The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

@crimson

αν λες για το τραγουδι των τιτλων λεγεται way down in the hole

[B]The opening theme is “Way Down in the Hole”, a gospel- and blues-inspired song originally written by Tom Waits for his 1987 album Franks Wild Years. [/B]Each season uses a different recording of it against a different opening sequence, with the theme being performed, in order, by The Blind Boys of Alabama, Waits himself, The Neville Brothers, DoMaJe and Steve Earle. Season four’s version of “Way Down in the Hole” was arranged and recorded specifically for the show, and is performed by five Baltimore teenagers: Ivan Ashford, Markel Steele, Cameron Brown, Tariq Al-Sabir, and Avery Bargasse.[41] [B]Earle, who performed the fifth season’s version, is also a member of the cast, playing the recovering drug addict Walon[/B].[42] The closing theme is “The Fall”, composed by Blake Leyh, who is also the show’s music supervisor.

omar μεγαλη αγαπη οντως :slight_smile:

και δεν τοπες καλα ειναι

[SPOILER]shiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit[/SPOILER] :lol::lol::lol:

Προχθές είδα το 1ο επεισόδιο, καλη φάση.
Θα τελειώσω τα φιλαράκια και μετά θα εστιάσω.

Άμα θες να δεις πραγματική κωμωδία κατέβασε το arrested development.

(για να μην μπαίνεις σε κόπο awake)

μπα δεν θα του ελεγα τπτ

(τωρα σπαμε @@ για breaking bad και rubicon)

μια που το ανέφερες με το breaking bad τι γίνετε ρε παΐδια??

ε τα γνωστα, 4ος κυκλος τον ιουλιο.

μεχρι τοτε ξεκινα το [B]rubicon[/B] που γαμει.

(αν κ ειναι ακομα στον 1ο κυκλο)

βασικά καλύτερα που ειναι στον πρώτο γιατι αν ηταν 2-3 δεν θα το σκεφτόμουν καν…:stuck_out_tongue:
εχω καμία 5-6 σειρές που τρέχουν…:smiley:

κρατα οσες ειναι 8+/10 κ πιασε ρουμπικον

εγω εκλασα ντεξτερ/σουπερνατουραλ πουναι ‘τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου’

κ επιασα ρουμπ πουναι ανασα καθαρου αερα…απλα περιμενουμε καθε βδομαδα σαν πρεζακια το επομενο επεισοδιο.

Κύριοι πάρτε τα οφ τόπικ σας και σ’άλλο θρεντ. Εδώ είναι τύμβος λατρείας… :stuck_out_tongue:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα ρε μλκ θυμηθηκα την ατακα σου στη βεραντα με το σοπρανος κ την αμερικανικη κουλτουρα

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα πηγες διαβασμενος δεν μπορεις να πεις :lol::lol::lol:

(Για να είμαι ον τόπικ) SHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEIIIT!!! Τι σε κάνει να νομίζεις ότι θυμάμαι; :D:D:D:D:D:D

Μολις τελειωσα τη 2η σεζον.

[SPOILER]Δεν μου φανηκε τοσο δραστηρια οσο η πρωτη και βλεπω οτι συμβαδιζουν αρκετα με την βοηθεια της τεχνολογιας (gps, καταγραφη sms κλπ). Ενταξει, τι στο διαολο ρε σεις, δεν μπορουσε ο George Pelecanos να βρει εναν μεταναστη η καποιον συγγενη του που εστω το Δημοτικο να ειχε τελειωσει στην Ελλαδα, να τους μαθαινε σωστα τις λεξεις και την προφορα; Ετσι κι αλλιως, μαλακα και γαμησου ελεγαν. Δεν απαγγελαν Παλαμα. Για τα sms ας μη μιλησω. Απλα ντροπη.

Το σημαντικοτερο ομως ξενερωμα ηταν τα μουτρα του αφεντικου. “The Greek”???
Μου θυμιζε βρετανο συνταξιουχο, σχεδιαστη κουκλοσπιτων που εχει αγορασει μονοκατοικια στην Κερκυρα και ξυπναει στις 4μισι για να ετοιμασει τσαι και να κανει το καθημερινο περιπατο του. Τι μου τον βαζετε αυτο τον Πινοκιο βρε απιστευτοι ως νονο Ελληνικης μαφιας; Εκει που ημουν ετοιμος να σπασω την οθονη καθε φορα που τον εβλεπα, παλι καλα ειπε στο τελος οτι δεν ηταν Ελληνας. Αντιπαθητικη φατσα οπως και να χει. Το δεξι του χερι (Σπυρος) τρωγοταν καπως για Ελληνας. Marlboro 4 πακετα, χαλαρο βηματισμο, καραφλα Τσακωνα, γενικως φεεεετα.

Επισης ξενερωσα με τον μικρο Barksdale Που τον εφαγε ο Stringer στην φυλακη. Με αφορμη τη σκηνη με την ερμηνεια του στο σκακι στη πρωτη σεζον και μια παρομοια που δινει στην βιβλιοθηκη της φυλακης αμεσως προτου τον φανε, θεωρησα οτι θα πηγαινε ο ιδιος για να φαει τον βασιλια, ξεκινωντας με την κυριαρχια της διακινησης μεσα απο την φυλακη και επειτα να γινοταν αυτος μορφωμενη μουρακλα του υποκοσμου της Βαλτιμορης και οχι μονο. Φαση Blood in Blood Out (ΒΑΤΟΣ ΛΟΚΟΣ ΦΟΡΕΒΑ κοινως) και Un Prophete δηλαδη. Κριμα και τον συμπαθησα πολυ γαμω!!!

Παμε για 3 σεζον απο αυριο, και αυτη τη φορα ελπιζω με περισσοτερο Omarιλικι!!!
Σχεδον καθολου δεν ρουλαρε σε αυτη τη σεζον γαμω!!! [/SPOILER]

Επειδή πολλοί παραπονιούνται για αυτό,

[SPOILER]he’s not even greek[/SPOILER]
, όπως λέγεται αν θυμάμαι καλά στο τελευταίο επεισόδιο, έχει περάσει και καιρός που το χω δει.

ότι λέει ο [B]tt39[/B](συγγένεια με ρομποκοπ? no? οκ…)

[B]ad1stt[/B] αν πάντως λέμε τον ίδιο(μάλλον) είναι αυτός ο γεράκος αστυνομικός που ξαφνικά την επόμενη σεζόν έμοιαζε πολύ καταβεβλημένος…

[B][I]*Απ’ότι ξέρω ο Κακλαμάνης ξεκίνησε πιλοτικό πρόγραμμα τύπου Χαμστερντάμ. Αλλά μην διαδοθεί παραέξω…[/I][/B]
κλαίω…:lol:

[B]awake[/B] thanx για το Info…μου μοιάζουν πάρα πολύ γνωστοί οι στίχοι…

και τώρα τι σκατά βλέπουμε…?? :-k

έχω κατεβασμένα τα :
[B]boston legal
six feet under
the sopranos [/B](με μέτρια ποιότητα και ξέρω πως τελειώνει #-o)

η το [B]6 feet under[/B]
η το [B]breaking bad[/B]

και τα 2 ειναι γκανιαν

(σοπρανος αμα εχεις δει πως τελειωνει τι να σου πω…καλα ρε πως το κανες τουτο ? :lol::lol::lol: )

Καποιος το ειχε γραψει και στο φορουμ νομιζω.
Και χωρις σποηλερ.

[B]six feet under[/B] it is…

καταλαθος πάτησα σποιλερ εδώ μέσα…#-o
ούτε καν είχα δει ότι έχει φορτώσει η σελίδα… κλασικά και σταθερά γκαντέμης…ατάκα της κοπέλας μου…: [B]αμάν ρε βαγγελη με το σύννεφο σου…!![/B]
μπορώ να ξύσω το αυτί που και να ρίξω έναν τοίχο κατά λάθος…:lol:

[B]edit[/B]… ή μαλλον αυτο που λεει ο [B]Deathster[/B] (αρχίζω και γερνάω)

υποψιν στα τελευταια 5 λεπτα του 6fu παιζει να λιωσεις στο κλαμα…δεν λεω αλλα…φιναλε-σε αφηνει χωμα.

μεγαλη σειρα κ παιζει κ ντεξτερ σε ρολο-εκπληξη 8)

οκ…θα αρχίσω αυτή…
όσο περνάει η ώρα τόσο θυμάμαι οτι είναι έτσι όπως τα λέει ο [B]Deathster [/B]…ποιος αλήτης την έκανε την δουλειά.??

*η καταμέτρηση των ηθοποιών που περάσαν απο το law & order και έπαιξαν και στο the wire σταμάτησε στους 7…!!! (δεν συγκρίνω τίποτα…)

Νομιζω οτι και εγω ετσι την ειχα παθει.