The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

Παρτε μια ωραια αναλυση:

http://sepinwall.blogspot.com/search/label/The%20Wire%20season%201%20(Veterans)?updated-max=2008-06-27T07%3A01%3A00-04%3A00&max-results=20

Η αληθινή ανάλυση… :stuck_out_tongue:

40 σελιδες το θεμα για το wire.

Δικαιωση 8)

(και αποσυρθηκε στην σπηλια του)

Οτι λεει ο τιτλος,χωρις το ανουσιο ερωτηματικο.Περα απο εξαιρετικη πλοκη και αναπτυξη χαρακτηρων,αψογη σκηνοθεσια και πολυ καλες ερμηνειες,δειχνει ωμα την κοινωνια-μπουρδελο και την εγκληματικοτητα στη Βαλτιμορη,εχοντας ως επικεντρο τις γειτονιες των μαυρων,αλλα και τα πολιτικα συμφεροντα και παιχνιδια στο παρασκηνιο,που ενισχυουν το μπουρδελο αυτο.Ωστοσο υπαρχει και χιουμορ εκτος απο δραμα και αστυνομικιλα σε ολο το θεμα.

Γενικα,εξαιρετικη σειρα.Και καθε επεισοδιο ειναι σα να βλεπεις ταινια,ολα εχουν 1 ωρα διαρκεια εκτος απο καποια τελειωματα/πρεμερες σεζον.Ισως να φαινεται κουραστικο σε καποιους,αλλα μπιλιβ μη,δεν ειναι.
Κριμα που την τελειωσα.

Λατρεια ΜΠΑΝΚ.Ειδικα σουρωμενος ΜΠΑΝΚ.

τζιμυυυυυυ.TZIMYYYYY.αη νηντ του γκετ σαμ οφ δατ πουσααααη

Μακράν ότι καλύτερο εμφανίζεται στο Wire, από θυληκής πλευράς.

[SPOILER]

[/SPOILER]

ηρθε ο αδερφός μου απο γερμανια και αρχίσαμε την σειρά…
σήμερα την τελειώσαμε…
ο αδερφός μου βγήκε πριν λιγο έξω…
έχει ενα ηλίθιο χαμόγελο…
αυτα…

*ο αδερφός μου συχαίνεται τις σειρές

Πόσο κενός είχα νιώσει μετά το τελευταίο επεισόδιο του τελευταίου κύκλου… Όταν βρω (καλοκαίρι πχ καμια άδεια) θα αφιερώσω κανα πενθημερο να το λιωσω παλι όλο…

ξεκινηστε το [B]The Shield[/B]

Αλλη φαση σαν υφος , αλλα κ αυτο ειναι σειρα με [B]αρχιδια[/B]

Κ εχει κ τον θεικοτερο χαρακτηρα-μπατσο εβερ

[B]Vic Fuckin Mckie[/B]

Λοιπον το Shield ειναι ΠΩΡΩΣΗ και ΚΟΛΛΗΜΑ,πολυ δυνατη υποθεση και γαματοι χαρακτηρες αν εξαιρεσεις τον αχωνευτο τον Ασεβεντα που πρεπει να πεθανει.

Απαιτω να κανεις τοπικ τωρα awake.

Θα κανω , αξιζει νομιζω η σειρα ειναι τρελο μπουκακε.

ειμαι και εγω ετοιμος πλεον να την αρχισω…

in awake we trust.! :smiley:

κατεβαζω κ εγω τον πρωτο κυκλο, με ψησατε! για να ιδουμε…

Άρχισα και γω επιτέλους να το βλέπω… κάλιο αργά παρά ποτέ εξάλλου…

Έχω δει μόνο τα 5 πρώτα επεισόδια αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικά ενθαρρυντικές για την συνέχεια…
Θα επανέλθω στο τέλος της 1ης σεζόν…

Θεϊκή η σκηνή που κάνουν την αναπαράσταση του φόνου της μαύρης και λένε μόνο fuck και τα παράγωγά του…:lol::lol:

Λιώνω σ’ένα ΚΨΜ στο Πεντάγωνο(βυσμαααααα) από το Δεκέμβρη και ο καλός θεούλης περασε τη σειρά αυτή στο φλασάκι μου. Την τελείωσα χτες μέσα σε ένα μήνα περίπου.
Ναι είναι η καλύτερη σειρά που έχω δει,ή μάλλον το καλύτερο ντοκυμαντέρ που έχω δει…
Πείραξε πολύ κόσμο αυτή η σειρά στην Αμερική και γι αυτό θάφτηκε όσο γινόταν βέβαια…
Θυμάμαι που σε κάποια φάση αυτή την περίοδο έκατσα και είδα CSI που έδειχνε ο Σκαι και έκλασα στα γέλια…! Η διαφορά είναι χαώδης. Είναι σαν να βλέπεις ελληνικό πρωτάθλημα και να νομίζεις ότι έτσι παίζεται το ποδόσφαιρο…
Τωρα που δυστυχώς τελείωσε :(:(:frowning: λεω να ξεκινήσω Game of Thrones. Έτσι για να αλλάξω και θεματολογία γιατί μετά το Wire πιστεύω ότι,οτιδήποτε κι αν δω σε αστυνομικη-κοινωνική σειρα θα απογοητευτώ λόγω προκατάληψης…

yo t-bang, να δεις το Breaking Bad και θα γουστάρεις

Ναι, αυτό είναι αλήθεια. Ούτε Shield δεν μπορούσα να κάτσω να δω μετά. Έπρεπε να περάσει λίγος καιρός.

οπως εχω πει παλιοτερα , αν το wire ηταν μουσικος θα ηταν ο [B]bob dylan[/B]

το shield , θα ηταν οι [B]rolling stones εκει τελη60s/αρχες 70s[/B] , πιο ροκενρολ και σπινταρισμενο κ με λιγοτερο βαθυ/βαρυ υποβαθρο.

κανε ενα μπρεικ κ οταν θελησεις να δεις κατι πιασε το [B]breaking bad [/B]πουναι μαλλον η καλυτερη σειρα αυτη την εποχη - σε 15 μερες τοχεις τελειωσει :stuck_out_tongue:

Ετοιμάζομαι για φινάλε 3ης σεζόν. Η σειρά ντεν υπάρχει.

[SPOILER]stop killin them niggaz :([/SPOILER]

Τελειωσα 1η σεζον σημερα.Γενικα βαριεμαι να κατεβαζω και να αρχιζω σειρες,οποτε ευχαριστω αυτο εδω το θρεντ.Μονοωρα eps χωρις να κοιταζω ρολογια και τετοια(ουτε καν στην αρχη ε)?That’s some shit!

[SPOILER]αυτο το σφυριγματακι του Omar θα γινει το theme των εφιαλτων μου.Κουνιστρω αλλα θεουλης και υπερψαρωτικος,γενικα τον παω απειρα…αυτον και τον Bubbles so far.Εκει που καθαρισαν οι αλλοι τον Wallace στη ψυχρα…FUCKSHITFUCK!φακ:([/SPOILER]

χαχ,και που εισαι ακομα.

Αλλα να επισημανω οτι η απολυτη λατρεια ειναι ο ΜΠΑΝΚ.