The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

Παιζει να εχει δειξει ποτε η ελληνικη τιβι μεμονωμενα eps απο Wire?Εφαγα γερο ντεζαβου με το 3ο ep της 4ης σεζον στην οποια ειμαι τωρα που 100% το χω ξαναδει η τουλαχιστον σκηνες του.Εχω παει και Αμερικα καλοκαιρι του 08’ αλλα δε νομιζω να το δα εκει και σπαω το κεφαλι μου τωρα.

star, τα ξημερώματα πέρσι

[…]we are prepared to go to work on season six of The Wire[…]

http://www.theatlanticwire.com/entertainment/2011/06/wire-creator-david-simon-has-counter-offer-eric-holder/38706/

what the…

[B][I]…if the Department of Justice is equally ready to reconsider and address its continuing prosecution of our misguided, destructive and dehumanising drug prohibition.[/I][/B]

εξυπνάδα ήταν αυτό τώρα?

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σειρά.

Κρίμα που το τέλειωσα :frowning:

Done with it,too.Θα κουρασω,τα χετε πει,flawless.

Τι πιστευετε την κανει τοσο καλη σειρα?

Εγω πιστευω ο ρεαλισμος των καταστασεων και οι καλοδουλεμενοι χαρακτηρες.

Μα και βέβαια.
Η εξαιρετική ανάπτυξη των χαρακτήρων επίσης και ο φαύλος κύκλος της σειράς. Η σαπίλα δεν φεύγει.
Για μένα, νομίζω το χω ξαναπεί, το τέλος όπου ο

[SPOILER]Καρκέτι ζητεί ποσοστά από την αστυνομία ενώ είχε υποσχεθεί ότι δεν θα κάνει κάτι τέτοιο όπως οι προκάτοχοί του[/SPOILER]
δείχνει την μαιταιοδοξία και την πεσιμιστική ματιά της σειράς.

Επίσης, γαμάτο!
[B]
[U]The Wire Auditions[/U][/B]

Το τελειωσα και εγω προχθες και εχω να πω οτι πραγματικα ειναι εξαιρετικη σειρα.

Για μενα στα πιο θετικα της ειναι η αναπτυξη των χαρακτηρων,ποσο καλογραμμενοι ρεαλιστικοι ειναι και η μη χρησιμοποιηση φθηνων για να προκαλεσουν ενθουσιασμο.

Καταλαβε κανεις που πηγαινε ο ΜακΝαλτι στο τελος?

Επισης,για σας ποια ειναι η καλυτερη σαιζον?

Για μενα με διαφορα η 3η.

Μεγαλη μορφη στη σειρα ο Bunk.

Ακουσα για την σειρα απο εσας εδω μεσα.
Εκατσα λοιπον και την εψαξα και τελειωσα τον πρωτο κυκλο.
Παρα πολυ καλος, φανταστικοι διαλογοι, πολυ φυσικοι, ωραιο σεναριο και πολυ καλη ερμηνεια των πρωταγωνιστων αλλα και αυτων που εχουν δευτερους ρολους. (αδυναμια ο Bubbles! )

Ξεκινησα και τον δευτερο τωρα και δεν βλεπω την ωρα να γυρναω σπιτι απο την δουλεια και να πατησω το Play.

Εξαιρετικη indeed

Μόλις τελείωσα και την 5η σεζόν…

Δεν πιστεύω ότι θα δω ξανά άλλη σειρά που να πλησιάζει έστω το wire…

Με διαφορά ότι καλύτερο έχω δει… Το όλο στόρι οι χαρακτήρες η δομή της σειράς το μάταιο της υπόθεσης που βγαίνει στο τέλος…

Είναι τέτοια η δομή που δεν μπορείς να την πιάσεις από πουθενά… Δεν έχει κενά, δεν υπάρχουν ασάφειες, τίποτα… Αγγίζει την τελειότητα από την αρχή μέχρι το τέλος της…

Αυτό το ερωτηματικό στον τίτλο του topic πιστεύω ότι δεν ταιριάζει… Είναι η καλύτερη σειρά ever…

Ρ Ι Σ Π Ε Χ Τ

Κατέβασα 1ο κύκλο και είδα το 1ο επεισόδιο
Σίγουρα δεν σε αρπάζει από τα μούτρα, αλλά περιμένω να εξελιχτεί σε κάτι πολύ καλό ύστερα από όσα διάβασα εδώ
8)

Τι εννοεις δε σε αρπαζει απο τα μουτρα?Αν βαρεθηκες στον πρωτο κυκλο και περιμενεις επεισοδια με σασπενς και γαμαουα καταστασεις παρατα το και δες τζακ μπαουερ,ολο το wire σε αυτο τον αργο ρυθμο και σε αυτα τα σχεδον ανυπαρκτα επιπεδα δρασης κινειται,κατι που συνεπαγεται μεγαλυτερο ρεαλισμο.

τον πιλοτο ειδε ρε γκασμα, ο οποιος ειναι υπερβολικα βαρετος

Όπως τα είπε ο mr από πάνω
Σαφώς δεν έχω άποψη για τη σειρά ακόμη, θα επανέλθω όταν τελειώσω τον 1ο κύκλο
Δεν νομίζω να με απογοητεύσει

lol σορρυ,δεν διαβασα καλα την πρωτη προταση,νομιζα ειδες τον 1ο κυκλο.

Την ξεκίνησα επιτέλους χτες βράδυ και είδα τα 2 πρώτα επεισόδια…μια χαρά φαίνεται!