι αυτη απο το πουθενα.

Αν συνεχισει στον ιδιο ρυθμο, θα το παει για υποψηφια καλυτερη σεζον της σειρας. Τα 90 δευτερολεπτα εντωμεταξυ που δειχνουν τι θα γινει στα επομενα 3 επεισοδια μεχρι το midseason finale, ηταν απλα επικα. Γουσταρω τρελα το νεο λουκ καθε χαρακτηρα που δειχνει. Και Τζουντιθ μονο λατρεια φαινεται η ηθοποιος.

Τι σχολια να κανω χωρις να σποιλεριασω? Πραγματικα αυτη η σεζον διορθωνει τις μετριες 7 και 8 ουσιαστικα, αφου δε θα μπορουσε να ειναι τοσο γαματη χωρις να δουμε ολο το χτισιμο του Νεου Κοσμου. Απλα το τραβηξαν πολυ περισσοτερο απο οτι επρεπε το στορι με τον Νηγκαν.

3 Likes

Απ’ ό,τι κατάλαβα πρέπει να ξαναπιάσω τη σειρά από τη μέση του 7ου, όπου την είχα παρατήσει

Θα υποφέρεις λίγο αλλά όπως τα λέει ο QuintomScenario, είναι σούπερ η φετινή

3 Likes

Η σειρά φαίνεται όντως να έχει πάρει τα πάνω της, και κρίνοντας από το trailer για το επόμενο (midseason finale btw) μάλλον θα τα πάρει και άλλο.

Το μόνο που ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ για το μέλλον, είναι να έχουμε reunion (στην σειρά , σε ταινία δεν έχει σημασία) του ΡΙΚ ΤΟΥ ΓΚΡΑΙΜΣ με την ΚΟΡΑΚΛΑ του(του Shane είναι αλλά λέμε τώρα).Έτσι για να μπορέσουμε να πάρουμε τα χαρτομάντηλα χωρίς τύψεις και να αρχίσει το κλάμα όπως όταν ο Axl φώναζε στον Sebastian τον Bach.

1 Like

Αν καταλαβα καλα ο Rick δεν προκειται να επιστρεψει ξανα στην σειρα… αλλα απο την αλλη, αν οι ταινιες βγουν συντομα (και θα πρεπει, αφου τωρα ειναι που πουλαει το Walking Dead, ηδη επεσαν τα ratings φετος στην 9η του σεζον μετα την ξενερα που εφαγαν πολλοι στις 7-8) και δειχνουν τι εγινε στον Ρικ σε αυτα τα 5 (?) χρονια που εχουν περασει τοτε δε θα πρεπει καποια στιγμη το πολυποθητο reunion να γινει πριν τελειωσει η σειρα?

Παντως τριλογια ταινιων με πρωταγωνιστες Andrew Lincoln και Polyanna Mackintosh δε με χαλαει καθολου. Ποιος ξερει που τους πηγαν με τα ελικοπτερα… μπορει να εχουν πολιτισμο να πανε και Ευρωπη θεωρητικα, αν και αποκλειεται κινηματογραφικα να εγινε κατι τετοιο.

Τι φοβερη η σκηνη στο νεκροταφειο. Ανατριχιαστικη θα ελεγα!

3 Likes

Φοβερη σεζον!!εγω το μονο σκαλωμα που εχω φαει ειναι τι ειναι τα χ στα σωματα τους

2 Likes

Σήμερα είδα το mid-season finale

Παίζει μεγάλη μπαλίτσα φέτος

3 Likes

Συμφωνω 100%.

Πραγματικα αυτη η σκηνη ηταν καταπληκτικη, tribute σε κλασικες καλτ ταινιες με ζομπια… Η συνολικη μου αποψη για την 9η σεζον ως τωρα, ειναι πως ειναι προφανως μακραν ανωτερη της 7ης και της 8ης, και εχει τα φοντα να ειναι μια απο τις καλυτερες ως τωρα.

Κριμα, γιατι ο Νηγκαν εδειχνε να εχει τρελο potential ως story arc, και σιγουρα καποια επεισοδια ηταν απο τα καλυτερα, αλλα συνολικα δεν επρεπε να εχει τραβηξει 2 ολοκληρες σεζον η φαση με τους Saviors.

1 Like

ειδα και εγω τα 8 επεισοδια…γενικα ειχε εναν αερα ανανεωσης αλλα δεν μπορω οτι εκοψα και φλεβες μεχρι το mid-season finale…εκει μπορω να πω οτι απογειωθηκε…

Πολύ καλά πάμε.Εξαιρετικό επεισόδιο.Μπορώ να πω ότι θα ήταν από τα καλύτερα της σειράς εάν δεν διέκοπτε το σημείο που έκαιγε για να βλέπουμε τον βασιλιά και το σινεμά του.Ο νέος Καρλ έχει καταφέρει να γίνει περισσότερο εκνευριστικός από τον προκάτοχο του εν τω μεταξύ.Εντυπωσιακό.

Η σκηνή με την κωφάλαλη κοπέλα στις καλαμιές πάει ανθολογία wd σίγουρα.

Γενικά έχει ενδιαφέρον η τροπή που πήρε η σειρά.Ίσως κάνει σεξ και ο Ντάριλ μετά από 100 χρόνια!!

1 Like

Χαχαχα

Δεν περιμενα ποτε οτι το Walking Dead θα επιστρεψει τοσο δυναμικα και με τοσο σωστο rebranding.

Το 9Χ14 ευκολα απο τα καλυτερα επεισοδια των τελευταιων αρκετων σεζον.

Δυστυχως τα ratings εχουν πεσει παρα πολυ μετα το τελος του story arc με τον Negan που κρατησε 2.5 σεζον, και ειναι κριμα, γιατι τουλαχιστον η προηγουμενη σεζον με τον Negan ηταν πολυ κατωτερη απο την φετινη.

1 Like

Συμφωνω απολυτα. Πλεον καθε Δευτερα το περιμενω με αρκετη αγωνια και προσμονη. Δεν ειναι τελειο, αλλα εχει ανεβει παρα πολυ

1 Like

Α και να πούμε ότι η μικρή που παίζει την Τζουντιθ είναι από μόνη της λόγος να βλέπει κανείς την σειρά

1 Like